Koji wireless router/modem ?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by JaLa, Oct 9, 2011.

  1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ništa ti to nije bitno jer ne vršiš neki streaming pa da ti je bitna propusnost n standarda. Traži pod "Transmit Power" u WLAN postavkama, tu ti mora stojati na "high" da bi ostvario maximalni domet :)
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kratko pitanje - koji je najjeftiniji wireless router a da podrzava dijeljenje bandwidtha po LAN portovima, npr. da na port 4 stavim maksimalnih 4/1Mbit/s, 256/128 Kbit/s na port 3 i sl. Thx za info.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovaj tp link 743nd sto ja koristim ima opciju za djeljenje bandwidtha mada ti ne mogu precizno opisati kako funkcionise ta opcija jer je ne koristim. takodje i 740nd ima tu opciju a kosta nekih 45km plus pdv.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Recimo imas Tplink WR740N ja ga koristim.Nema dijeljenje po portu ali ima po ip adresi i radi odlicno.Namjestis lokalni ip kompa kojem stavljas ogranicenje i port u zavisnosti koji protokol ogranicavas i to je tn.Dodijelis bandwidth i radi ko svicarski.Mislim da mu je cijena oko 50KM u Plusu,osim ako bas striktno trazis onaj koji moze po portu da ogranici onda ne znam.

    -Sent from my phone using Tapatalk-
     
  5. DSA

    DSA Aktivista

    Šta preporučujete uzeti od wireless rutera:
    Linksys wrt120n -rme ili neki od ovih tp link - ova ( wr740n ilu wr743nd)
    Zanima me domet, stabilnost, podesavanja, kompatibilnost itd
    Ruter bi radio na hs kablovskom modemu scientific ....., tako nesto se zove


    Tapatalk...
     
  6. Looney

    Looney Komšija

    740N sa dd-wrt FW-om i nema dalje :)
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imam ovaj router ali ddwrt nije bas sa punom podrskom.Masa stvari ne radi kako treba.Ali fabricki fw je i vise nego dobar

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Podijeli sa rajom šta je to masa stvari? :)
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    sta kod konkretnog modela dd-wrt nudi bolje i više u odnosu na fabrički firmware?


    Tapatalk...
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav

    Treba mi wireless router preko kojeg će "ići" bh telekomova konekcija na laptop i mobitela u kući na sprat.Samo ako možete potvrda za ovaj TL-WR740N ili preopruka neki drugi u njegovom cjenovnom rangu.Korisnik nije zahtjevan,znači samo ovo gore što sam naveo.

    Hvala.
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ok je ovaj ap!Posto si rekao da ide bh telecom,zasto ne uzmes telekomov onaj zte wireless?
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Rečeno je da nemaju-nedaju više,ali ako može ovaj tamam.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Koristim ovaj WR741ND nesto manje od 2god. i nemam apsolutno zamjerke a isti radi sigurno min. 8h na dan! :smt023
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Zahvaljujem,vidim da ga hvale ovdje ali eto reko još jednom da se samo potvrdi. :)

    Hvala još jednom i lijep pozdrav.
     
  15. DSA

    DSA Aktivista

    Ja sam ovih dana uzeo tp-link 841n..nikad u zivotu nisam lakse iskonfigurisao nesto, tj. samo ga spojio na HS kablovska modem i nakon minutu sve sam prepoznao i profunkcionisao..samo mu postavio sifru wlana i to je to..ukupno potroseno vrijeme 2 minute..stabilnost rada i domet odlicni..sve preporuke


    Tapatalk...
     
  16. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Također imam taj isti model, te ja isto prelagano, "dječije" iskonfigurisao i na ADSL BHTelecoma i na Telemachov internet, također još jedan drugi model od tp-linka imam i njega isto tako na oba internet provajdera probao konfigurisati i išlo prebrzo i prelako konfigurisanje, te stoga preporučujem pri kupovini isključivo tp-linkove modele routera/modema kupovati, nećete se pokajati, "provjerena roba" ;)
     
  17. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Pozdrav svima.

    Pokusavam dobiti sto jaci wifi signal za sto manje para naravno i mislio sam o varijanti ovog Tp Link TL-WR941ND rutera (300mbps, N standard, tri 3dBi odvojive antene) koji je nekih 88 KM u plusu, s tim sto sam htio zamjeniti ove njegove tri 3dBi antene sa ovim 8dBi antenama TP Link TL-ANT2408CL koje su po 12 KM u plusu takodjer. Sta mislite za to mijenjanje antena, da li bi to bilo dobro, tj. da li bi taj modem to mogao sve fino iskoristiti?
     
  18. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    glupost je bacat lovu na to,kupio d-link od 120KM,3 antene. baca signal jadno koliko i drugi router sto imam sa jednom antenom,u vrh glave meter dalje..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Dzidza sa tri antene ne pojacava signal vec sluzi da imas kvalitetniji signal u odredjenim scenarijima. U stvari brza konekcija na routerima sa tri antene ili 802.11h znaci da ce router trositi manje vremena proucavajuci ECHO pakete (signale koji se odbijaju od namjestaja etc.) da bi utvrdio jesu li duplikati te ce manje traziti da se isti paketi ponovo odasilju, samim tim puno vise paketa ce da prolazi i time dobjete brzu konekciju...