Kupovina auta na autokredit ili leasing (iskustva)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ibran, Apr 9, 2023.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I par hiljada skuplje novo auto da pokrije tih 36 mjeseci osiguranja.
    Dodje lizalo na isto ko i svugdje.

    Osiguravateljski lobi fin posao odradio kod vas u sveCkoj, ko i kesom neku daciu uzme mora im udijeliti htio ne htio.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Krenulo te bas danas. Golf pocetna skuplja u De nego u Swe, a tako i ostale marke priblizno iste cijene kako god okrenes.

    ps: Ne uzimamo mi Dacie u Sveckoj. :D Zivio.
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dzaba te osiguraju, od dobrote duse.
     
    nFare, Haker and donjapa like this.
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I ja bi da se ponovim ali sad sam u dilemi.S jedne strane bi da idem na Škodu 1.6 tdi 110ks greentech 2016. U mediteran auto je 24950KM. Ima jedan volvo v40 sa 218k na satu 2013 godiste.Nisam neki ljubitelj limuzina,vise volim kompaktna auta, manja ali sa pristojnim gepekom a volvo vidim ima skoro 500l.A mozda i neki peugeot 308 ide u obzir.Radije bi da se puno ne rastezem.Max do 23k da mi ostane eventualno za servis da.odradim nakon kupovine i registraciju.Kakvo god sa moje kante od renola scenica 2005 sve ce biti kao sjedanje u avion za mene :)
    Molim prijedloge ako moze.Hvala

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Volvo V40 is 2013 je jos uvijek velikim dijelom ford focus. Na 218k vecina potrosnih dijelova bi trebala biti promjenjena, sa uredinim servisima ne bi trebalo biti problema.
    Ja sam S40 vozao nekoliko godina, 1.8 benzinac, i vrlo sam zadovoljan bio s tim autom.
    V40 tog godista i kilometraze u Swe se krecu izmedju 10 i 12k eur.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja Škoda, Octavia?
    Za tu lovu se bez problema uklapa V70 dosta veći bolji, ljepši, mislim da bi ti on mjera bio s obzirom da imaš dvoje djece.

    Ima još zanimljivih auta u tom budzetu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Od 1.7. ce svabe za euro 6 auta koristiti pravi test cestica a ne onu komediju sto je prolaze s skinutim dpf-om.

    Bit ce jeftinih 2015+ auta sto nece tamo moci proci tehnicki.
     
    Ekstrauterina likes this.
  8. nivla

    nivla Komšija

    s tim da mu je ova skoda rentabilnija za odrzavanje zbog popularnosti vag koncerna kod nas
    sto se kilometraze tice, vjerovatno je vracana, racunaj da ima jos barem 80-100k jer stara je 7 godina, crna boja je katastrofa za pranje dok dodjes do kuce iz praonice bice ti prljavo auto
    evo pisu sljedece
    Vozilo je zadnji put posjetilo ovlašteni servis u 10. mjesecu prošle godina na 169.262 km, a u 6. mjesecu 2021. napravljen mu je veliki servis na 118.365 km. Na vozilu su skoro nove Continental gume. Uz vozilo prilažemo, servisnu knjigu, 2 ključa i el. ispis održavanja. Sve dodatne podatke, ispis održavanja, šaljemo mailom na zahtjev kupca. Br. šasije za više inforomacija je TMBAG7NE0G0259918. Na vozilu je proveden detaljan i precizan proces čišćenja u partnerstvu sa ovlaštenim Sonax partnerom. Unutrašnjost, ventilacija, 100% antibakterijski čisto.

    dakle od 6 mjeseca 2021 do 10. mjeseca 2022 vozilo preslo 50000 za 14 mjeseci a prije toga po evidenciji preslo 120000 za 5 godina
    na 180-210000 je veliki servis za ovo vozilo tako da je vjerovatno tad i imalo toliko
    nema logike da prelazi cca 2000km mjesecno i onda odjednom 3500 u prosjeku zadnjih 14 mjeseci, ja bih bio oprezan

    elektronski ispis odrzavanja ne daju niti u jednom vw skoda servisu, mozes pogledati uzivo ali ga kod nas ne stampaju
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tako je to sa tim "auto kućama"
    Treba odrediti koji model i polako tražiti, može se naći ali ja ove auto salone ne bih ni gledao

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    ja sam tražio oktaviju karavn, 4x4 kao osnova ostalo kako ispadne, 1.6 mi je bilo preslabo pa sam gledao da bude 2.0 tj 110kw oko 150ps na kraju sam našao januar 2017 za 20.500km prešla 220 hilj ima digitalnu servisnu,a ujedno i sve račune koji su se poklapli sa pričom iz digitalne servisne, jedan vlasnik. čak je i odradio veliki tu oko 200 hilj, a ja u startu odradio mali, auto je sa opremom full, koža, grijanje sjedišta naprijed nazad, webasto, velika navigacija, lean assist , front asist, led xenon farovi itd po meni možda da fali panoram ili šiber, ali jaka sa opremom u odnosu na ostale škode, gume 17 sa alu dot 22 ugl solidne.

    ono što mi se ne sviđa je dosta korozije za ovako mlado auto, mislim da je iz dijela gdje je stalno bio snijeg, kiša i sl... ali to mi nije prob ....
     
    SpookyMoO likes this.
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Imas li neki prijedlog,mozda peugeot 508?Ja bih najradije automatik.Imam leziju meniskusa lijevog koljena pa mi je problem saltanje pa bi zbog toga nogu da lijevu rasteretim.

    Sent from my Poco X3 pro using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Definitivno dobar izbor sa 2.0 motorom. Motor i mjenjač su im odlični mislim da će to i @dams82 potvrditi.
    Moj drug je kupio sa preko 300k na satu sad ima preko 400 i nema problema nikakvih. Ima ih puno i možeš za tu lovu dobar naći.
    Ostane ti još Mondeo ali ja njega ne bih sa auto mjenjačem.
    Naravno Passat ali bolje idi na pežolu :D


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    SpookyMoO likes this.
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne vidim sad koliko je korozije ali znajuci standardno stanje te starosti za 4-5 godina ce biti nepovratno i 2-3 nakon toga postati sigurnosni problem.

    Ulozi sad 300-400 maraka da se to skloni i fino izolira, vjeruj bit ce ti najbolja investicija.
    Ali kod nekog ozbiljnog i pouzdanog, a ne nekog ko ce samo zalijepiti izolaciju preko toga.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  15. Ekstrauterina

    Ekstrauterina Aktivista

    dams82 likes this.
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene drustvo preslo s VAG-a na te Pezoe, neki ih cak zamijenili za novije i nisu se sekunde pokajali. Prica oko dostupnosti dijelova i servisiranja odavno nema smisla, nikakva to egzoticna auta nisu pa da covjek mora razmisljati gdje ce i sta ce.
     
    edgsi likes this.
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Da, ali to se ugasi softverski i idemo dalje... 300-350KM, nije strašno...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Ekstrauterina likes this.
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni meni nije jasno to sa dijelovima, pa ne živimo baš u Nepalu.
    Mada tu priču furaju ljudi što kupuju po otpadima pa im zgodno kad je svako drugo auto VW

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @dams82 Samo dokad.

    Kod nas naravno nece jos dugo tehnicki postati ozbiljan ali u inostranstvu sve cesce policija salje sumnjive strane tablice na tehnicki pregled i lupa po usima.
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Strahota je sta ljudi kupuju polovno, ali mora se voziti jel' :)

    Danas zamijenih amortizere, lafete, krajnice, gumice balans stange... Amortizeri i lafete fabricke, dosta od njih za 20 godina rada :D