Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A gdje uze ovo cudo za tako male pare??
     
  2. Dzigi

    Dzigi Novi član

    http://www.plus.ba

    Ima taj, tp-linkov i d-linkov 150mbps N ruter - sve ispod 50 KM. Koliko vidim ovaj tp linkov ima 5 dBi antenu u odnosu na asusovu 2 dBi (za d-link ne znam), mada ne znam jel taj asus ima kakve druge prednosti ...
     
  3. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sam ovo uzeo u Imtecu kad vec pitas, nego nisam htio da reklamiram :)
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pozdrav
    imam na poslu wirelessa i neku staru antenicu marke enGenius za prijem signala ali je problem sto radi na 2.4 GHz i dolazi do zagusenja neta,poslije 12 sati je nemoguce koristiti internet

    e sada me zanima,ima li se gdje jeftino naci kartica na 5 GHz ili je bolja (i jeftinija) opcija da idemna wireless router koji ima AP,kakva su vasa iskustva,moze li ovakav router fatati dobro signal i da sve fercera

    sto se tice signala,u gradu sa,njihovi releji su svuda oko mene,i ovako imam dobar signal,samo sto net steka radi opreme
    recimo tp link onaj od 45 KM ima AP,koristim takav kuci ali nisam ga probao u tom rezimu za wifi

    recimo ovaj router
    http://www.pik.ba/artikal/3579433/tl-wr ... /#detaljno
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  6. DSA

    DSA Aktivista

    Ja ga imam, solidan ruter..ima dobar prijem, konfiguracija vise nego jednostavna..preporuke
     
  7. rama

    rama Aktivista

    Razmišljam da uzmem wireless router, pa ako neko ima neki prijedlog gdje i šta uzeti a da nije puno skupo (do nekih 60 maraka).

    Na njega bi bila nakačena tri laptopa i eventualno mobitel (ako je to bitno uopšte spomenut :D). I da spomenem da bi bio jedan ili dva zida koji bi djelili router od laptopa.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Bilo koji od pominjanih TPLinkova.
     
  9. LakiCG

    LakiCG Novi član

    Potrazi ove D-Link wireless rutere. Naravno ako imas veci budzet razmotri Cisco kao opciju.
    D-Link:
    DIR-615, DSL-2641B, DSL-2741B
     
  10. rama

    rama Aktivista

    Imao sam već jedan D-Link i uvijek pucala konekcija s njim, pa vazda moro restartovat. Da ne pričam što mi je nenajavljeno prestao da radi. Da malo odmorim od D-Linka.

    Konto sam uzet ovaj TP-Link WR841n za neku 51 marku u plusu (imaju sad bajramsko sniženje 15%). Mislim da je to nako najbolja opcija. :D
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    TPLINK zakon. Nećeš pogriješiti.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    dobar tp link
    imam jedan njihov router nekih 8 mjeseci i odlican je,nikada nije pukla konekcija
    preporuka
     
  13. rama

    rama Aktivista

    Uzeo sam ovaj WR841n ali mi ne uspjeva da ga iskonfigurišem.

    Ubacio cd, prikopčo sve prema upustvu i na ovoj posljednjem koraku me zeza ovo confirm settings.
    Izbaci mi grešku
    Failed to verify your router settings
    1. Please check your WAN connection type and parameteres
    2. Please check your network connectivity and retry

    Konekcija dsl od logosofta. Kablovi svi uredno prikopčani. Namjestio ono PPPoE.
    Ima li neko ideju šta bih trebao raditi?
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    konfigurisi ga rucno

    Sent from my GT-I9100G
     
  15. rama

    rama Aktivista

    Probao sam i to i dalje nema interneta.

    Promjenio i onu MAC adresu, upaljen i onaj DHCP i promjenio ip adresu routera. Opet ništa ne pomaže.
    Mogu se povezat s routerom, ali ne mogu nikako da naštimam ovaj internet.

    Probavo sam da stavim da se automatski konektuje ili manuelno, opet nema interneta.
     
  16. AdoSA

    AdoSA Komšija

    restartuj router od logosofta i u dhcp unesi primary i secundary ip adrese

    Sent from my GT-I9100G
     
  17. rama

    rama Aktivista

    Probao i nije pomoglo.

    Toliko o laganom konfigurisanju TP-Link routera...
     
  18. GW

    GW Moderator

    Pa ako ti taj logosoftov uređaj radi kao ruter (dakle ako direktno priključiš računar na njega ne trebaš klikati na konektovanje, nego odmah imaš konekciju) onda na tp-linku ne može biti pppoe konekcija. Trebaš naštimati na tp-linku internet konekciju na dhcp ili logosoftov ruter naštimati da radi samo kao modem.
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Koji sam ja kloc... U DHCP TP-LINKa unesi primary DNS i secondary DNS adrese od logosofta. Ako ne znas koje su nazovi ih i pitaj

    Ako ti je racunar bio online odmah po paljenju onda moras staviti Dynamic IP a ne PPPoE.
    Sent from my GT-I9100G
     
  20. rama

    rama Aktivista

    Logosoftov uređaj služi kao modem. Dakle, morao sam klikat da se konektujem. I sad je tako.
    Prije toga sam imao jedan wireless router koji je crko i kojeg sam naštimao da se automatski konektuje, dakle ko se prikači na njega konektovan je na internet.
    Pokušavam isto postići i sa ovim. Prethodni router sam konfiguriso tako što sam na njemu napravio konekciju i stavio ono always connected.
    Isto sam pokušao i ovdje uraditi, međutim jednostavno mi govori da nema interneta i da se ne može na isti konektovati.

    Valjda sam vam dovoljno jasno objasnio, ne zamjerite nisam baš neki stručnjak u ovoj oblasti.

    Probao sam i ove DNS adrese i uopšte mi ne dozvoljava da ih upišem, kaže da ne valjaju.

    EDIT: kad prikopčam sve ove kablove ona lampica za internet mi konstatno svijetli, ne blinka. Prema ovom upustvu koje imam piše da to znači:
    There is a device linked to the corresponding port but there is no activity.

    EDIT2: sad ne mogu ni da uđem u postavke router. Probao restartovati router i opet ništa. Dođe mi da razbijem ovo govno od uređaja.