Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. kAcA

    kAcA Aktivista

    Za LOL.free se pravi nova konekcija...Ali mislim da sad nece imati potrebe za tim jer je 150gb sasvim dovoljno
     
  2. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Ja sam vec par mjeseci na gami(8Mbita) i nikada nisam prebacio 150GB tako da mi ovo odlicno odgovara. Ako se ukaze potreba za vecim downloadom uvijek ima lol.free po noci.
    Zanimljivo je da ovaj paket od 10Mbita ima fair use manji od 5% :smt003

    Jedna stvar mi nije jasna, pise Limit saobraćaja: nema - Flat (*), jeli to ukljucuje i upload, jer ne pise limit downloada.
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    cijeli saobracaj se broji u limit! ( upload+download)
     
  4. pac

    pac Komšija

    Tako da je rapid ili sl. must have. :roll:
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    ne vidim razloga za negativne komentare doskora najbolja ponuda adsla je bila 15 gb ??

    izgleda da su svi cekali da bhtelecom uvede fail tv pa da ih ownaju kako spada

    sad slijedi potez telekoma
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ovaj LOL se nimalo ne sali. U posljednjih godinu dana su ozbiljno krenuli u napad :)
     
  7. GV

    GV Komšija

    Za xDSL ovo nije tačno, upload je bez limita, freezona je 24 sata dnevno što znači 150 + 150 GB, uz paralelene konekcije
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Najvjerovatnije bih se trebao prebaciti na LOL xDSL gama, odnosno omega paket u skorije vrijeme. Kakva su iskustva sa navedenom konekcijom? Je li konekcija stabilna? Zanima me takodjer kakav je ping na stranim serverima.
     
  9. Waeva

    Waeva Novi član

    Ma jbg, ponuda im je odlicna, ali evo vec 2 godine nisu u stanju na ch.willu2 da dodju.
    sve to lijepo izgleda na papiru, ali dok to dodje do mene nacekat cu se ... do tad valjda i telekom prestane ucjenjivati s flat paketima ( citaj moze jedino uz mojatv )
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Otprilike je to ovako

    [​IMG]

    [​IMG]

    Znaci prema njemackoj 60-70, isto tako holandija, francuska i engleska nesto malo vise. Uglavnom jako je stabilan ping cak i u vremenu najveceg opterecenja. Cudno je sto je prema domacim serverima ping oko 50 dok je prema srbiji recimo 40. To mi je i jedina zamjerka na ovaj net.
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Hvala na informaciji.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    Omega (ranije paket xDSL Gama)
    Maksimalna moguća brzina pristupa:
    do 10Mbps/1 Mbps (*)
    Limit saobraćaja: nema - Flat (*)
    Free zona: da
    Mail adrese: 1 (150MB mailbox)
    Web hosting (MB): 20
    Dnevno trajanje usluge LOL.free:
    od 01 do 07 sati


    (*) Uslovi pod kojima se mogu koristiti xDSL paketi na flat principu, definišu se kroz uslove prihvatljivog korištenja Internet baziranih servisa i usluga. Dokument koji definiše ove uslove može se pronaći na ovom https://www.lol.ba/v4/PrivatniKorisnici.aspx?usluga=00d71300-db1d-4d10-93ea-32409941ad99


    MAKSIMALNA KOLIČINA SAOBRAĆAJA KOJU JE MOGUĆE GENERISATI KROZ INTERNET BAZIRANE USLUGE

    Za sve pakete namijenjene fizičkim licima, koji omogućavaju Internet pristup, maksimalna količina saobraćaja koju je moguće generisati u dolazu ili odlazu tokom jednog obračunskog perioda je 150GB.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Cuj Flat (*) :lol: A mislim da bi vise ljudi navukli da stave da je limit 150GB, nego sto stave flat, malo ko se razumije u to, al kad vidi 150GB, poletit ce :)
     
  14. GV

    GV Komšija

    Šta da kažem Moncho, u pravu si. Površno pročitah
     
  15. kAcA

    kAcA Aktivista

    extibo zeznuti se neces sigurno...Konekcija je veoma stabilna, jedino kao sto sam vec naveo na LOL.free zna zezati do 17h
    Potvrdio bih i ovo sto je Encor3 rekao za ping...Cudno, ali tako je

    Da li i ostali korisnici imaju problema sa LOL.free do 17h ili je to do mene? Vidim da samo ja pisem o tome...
     
  16. GV

    GV Komšija

    Nisi jedini, ali kako će sada freeLol biti od 01 do 07 nećeš ni osjetiti :)
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Necu ga vise ni koristiti :mrgreen:
     
  18. vnm_

    vnm_ Komšija

    cekam od pocetka mjeseca da im dodje oprema. u utorak rekose za dan-dva. :roll:

    govorim ovo cisto da upozorim, ne odjavljujte nista dok vam ne dodju. da sam znao da cu biti vise od 7 dana bez interneta ne bi odjavio adsl.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Nista novo, nekad davno kad sam prikopcavao kablovski net kod njih ista prica okruglo 20 dana cekao dok nisam poce sa "ovo vise nema smisla, netrebate vise ni dolaziti blablabla..."
     
  20. vnm_

    vnm_ Komšija

    ma da su mi rekli "nemamo pojma kad cemo doci" ne bi se ja zalio, ali 29.03. su mi rekli "ako ne dodjemo za 7 dana zovite nas". ja odem fino odjavim adsl. reko, hajde par dana bez interneta me nece ubiti, svakako sam imao ispit.

    evo danas je 12.04. a njima ni traga. :mrgreen: