Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    I moj glas ide za HP + jos 1 ili 2 GB RAM koji je pravo jeftin
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    garanciju produženu da ne spominjemo.
     
  3. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Zna li iko gdje u Sarajevu ima kupiti Asus EEE 4g Surf? Tehnoprom i imtec nemaju, plus isto kako vidim.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Pogledaj u Ingelu.. A nek ti drugi jave koliko je dostava, jer ja ne znam :)
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    evo malo sam ovo citao, i svidja mi se tekst, i u skoro svim stvarima se slazem. zaista, ovdje ljudi nemaju poima sta kupuju. najcesce gledaju kataloge, i velicina rate je u vecini slucajeva odlucujuci faktor. oni koji znaju sta kupuju poredjenje laptopa sa autima je smjesno, ali onome ko nema poima sta kupuje objasnjavati razliku izmedju ram-a na 533MHz i 667MHz je isto tako smjesno. treba ljudima objasniti sto slikovitije i naci poredenje s necim sto je njima bolje poznato (o autima danas svi sve "znaju", bar kad je u pitanju BMW i skoda :D). i sam prodajem hardware, i znao sam izgubiti musteriju jer je zatrpam brdom tehnickih informacija o uredaju. ovo jeste IT forum, ali je cinjenica da 99% ljudi kad cita neku recenziju nema poima o cemu se tu prica. spominju se neki megaherci, gigabajti, cooleri.... po meni to tako i treba ostati, ali treba nesto i ovog tipa, gdje se se i informaticki najnepismenijim osobama objasniti sta je bolje, a sta je za njih nepotrebno. svaki dan meni dodje dvoje ili troje ljudi (djece) i traze grafu sa 512mb meme. dok bih ja njima objasnio da je bolje imati grafu sa SM3.0 i 128bit 256MB DDR2 meme, nego SM2.0 i 64 bit 512MB DDR meme, trebao bi mi dan. samo ih pitam, hoces PIII sa 1GB ili P4 sa 512MB RAM-a. kaze, pa uhhh hocu P4. sutra ce mi isti taj djecak doci, i reci da ne moze pokrenuti nijednu igru, a ja mu prodao ono sto je trazio.......
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Puno firmi kod nas je odustalo od prodaje tog EEE zbog poprilicno male potraznje, mada mogao bi mozda pogledati u CT.
    Acer One ti ne odgovara zbog cijene pretpostavljam ?
     
  7. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Acer One ne odgovara, ograničen budžet. CT nema isto. Imam blagi osjećaj kako nema nigdje u Sarajevu. :(
    Mada doduše, ako ima neki pouzdan WebShop iz BiH, da ima, spreman sam i na tu opciju.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Nije problem naci pouzdan Web Shop, veci je problem pronaci taj netbook, jedino ako je nekome ostao na stanju da ga nije uspio prodati, zadnja dva komada koja su kod nas u Genelecu otisla bila su po akcijskoj cijeni od 420 KM i to je trebalo pravo dugo da se proda, jednostavno ljudi nisu imali interesovanja za te uredjaje, a izlaskom Acera One, potraznja za Asusom eee je jednostavno skoro nestala.

    EDIT: ako ces iskreno ja sam se sa tim Asusom eee igrao jedno dvije sedmice, ali mu nisam pronasao korisnu primjenu sve dok ga nisam spojio na ext. monitor, mis i tastaturu. Na XP-u radi previse sporo za moj ukus, Linux mi se nije svidio barem default koji dodje, a ja sa svojim balvanima zvani prsti jednostavno nisam nikako mogao da sklopim prijateljsvo sa njegovom tastaturom i touch pad-om.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Jesi probao pogledati u prodavnici u Ferhadiji, dole preko puta slasticarne Egipat? Mislim da sam ga vidio neki dan tamo.
     
  10. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Preko puta Egipta je Tehnoprom. Na sajtu piše da ima, jučer zvao poslovnicu, čovjek kaže nema, niti će biti.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Pa jesi otisao do tamo? Tamo radnici nemaju blage veze, tako da ti je najbolje da odes.
     
  12. JasonH

    JasonH Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Izvinjavam se na offtopicu ali u tehno promu blage veze nemaju..
    Ulazim ja u radnju , "dobar dan , da li imate samsung 2232 BW " (i nakon pitanja vidim ja njega u radnji )
    Kaze "nemamo , trebao bi doci kroz par dana .. "
    Ja : "otprilike kada " (smjeh mi u ocima)
    On : "mozete jos jednom ponoviti model da provjerim u računaru "
    Ja : "2232 BW "
    On : "taj monitor je prodat po akcijskoj cjeni , docice ce za 15ak dana "
    Ja : :smt006


    :mrgreen:
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    @ JasonH, upravo u takvim radnjama je i moguce naletiti na ovaj netbook, jer firme koje se bave prodajom iskljucivo racunarske opreme su obicno malo vise upuceni u ponudu-potraznju i gledali su da se rijese ovog netbooka sto prije, jer je potraznja bila mala.

    U susjednom nam Hrvatskoj su ovaj netbook (nesjecam se koja firma tacno) uz neki proizvod davali za nekih cini mi se ispod 800 kuna, znam da kada sam preracunavao bilo oko nekih 180 KM a tada je kod nas u Genelecu bio oko 600-650 KM i na kraju je na akciji jedva otisao za 420 KM. Znaci firme koje se bave prodajom svega i svacega sto radi na struju od usisivaca, aparata za brijanje pa do racunara i laptopa su upravo oni kod koji bi se na lageru mozda mogao naci jos koji komad ovog eee, i moj savjet ti je da upravo pogledas na takvim mjestima i ovo sto ti je Neo Bahamut Zero, rekao jer mozda ljudi fakat imaju a da ni ne znaju.
     
  14. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Otići ću vjerovatno onda u ponedjeljak pa vidjeti, hvala na savjetima. Btw, znate li jel' im online shop u funkciji?
     
  15. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Dolazio ja u susret sa oba i HP bi bio moj prvi izbor u odnosu na Asus, a buduci da si iz Tuzle dodji i pogledaj laptope slobodno.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    nije frka doci pogledati 15-20 minuta ali mislio ako je ko duze bio u kotaktu sa njima . bitan mi je kvalitet case-a tastature touchpada itd . na ovom vi vec par tipki ne radi , touchpad otkazao i sinoc je DVD case ispao iz njega kada sam vidio sta ga je drzalo smijao sam se cijelu noc . znam da za ovu lovu necu dobit cuda al et da se ne raspadne za 15 mjeseci.

    isplatil se doplatit za ova dva
    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=14238

    http://www.genelec.ba/cart.php?sta=view ... &cid=14235

    u Lenovo bi ubacio jos rama
    hvala
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Meni se ovaj Lenovo SL500 svidja pravo ima i HDMI, naravno + jos 2 GB RAM cca 50KM, a toshiba je po defaultu bogatija + ima licencu, ali po meni je lenovo ipak bolje uradjen.
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Toshiba A300 serija definitivno ima jednu neocekivanu novinu, tzv peksin detektor, posto je full napravljena od crnog sjajnog materijala za samo 1mjesec koristenja moguce je otkiti higijenske navike vlasnika istog.
     
  20. dzejs

    dzejs Novi član

    Re: Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

    Jos jedan upit na temu kupovina laptopa (oko 1500km-za gotovinu)

    imam dva pitanja
    prvo je vezano za dimenzije
    znači, laptop bi sluzio kao desktop replacement, ali bi bio nosen barem 2 dana sedmično pa sam mislio 15,4"

    drugo, konfiguracija
    evo za sta bi se koristio
    - visual studio, autocad, office...
    - povremeno (rijetko) igranje igara, low-medium postavke...

    ja sam mislio nesto ovako:
    Toshiba Satellite A200-23P PSAE6E-0DL036G3 Intel® Core™2 Duo T7500, 2.2 GHz, 4 MB L2 , 800 MHz 3GB DDR2 667MHz / 200GB HDD Serial ATA / DVD-RW 15,4“ WXGA+ anti-glare (1280 x 800) / Web Camera ATI Mobility Radeon™ HD 2600 Intel 802.11 b/g / 10/100 Ethernet Card Reader /Bluetooth / 3 USB 2.0 / Card Reader Vista Home Premium Warranty 1 Year
    imtec 1540 za kes

    prijedlozi su dobrodosli... hvala