Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Dell ti je po defaultu malo skuplji notebook, mada i oni u zadnje vrijeme imaju modele koji mogu cijenom parrirati manje zvucnim brendovima. Navikni se to ti je jednostavno tako da je Dell malo skuplji od prosjeka :smt003 .
     
  2. doox

    doox Aktivista

    nudi mi se da kupim hp pavilion dv 6700 za 800km, 2 mjeseca star, ali posto ja bas ne kontam ove laptioe ima li ko da zna...kakva mu je tipkovnica to bi mi bilo vazno i je li uopste dobar kvalitet izrade itd...
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Koliko je meni poznato HP pavilion nije za nase trziste, samim tim ti je neostvariva garancija kod nas, sto je po meni automatski veliki "-". Kvalitet izrade je dobar, imao sam priliku da instaliram par komada iz ove serije, onako pravo sminkerski laptop.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

  5. comrade

    comrade Aktivista

    dobar ovaj msi:)
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Recenzija gore spomenutog MSI notebook racunara ce biti objavljena i kod nas kroz par dana.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Eh i meni danas kolega rece da ga vam je poslao, da sam ranije skontao ne bih ga ja postao, sorry Enise.
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Naprotiv, neka slika :)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    radio sam na toj 620 seriji prije nekih pol godine-godinu (ne sjećam se točno modela, isto ovako crno-crveni, geymerski) i to je jedan od najvećih treševa ikada izašlih pod imenom "laptop".
     
  10. Looney

    Looney Komšija

    Stihy i syss - Najveći neprijatelji koje će MSI laptopi ikada imati :mrgreen:

    Quote sa viewtopic.php?f=19&t=17051&p=182498&hilit=dasku#p182498
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. Esh

    Esh HWB

    Treba to malo bolje argumentirati, tipa Stihy mozda nije zadovoljan koliko su izdrzljivi ili koliko cesto dolaze na servis, no generalno ako izuzmemo nesto starije komponente, ovaj GX620 sto sam ja testirao je sasvim ok laptop za neko povremeno igranje na 16x10 sa medium detaljima. Treba bit posten i reci da je ekran ok, masa ocekivana, odziv sistema zahvaljujuci komponetama super, a jedino gdje bi se stvari mogle jos poboljsati je hladjenje i sam nacin izrade/proizvodnje kucista, odnosno tastature.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Esh

    Esh HWB

    Da prenesem citat s tog threada:

    Glossy i touchpad su i dalje problem. O ekranu bi se moglo diskutovati, no recimo da je ok, numericka tastatura se i dalje cini kao apsolutno nepotrebna stvar jer dolazi do natrpavanja ostalih tipki kao sto si rekao, problema s driverima nema, baterija i performanse su "ok" s obzirom na prelaz C2D+Nv.
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Iskreno ja sam sa ovime GX620 radio nekoliko dana CS4 DW/PS/AI, Corel Draw, ArcSoft Panorama i mogu reci da sam samo jednom radio na jacem laptopu i to je bila Toshiba X205. Istina je i sto syss rece da je za malo starijeg maloljetnika ali samo zbog izgleda, ja sam vise za spartanski izgled laptopa sto je danas tesko naci izuzev biznis klase, ali normalna je reakcija da ce ovakvi modeli laptopa izazvati oprecna misljenja kada su u pitanju proizvodjaci poput Acera i MSI, ljudi su jednostavno navikli na par brendova i ostalo ih manje vise i ne zanima sto i ima logike.
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    i na sve to dodaj još tastaturu za koju dam ruku u vatru da pliva ko pontonski most, te obradu dostojnu olpc plastike, a još i sam spominješ hlađenje.

    jebiga enise moj, to je u mojoj knjizi komad dreka.

    mislim povuci paralelu sa nekom gotovom desktop konfiguracijom... evo komp je super jak sa brdo megabajta i megaherca, jedino ima asus tn-drek ekran, tastatura i miš su ms industrial za 5km, kućište frontier sa pripadajućim 400w napajanjem bez dodatnih ventova... no može se igrat na njemu :)
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Recenzija ce pokazati put istine :D
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    jel tvoja il dogova?

    dog nije dovoljno kritičan, a ti si lako potkupljiv (što se vidi kako si prodo sajt telekomu) :D :D

    ajd živi bili i vidjeli, ali eto... imho ne, hvala, rađe ću ja neki drugi model odabrat (uopće ne sumnjam da ovo nema svoju ciljanu publiku).
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Dog je zlatan decko velikog srca koji hoce da se zaposli u Appleu i da svijet napravi boljim mjestom za zivot :D
    Ja pisem stvar, a kao sto rekoh, treba sacekati taj tekst da bi se u obzir uzeli i neki drugi faktori koji su bitni prilikom izbora, a koje necu ovdje navoditi jer moram nesto ostaviti i za recenziju ;)
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    MSI VR220X-007

    MSI VR220X-007
    DualCore T3200 (2 GHz)
    12.1" LCD Display
    4 GB RAM
    250 GB HDD
    DVD+/-RW
    LAN, WLAN, Modem, Bluetooth
    DOS
    2 godine garancije

    Cijena: oko 1540 KM (+/- 3%) na dan 18.04.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    MSI EX630X-014

    MSI EX630X-014,
    AMD X2 QL62 (2 GHz),
    16" LCD Display,
    NVidia9400 (9300+9100),
    RAM 4 GB,
    HDD 250 GB,
    DVD+/-RW,
    LAN, WLAN, Modem, Bluetooth,
    HDMI, VGA out, E-Sata, FireWire,
    ANT out, SubW, CardReader, Camera,
    2 godine garancije

    Cijena: oko 1170 KM (+/- 3%) na dan 30.04.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]