Kupovina Laptop/Notebook 1-10000KM - Svi upiti ovdje

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by apdejt, Feb 20, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    odavde vidim koliko će dugo ovaj skener prsta dugo trajati.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma skener prsta ja licno preporucujem uopste ne koristiti nevezano koji model notebook-a u pitanju. Prijatelj ima HP Compaq slagat cu nx6730 (ili nesto slicno) sa fingerprint readerom i uglavnom je zafrkao nesto dok je jos bio pod garancijom. Sluzbena HP dijagnoza je bila da se "zaprljao". Sve u svemu ovdje nismo uspjeli naci nikoga ko bi to popravio pa je notebook poslan u Zagreb na servis "nekome" i oko 200 KM je izasao popravak, tako da ja i dan danas se zalazem za to fingerprint reader no.1 visak hardvera i pod preporuku disable u device manageru, a kome je "neophodan" bujrum pa koristite.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa problem je upravo u toj grupi koji ga koriste jer su to redom njubovi koji će si zalokat lap majstorski.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Aman zaman taman, msi je shit ko ga je ikad rastavio zna o cemu pricam ko ga rastavi i sastavi a da nesto "ne pukne" dobit ce oficijelno plaketu "nezne ruke" koju sponzorira nivea

    Proizvodjac koji sve probleme u dizajnu rijesava selotejpom je po meni smijesan.

    A ove americke X205-e su prica za sebe, koja pregura godinu bez crkavanja grafulje garantovano nece drugu
    ;)
    Postoji razlog zasto Americke Toshibare imaju 1g garancije a EU 2g odnosno 3g
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma mrzim i ja generalno msi, samo sam bacio ovako očigledan komentar :D
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    LENOVO N500 NS74BCD

    Lenovo N500 NS74BCD
    Intel DualCore T3200 (2.0GHz)
    15,4" WXGA TFT
    1GB RAM
    250 GB HDD
    DVD +/-RW
    LAN, WLAN, Bluetooth
    Cadreader
    Camera
    DOS
    1 godina garancije

    Cijena: oko 1040 KM (+/- 3%) na dan 04.05.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    eMG620 N220Y.031

    eMG620 N220Y.031
    Athlon X2 QL60, (1,90 GHz)
    17" WXGA 1440x900
    NVIDIA GeForce 9100M G integrated
    2048 MB RAM
    120 GB HDD
    DVD+/-RW
    LAN
    WLAN
    Camera
    Vista Home Basic

    Cijena: oko 1140 KM (+/- 3%) na dan 06.05.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  8. Chaj

    Chaj Guest

    Ima li ko iskustva sa Asus N50VN-FP113 :?:
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Na papiru i slici ljepo izgleda., 2 godine garancije je definitivno pozitivna stvar, a i cijena bi mu trebala biti 1600-1700 KM, sve u svemu kao sto rece ljepo izgleda, a evo i ispod specifikacija. Mozda ga je Stihi ili Syss vidio uzivo pa ti mogu nesto vise reci.

    Evo sta ja iskopa sa domacih sajtova:

    Masa : 2.9 kg
    Operativni sistem : DOS
    Procesor : Intel Core 2 Duo T5850
    Takt procesora : 2.16GHz
    Dijagonala ekrana : 15.4 "
    Rezolucija ekrana : 1440×900 px
    Grafička kartica : nVidia GeForce 9650 GT (9650 GS) 1GB ddrII
    Kapacitet hard diska : 2x160 GB
    Brzina rotacije hard diska : 5400 obrt./min.
    Optički uređaj : DVD±R/RW
    Baterija : Li-Ion 6 cells
    Komunikacija : 56K, GigaLAN, WLAN 802.11a, WLAN 802.11b, WLAN 802.11g, WLAN 802.11n, Bluetooth,
    Portovi : Firewire, D-sub out, S/PDIF, HDMI out, RJ-45, RJ-11, ExpressCard/54,
    Broj USB portova : 4 kom.
    Unos : Qwerty tastatura, Touchpad,
    Čitač kartica : MS, MS Pro, MS Duo, MS Duo Pro, MMC, SD, Smart Media, xD,
    Dodatne funkcije : Čitač otiska prsta, Kamera
     
  10. Chaj

    Chaj Guest

    i 4GB RAM memorije
    cini mi se jeftino :roll: za ono sto nudi, pa reko mozda ima neku caku :eek:
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ima i 4GB, ali nemoj to da te cudi sa cijenom memorija je do djaba. Odnos cijena/preformanse se u zadnjih godinu-dvije, jako poboljsao u korist kupca. Ne znam kakav je ovaj Asusov laptop ali to je ta cijena sasvim realna za laptop tih k-ka, cak sta vise vidjao sam neke cijene od 700 i nesto eur sto je po meni fakat povoljno. Iako nisam ljubitelj Asusovih laptopa protiv ovoga ne bih imao nista reci barem za k-ke/cijena/garancija.
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    Ovako, kupio bih nov laptop u njemackoj do nekih 750 eura i ni eurocenta vise. Od mase onih koji imaju u ponudi nekako mi je za oko zapeo za Dell Studio 15 sljedece konfiguracije:
    15,6"(1400X900),Core 2 duo t6400, 4GB rama, 9 cell baterija, 320GB 5400rpm hdd, ati 4570,za nekih 720EUR, 1 godina garancije, vista home premium, microsoft works(ne treba al se ne moze odbiti od cijene),ako neko ima bolji prijedlog za laptop, ili zna da ovaj i nije bas najbolji, molio bih za prijedloge.
    Unaprijed hvala.
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Da je laptop ok, jeste al to 1g garancije izbi oci, vidi imaju li neki 3year warranty bundle + backpack za 70€, vjeruj mi da se isplati
     
  14. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kratak uvid u:
    Toshiba Satellite A300-18I

    Athlon 64X DC (2,00 GHz)
    15.4" WXGA Display
    Ati3470
    3GB RAM
    320 GB HDD
    DVD+/-RW
    LAN
    WLAN
    Card Reader
    Vista Home Premium

    Cijena: oko 1470 KM (+/- 3%) na dan 14.05.2009

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    te amd-e nemoraš ni stavljat vamo :D
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sto bolan :smt003 , da nije i tebe Intel $$$ :mrgreen:
     
  17. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ova zadnja Toshiba koju sam postao iz A300 serije, nije napravljena od one sjajne fensi plastike kao sto je to bio slucaj do sada sa nekim modelima iz ove serije.
     
  18. bigman

    bigman Novi član

    pozdrav svima
    evo citam ovaj post ali samo sam jos vise u nedoumici koji laptop da uzmem do nekih 1300 km -pa ako je neko voljan da pomogne i da konkretan prijedlog bio bih mu zahvalan :)
     
  19. apdejt

    apdejt Overclocker

    @ bigman, za koje potrebe ?
     
  20. bigman

    bigman Novi član

    sve osim igrica :) mislim vazno mi je da ima cristalni monitor( da je cista slika)
    sta kazet na Lenovo 3000 N500