Kupovina auta

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Alibegovic, Oct 3, 2008.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta mislite o FIATu STILU, 3 vrata, 2005 god, 1,9JTD, 115 KS?

    Jel vrijedi za pogledati, oko mi je zapelo bas na ovaj model.

    Kakvi su sa potrosnjom, dijelovima, voznim performansama itd.

    Eventualna iskustva bi dobro dosla.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    fiat smece ;) imao punto fuj , bolje da sam vozao kartonsku kutiju na trokolici :) koliko love?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    14,000

    Ipak je Stilo u odnosu na Punta avion. :)
     
  4. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    idi radije na Polo ;)
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    vecina fiat korisnika ce ispljuvat isti... meni djeluje kao napucani yugo samo sa 10x skupljim dijelovima.

    opet cuo sam i onu fiat nije auto .... fiat je hobi
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Imao FIAT Brava, smece zesce. Sto bi rekao lokalni automehanicar : "Svaki auto je auto - sem Fiata" :D
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Na osnovu odredjenih foruma ne bih rekao, bar kada je rijec o stilu. Kazu da je motor JTD common rail fenomenalan i da gotovo do 400-500K km nema nekih bitnih popravki, eventualna zamjena filtera i to je to. Kvacilo je u neku ruku malo tvrdje nego sto je to uobicajeno ali se da naviknuti. Dodatna oprema je odlicna, za razliku od npr. golog golfa. Sa 6airbagova, ABS-ASR, navigacijom, 17" alu felgama, mjuzom, servom i city servom, el podizacima stakala, el. podesavanjima sjedista, automatskom klimom, djeluje dosta primamljivo priznat cete. Sve u svemu, stekao sam dosta pozitivan dojam o autu.

    Mislim da su ipak govorkanja o fiatu kao losem autu (noviji modeli) ipak stvar predrasuda.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Koliko love si spreman izkesirat?
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta ja znam, 13-14.000.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    ja bi ganjao kakavog njemca, eventualno Toyotu. Zaobisao bi Kiu, Hyndai i ostale. Golf je auto za nase ceste, to je cinjenica..
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Fiesta 2003-05?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja nedavno uzeo A klasu, full oprema, jest da malo nadmasuje taj budzet - al brate znas sta si kupio..
    Nemam iskustva sa Fordovima, sorry :(
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Ne bih poredio Fiestu i tog Stila ipak je to niza klasa.. Cinjenica je da je Fiat dugo vremena na losem glasu, konkretno Stilo je po ADAC-u i TUV-u zadnji u svojoj klasi po kvalitetu i pouzdanosti, ali je sa druge strane Panda jedno od najpouzdanijih i najnekvarljivijih auta na trzistu!

    Jaran nedavno kupio Stila benzinca 1.6, auto nicim ne odusevljava, prosjek, ne znam sta da ti kazem, nije nesto ni udoban, ako si krupnije gradje smetat ce ti kratka sjedista i sjedenje ko na panju, trom je ...
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    a nemoj onda pitati kad si vec odlucio , I hate that ccc
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Treba ga razumit, zelio je da mu nas par jos potvrdi njegovu odluku, podsvjesni grupni marketing (ucili smo to na faksu :) )
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam za benzinca toga, ali ovaj JTD1,9 sa 115 konja je metak, vozio sam ga neki dan i fenomenalno ubrzanje ima.

    @cold

    Daleko od toga da sam odlucio, samo sam napisao sta sve ima od opreme.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mozda. :smt003
     
  18. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    stihi je lijepo srocio :) fiat je hoby , i mene je punto uzeo na neki levat ovo ono lijepo izgledao za tu lovu ... posle mi je mlatio dzep ko kakva sponzorusa .
    najbolje ti je drug , surfaj , citaj neke novinske recenzije , probaj ako mozes , nije to mala lova plus racunaj da to nije sav kesh koji ces uloziti na njega :)
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    hm sama cinjenica da ovlasteni serviseri fiata ne voze isti govori puuuuuno....
     
  20. genius_

    genius_ Aktivista

    Ja vozim Lancia Kappa 2.4 JTD 2.4 Dizel 136 ks trosi oko 7 l dizela
    a zena vozi alfu 146 2.0 TD koja trosi oko 5 l dizela !
    Extra kola samo sto smo mi seljacka zemlja gdje sve sto nije
    audi,ww je krs i sra****e !