Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Hebemu trunje,pa je gu*iš u spavaćoj il surfaš? :smt003
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma ja sam u drugoj spavacoj sobi, a zena sa bebom u nasoj, i nemam sta pametnije raditi nego da skacem po netu...
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    hmm... u zavisnosti gdje ti se nalaze ulazna vrata i gdje ti ulaz kablovi od telefona ili cableTV-a idealno je postaviti router/modem ali i ostale dzidze u rack ili sl. odmah tu. posto je to, u vecini slucajeva, blizu sredine stana s time se dobije i bolja pokrivenost. U slucaju da je router na kraju stana mozes staviti alu foliju iza antene routera i malo je saviti kako bi bolje odbijala rf signal.... probaj

    Sent from my GT-I9100G
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nadam se da ce raditi. Jer meni nikad nije. Najgori je onaj packetloss i sitni jitter kad se sporet ukljuci :mrgreen:

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Sam modem i primarni router sam stavio u sobu gdje je PC. A ovo cudo ce preko uticnica da proslijedi net u dnevnu, tamo cu onda nakacit jos jedan router na koji ce se kaciti samo mobiteli & tablet. Tako i da bude laga i sl necu ga osjetiti, necu gejmat preko ovih powerlineova :) stize mi u subotu pa javim kako fercera .

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Osiguraci isto tako prave probleme za prijenos paketa preko strujnih kablova. Ako su ti, kojim slucajem, uticnice u sobama odvojene posebnim osiguracima postoji velika vjerovatnoca da ti to nece raditi...

    U svakom slucaju ako ne bude radilo mozes uzeti jedan W-Fi range extender i produziti signal gdje vec treba ;)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Stigla ova chuda, preko njih 32 ms ping, download i upload isti kao i kad ide direkt preko modema.


    Sent from my iPad using Tapatalk HD
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Znači med :)
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Odlicne... aBd da te posluze dobro :)

    Sent from my GT-I9100G
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Zna li neko razliku, ako postoji izmedju ova dva routera: TL-WR740N N-Lite i TL-WR740N, posto je u plusu n-lite ?
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam,ali imam taj Lite,super router za te pare,bas normala,nimalo tesko ni iskonfigurisat..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Koji god da uzmrs radice ti dobro. Jedino u slucaju da cesto prebacujes vece file-ove preko wifi-a (unutar soho-a) onda, ipak, ne bi isao sa N-Lite varijantom

    Sent from my GT-I9100G
     
  15. GW

    GW Moderator

    Nema razlike. To lite se odnosti na 150mbps wireless brzinu. Na jednom je mjestu istaknuto, na drugom nije. Dakle to je isti model.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Asus RT-N10E - može li navedeni router poslužiti za kućne upotrebe? Koristio bi se da razdijeli kablovski Telemach internet na dva PCa, možda i više i malo wirelessa po sobi/kući. Može tome poslužiti kako treba? Košta 36KM, nisam našao jeftinije :D
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam,ali imas za 4-6 km vise ovaj gore WR740N Lite,imam ga i u kuci baca u sve sobe cak i na donji i gornji sprat..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Daj link, pa ćemo vidjeti. Mada je meni uglavnom bitno da radi s kablovskom, jer ovaj sad što imam ne radi :D
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    kod mene je taj i radi odlicno sa telemach internetom, konfiruracija je takodje prelagana :wink:
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao bih da danas nema greske sta god da se kupi u toj klasi do pedesetke.Svi su vec uveliko N i svi se konfigurisu u tri poteza. Istini za volju TP link u extend range verziji ima nesto veci domet od konkurencije,bar ovo sto sam ja imao prilike da isprobam.