Koji AMD proc uzeti ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 21, 2011.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pomalo cu pratiti pik i ebay, pa ako sta izleti fino kupicu :)
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja evo cekam 1055T, 870A-UD3 i 2x2GB 1600MHz meme da stignu. :D

    Jos samo da se graficka zamijeni za kakvu HD6870 i sve je AMD. :mrgreen:
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    6 jezgri FTW! Nego čime ćeš hladiti taj procesor, koji bi meni preporučio za ovaj moj phenom II 820 da nije preskupo pošto će ljeto sad pa sad valja se pripremiti za OC.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo je pitanje kako ce ploca da podnese ovaj cooler u uspravnom polzaju?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ima backplate za to. :)

    Ingel ima dobre cijene Scythe coolera (mada slabu ponudu), valjda ce se i Mine 2 naci na policama u skorije vrijeme.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehe, otkrio sam jedan bug (ili prije feature :D) u biosu. Kad se disejbluje Turbo, moguce je odabrati multi do max. Turbo multija. :D

    Kod mene je Gigabyte ploca, bas me zanima moze li jos gdje tako?
     
  8. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Moze na asusu isto,880 chipset
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vjerojatno je onda moguce na svakoj ploci.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da kazem da je 1055T 100% stabilan na default taktu na 1.1V. :shock: Ispod nisam isao, nema smisla vise. :D

    Sad cemo vidjeti kako podnosi memu na 1600MHz.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nazalost, postavljanjem multija na 16,5x se nista ne desi, i dalje je on na 14x. :mrgreen:
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ipak je samo bug, a ne feature :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni je zapravo svejedno, 1090T je bio samo 50KM skuplji ali imho ne vrijedi razlike. FSB se na ovim plocama jako lako dize.

    Box cooler je morao letjet van, kad se digne do 5000 rpm imam osjecaj da ce se razletit racunar. Mala Katana 3 drzi procesor bitno hladnijim i uz malo podesavanja se ne cuje ni pri opterecenju svih 6 jezgri, racunajuci i overclock.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja ovih dana napokon uzimam 1055T, i imam kompletnu konfu, doduse bez grafickw, bit cu na integrali jedno vrijeme. E sad pitanj za stivoja, na koliko rpm ti radi katana, bez da clockas? Ja imam mugena, na ovom 5000 x2 mi je glat hladio na cca 400 rpm, ne da se nije cuo. Hoce li moci i ovog drzati na tako malim rpm?
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Ma nemas razloga za brigu Qleru...vrtice brze al ni na 800rpm se nece cuti...ja na svom mugenu imam neki levatski vent i opet se ne cuje ziv a naklokan do jaja :D
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Katana je sa overclockom na 1800rpm, a temperatura cca 50-55C. To je nakon prckanja po Smart postavkama u ET6. Inace je islo do 2100rpm, sa nesto nizom temperaturom. Uglavnom nisu velike razlike. Cooler se cuje vise nego Mugen 2 (imao sam ga, ali prodao jer sam planirao ici na Sandy Bridge, no Intel me zajebao), ali makar hladi i VRM. A i montaza je laksa.

    Sa Mugenom ces bez problema hladit 1055T, samo je pitanje maticne ploce, odnosno koliko je agresivna regulacija ventilatora. GB npr. ima dosta agresivnu regulaciju, znam kako mi je Mugen 2 radio na njihovoj P45 ploci. Ali svi proizvodjaci imaju Windows alate za bolje podesavanje tako da nema straha. :)
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Izvinjavam se zbog typo-a, tek sam sad procitao :) Dosao sa puta, a pisao sa mobitela, :) odlicna kombinacija za hiljadu i jednu gresku :)
     
  18. sale1177

    sale1177 Novi član

    Pozdrav ljudi.
    Uskoro planiram preći na AMD, pa bi mi dobro došla pomoć oko matične ploče.
    Odlučio sam se za Athlon X4 640, pa me zanima da li se može uzeti neka solidna ploča do nekih 200 KM ?
    Planiram uzimati u Genelecu.

    Napojna je Silverstone ST40F, i na to će jos ići GTX 460 760 MB


    Mislim da sa napojnom neću imati problema, ali eto, poželjno bi bilo i vaše mišljenje.
    I još samo da znate da planiram da klokam i graficku i procesor...

    Hvala.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. sale1177

    sale1177 Novi član

    Hvala na odgovoru.
    Najvjerovatnije da cu ovu iz ingela i uzeti.
    Jos kad bi imao srece da otkljucam L3 :D