Kupovina klima uredjaja

Discussion in 'Generalna diskusija' started by russ-co, May 27, 2008.

  1. Picoooka

    Picoooka Komšija

  2. dams82

    dams82 Komšija

    Pa ako se želi protegnuti malo više od prosjeka, a ne ići na premium tipa Daikin ili Mitsubishi onda Midea all easy pro je jedan od boljih izbora...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  3. ibran

    ibran Aktivista

    Ova Midea Xtreme Save Pro. cijena sa ugradnjom 1300 KM je top.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    A midea je isto kina. Vidim nesto sa Toshibom sarađuju..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sve je Kina osima tih par premium Japana.

    Midea je dobar kinez. Haier takodje. Svaki top model ovih jeftinjaka je Midea. Znaci ipak su neko u toj kategoriji.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Midea je jedan od većih proizvođača, rade za druge brendove, npr komplet vivax asortiman klima proizvodi midea... Ja sam išao na hisense zbog cijene,navodno hisense klime proizvodi gree.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. Picoooka

    Picoooka Komšija

  8. Mujka

    Mujka Komšija

    ko se neće grijat na klimu primarno treba gledat mogućnost servisa i dobrog montera ostalo nije bitno (logično poželjno je da je najeftinija sa najdužom garancijom)
    znači preporuka da se klima kupuje preko kvalitetnih majstora (nek je malo skuplje)
    a pod kvalitetnim majstorom podrazumjevam da će doć ako ima neki problem (iako je to rijetkost)
    hisense je definitivno najeftiniji i na njega treba ic prvenstveno radi cijene ...
    eno kolega ima najftiniju 12ku inverter sto se sad daje po 700KM kaze da je prezadovoljan
    izolovanog prostora mu je grijalo oko 40m2 dnevna i kuhinja jedino kaze kad baš zazimi tad je malo lozio...
    jedina mahana te njegove hisense je neprecizan termostat al to je manje više kod svih gree jeftinijih modela... :D (rješio je na kraju paljenjem opcije iFeel)
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Zato dobar i pouzdan serviser nikad nije skup. Ja imadoh sreće da od moje kume muž radi klime, i radi to kao drugi posao, nije preopterećen, a mogu ga zovnut uvijek ako šta zapne. Neki dan kad sam radio fasadu skinuli vanjske jedinice, poslije ih ponovo postavili, jedan dan smo do 22h radili nas dvojica, drugu smjenu
    Kud čovjek ima dobar alat, dosta npr majstora kad spoji vakuum pumpu ne mjeri vakuum nego drži 15-20 minuta i smatra vakumiranim, kod mene majstori za fasadu slomili cijev u zidu i nije bilo vakuuma uopće, ne bi znali da nismo mjerili.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    bolje instalirat 8 klima danas :D nego vakumirat
     
    dams82 likes this.
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Vakuum i treba raditi najviše radi testa propuštanja, a to većina majstora neće i ne zna. Takođe kad pune klimu puste napamet da sama sebi usiše neku količinu, a lijepo postoji vaga i ubaciš tačnu količinu... Sve je to profesionalnost koju mnogi nemaju. Holenderi se stežu moment ključem jer na osjećaj većina prestegne i pukne mesing, plin iscuri, onda oni pune i pune, a nikom nije jasno zašto pušta jer se pukotina ne vidi golim okom.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Mujka likes this.
  12. Mujka

    Mujka Komšija

    8x150 = 1200 razloga da se ne koristi vakum puma i kilo ključ :D
     
    dams82 likes this.
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    .A naci dobrog majstora za klime, kome jos i nije mrsko sve po ps-u, bas naucna fantastika.
     
    dams82 likes this.
  14. dams82

    dams82 Komšija

    Zato što su to mahom električari, a ne frigo majstori koji su skontali da se može uzet i neka para od ugradnje klime, a kad šta rikne ne znaju popravit i veze nemaju kako sistem radi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    ibran likes this.
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima li neko preporuku za majstora u sarajevu, ugradnja je u pitanju

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kapi mi voda na ovoj gree nikako. Primjetio sam da ne kapi ali kontam radi non stop pa iskusila zrak, ali gledam ova Haier u dnevnoj stalno kapi pomalo, odem kod staraca isto. Sad gledam klime okolo sve kapaju.

    Ugasim klimu otvorim prozor da udje ova toplota, zatvorim stavim na 16 stepeni i upalim turbo opet ništa ne izlazi na onu pipu. Treba li da zovem ovog čovjeka sto je ugradio?

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koja pipa :D
    Kada hladi treba da kapa iz unutrasnje
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kondez crijevo na vanjskoj jedinici, ono je suho..

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Nazovi pa pitaj. Da nije gdje spojio u oluk da ide drenaža...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Kod mene ove ne da kapaju, nego curi iz njih :)