Kvalifikacije za EP 2012: Ukrajina i Poljska

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Sep 3, 2010.

  1. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Sto je najjace cijela grupa kao da nas moli da ih pregazimo. Cine nam usluge, evo Rumunija-Bjelorusija odigrali 0-0.

    Ja mislim da Pape mora napustiti trenersko mjesto. Nazalost on ce cekati ipak da upropasti cijele kvalifikacije.
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ma nije pape za selektora... niti prilike nismo stvorili, igraci vecinom "slabi", francuzi ih kosili,obilazili i nosili, jos drugi igraju kako bi nama odgovaralo... nazalost, nista ni od ovih kvalifikacija, sumnjam da ce i u albaniji biti ista bolje...
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Pa hajde ne treba biti sad toliko "down". Mi dobijemo Luksemburg i odmah mislimo da smo favoriti protiv Francuza. Bilo bi lijepo da smo iskoristili situaciju gdje Francuzi nisu dobri kao inace, no nismo. Bilo bi lijepo da smo bili konkurentni, a nismo. Bilo bi lijepo i da se ne bacaju predmeti i petarde na teren.
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Najjace je bilo kad Spaha moli da prestanu i na kraju baci mikrofon, a oni totalno nepovezano: SAVEZ NAPOLJE! SAVEZ NAPOLJE!

    Kakve veze sad savez ima s tim sto su nas ljudi rasuli?
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Tuga...
     
  6. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Vjerovatno misle da ce bacanjem baklji otjerati idiote iz saveza, tj. da ce ovima dosaditi placati kazne UEFA-e za neprimjereno ponasanje navijaca i propuste u organizaciji.
    Stvarno ne razumiju da ih na taj nacin nece otjerati i da placanje penala ne ide iz njihovog dzepa.
     
  7. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Boli saveza briga da bace atomsku bombu tamo. Ta djubrad nemaju miligram morala. Najbolje da ih prebijaju ko onog Čeku, to podrzavam totalno.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    ja sam zadovoljan, ništa nije propalo, jedna utakmica ništa ne znači, ima još dosta da se igra, a grupa je izgleda pravo izjednačena, nemojte biti prestrogi ipak su francuzi svjetska velesila, a bosna u 3 evropskoj skupini...dakle ovo je realnost....jbt pa kod nas igraju mravac pandža lulić neki, nisam neki veliki pratilac fudbala al nikad nisam čuo za koje klubove igraju ovi igrači-dakle totalni anonimusi -znam samo da su na pesu mravac i pandza očajno urađeni dakle slabi i 3 nivoa ispod francuskih... :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    lose, lose, Vedu koliko god da volim tip trenutno nije za repke, od jedno 15 primljenih lopti zijanio je 13. A ne kontam ni "taktiku", nabij loptu Dzeki na glavu, a Dzeko sam medju 5 francuza kod 16erca. Sta on tu moze glavom? beze izgubljena lopta. Al' haj, barem sam ubo' kartu za zapad za cvaju :smt003
     
  10. h2o

    h2o Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Slabo, slabo. Nase sve je bilo u onom slobodnom Pjanica. Poraz nije katastrofa, ali ako ovako bude se igralo i u buduce, nema nista ni od ovih kvalifikacija.
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ljudi ba, bili smo bolji ali nismo imali srece :lol: Ili ona druga, sudije su krive :D :D

    Kako im Spaha rece kad su mu poceli zvizdat: "onda nastavite" :)

    Jedna dobra stvar, pobjedom protiv Albanije izbijamo mozda na drugo mjesto u grupi :D
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)


    a šta ako se bude igralo bolje? ili kao protiv Luxemburga?

    btw evo gledam Česi izgubili od Litvanije kod kuće, izgleda da se veliki dio evropskih repki polako priblizava po kvalitetu


    imati ili nemati srece ne znaci samo da te spasi ili upropasti prečka ili stativa, dovoljno da jednog od igrača upravo na dan utakmice ostavi treba ili nesto slicno, pa da on jedan jedini pokvari atmosferu ili bioritam u repki....a nekad se jednostavno ustane na lijevu...i mozes se naglavacke obrnuti, ali nista ne pomaze....razlika u igri može biti ogromna, a događaj koji je presudio naizgled minoran i banalan....
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Ko kaze da smo protiv Luksemburga igrali bolje?

    A za ovaj dole odgovor na moj post nemam komentar :D
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Mozda smo se malo ponadali nakon slabog nastupa Francuza na SP + poraza od Bjelorusije da bi mogli biti prvi, no po ovom je borba za baraz realna. Ipak, realno je i da ova utakmica nista ne odlucuje te da mnogo vise stvari zavisi od toga kako se odigra u gostima protiv Albanije, Rumunije, Bjelorusije...
     
  15. becke

    becke Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Pa nismo dzaba u 3. skupini bili prilikom izvlacenja grupa. To je neka realna snaga nase reprezentacije.
    Treba biti zadovoljan i sa eventualnim 2. mjestom jer ce se tim ostvariti napredak prema 2. skupini, a svaki napredak je dobar, barem i minimalan. :)

    Tu je i ono, "na malim utakmicama se dobijaju prvenstva/kvalifikacije", i mislim da je zaista tako.
    U proslim kvalifikacijama smo protiv Turske uzeli bod u dvije utakmice, pa smo ipak bili ispred njih na tabeli.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Rumunija, koja je opet najveci konkurent za drugo mjesto pored ova dva remija, je vec izgubila bodove kod "malih" reprezentacija, tako da bi nam pobjede protiv Bjelorusije i Albanije mogle biti super vazne. Pobjeda protiv Rumunije kod kuce i drugi smo, uz malo srece i prvi :D
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    hehe dobro rečeno!

    što se tiče sreće, ona možda igra mnogo veću ulogu nego što se misli, možeš biti marljiv, disciplinovan, lijep pametan i talentovan i štagod još hoćeš i da te kola pregaze na ulici dobiješ rak ili nešto treće da te pogodi...i ništa od tvog uspjeha.....sad zamislimo sve druge male faktore koji se svakodnevno dešavaju, a koji znatno utiču na tok života....

    u knjizi Outliers: The Story of Success Poznati autor malcom gladwel pronalazi da su gotovo svi učesnici finala NHL lige rođeni u 3 prva mjeseca u godini, a od onih rođenih u 4 tromjesečju samo su bili 1 ili dvojica...dakle čak i u jednom takvom 'pravednom' sistemu sreća igra veliku ulogu...naime u dobi kad se vrši odabir talenata do 10 godina velika je prednost biti par mjeseci stariji(tj biti najstariji u svom godištu), fizički si zreliji tj. razvijeniji tj bolji igrač, a u toj dobi do 10 godina to je značajna razlika...i ta početna prednost izgleda da je presudna....

    Evo 6 pravila napretka i učenja koja smatram ključnim, a koje se mislim savršeno odnose na bih repku i njenog novog selektora,a li i na mnoge druge oblasti u našim životima:
    -nikako ne tražiti da se napredak desi smjesta, odmah ili brzo
    - nipošto ne zahtijevati da se to desi savršeno, bez mane i greške
    -kategorično odbiti zahtjeve da se očekuje perfektna koncentracija i fokus
    -odbiti sva očekivanja da se učenje i napredak desi onako kako se to dešava kod drugih
    -treba prihvatiti i strpljivo uživati u činjenici da je za učenje i napredak potrebno vremena i bilo da se desi brzo ili sporo učenje i napredak su neizbježni osim ako ga ne sabotiramo sa negativnim emocijama nerealnog procjenjivanja i osuđivanja
    - učenje i napredak ne dešavaju se linearno i pravilno nego u skokovima i sa napredovanjem koje je isprepleteno sa malim koracima nazadovanja tj svaka krivulja učenja sadržava i padove iako je možda pretežno u usponu...poput ptića koji prije nego se vinu u visinu prvo doživljavaju lagani gubitak visine....
     
  18. neko

    neko Aktivista

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    gledao sam tekmu, napadnite me, recite da nije ovako kako kazem, ali mi nemamo nikakve sanse ni za sta na svijetu i najbolje je da nam ukinu ligu i reprezentaciju, da ne umaramo ni dzeku, koji se jadan mora iz napada vratiti u sesnaesterac da bi pomogao onim sluntama koji ne mogu ni da potrce. ljudi moji, kod prvog gola, niko nikog ondje ne cuvase. izbaci se onaj franjo ko da ga je sami Bog ondje postavio bez igdje ikoga okolo. mogao je raditi sta je htio prije nego je dodao loptu onom karimu. poenta igre kod nas je, dodajemo se malo pred golom, pravimo se ludi dok nam jednom ne uzmu loptu, dodamo veznom redu, oni malo povuku naprijed i sutaj "majcin sine" mlitavo i sto nepreciznije prema vedadu ili dzeki ili ibricicu na drugoj strani. gledam one pasove i pitam se gdje naucise onako igrati, neprecizni do krajnosti, nikakvih uposljavanja, pretrcavanja, osim sto svi na ho-ruk pretrce stadion kad je kakva sansa i onda ganjaju one nigere po terenu ne bi li pokupili kojeg po nogama. najgore od svega ovoga, nakon tekme, onaj slunto govori "eto, nista, nadati se da necemo izgubiti od Albanije iducu", pa jbm ti zivot, kakav je to mentalitet, umjesto da kaze da se nadati da cemo se iziviti na Albaniji i da se nada da cemo ih poderati ko janjadi, on moli Boga da ne izgubimo od reprezentacije koja je jucer dobila nezavisnost i formirala se. e stvarno ovo je za plakati.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Polako druze neko ;) to je samo jedna utakmica, a igra se 10 utakmica....i to je samo početak...Švicarska je npr u prošlim SP kvalifikacijama u 2. kolu izgubila kod kuće od Luksemburga pa se poslije popravila i plasirala i čak jedina tukla špance na sp....jedna utakmica zasad dobra, druga ne tako dobra...uz malo srece mogao je biti remi...a ipak Francuska je velika fudbalska sila u zadnjih 20-30 godina, i noge se malo odsjeku...na kraju krajeva pobjeda i poraz u 2 kola dakle solidno...a kako smo svi zaključili ne gleda se igra i iskra nego rezultat....
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Re: Kvalifikacije za EP 2012(Ukrajina i Poljska)

    Upravo se vratio iz Sarajeva sa utakmice gdje je do 72 minute atmosfera bila odlicna. Poslije toga ponovo surova stvarnost, zatisje i tuga na stadionu. Ne znam kako su nasi izgledali na prenosu, ali u zivo su igrali katastrofalno sem Spahica (koji je toliko trcao da smo ga pratili pokretom glave kao na tenisu). Od svega, odlican slobodan udarac Pjanica i pred kraj solidan prolaz Ibisevica. Ostalo je Dom za vjesanje. Nije meni toliko krivo za rezultat koliko to sto nismo nista pokazali. Da smo igrali cvrsto, napadali, ne dopustali da nam ljudi par puta uzmu loptu sa ledja pa onda izgubili, rekao bi da je ok, da nije islo. A ovako, nije imalo sta ici. Ja ne znam odakle nama neka nada i optimizam da ovakvi mozemo nesto napraviti. Nemamo ni najmanje osnove ni temelja za to.

    Mislim da bi bilo smijesno i suvisno da sada komentarisem trenera i navodim kako je daleko losiji vjerovatno od svih prethodnih u posljednji par godina. Dovoljno govori cinjenica da covjek iz 3 prijateljske ima dva poraza i jedan remi i to kod kuce sa Qatar-om i ocajan poraz u prvoj utakmici u kvalifikacijama (zar neko broji Luxemburg ? )
    I ja ne znam je li iko skontao onaj njegov potez kada je izveo Ibisevica i ubacio Sanela Jahica koji je odbrambeni igrac. Povukao jednog napadaca i pojacao odbranu na rezultatu 0:1 (?)

    Tuzno ba...Tuzno...Iako sam vecinom optimista, ovdje zaista ne mogu nista ocekivati.

    @Edit, da ne pisem i ja, Neko je veoma dobro objasnio situaciju kod prvog gola. Ljudi su izgleda imali igraca vise...ccc...Cak se sa tribina galamilo i ''vikalo'' da je covjek sam...