Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. TitoChe

    TitoChe Novi član

    Ako moze pomoc...Jesu li im wireless modemi kad instaliraju xdsl? puno hvala ako ko zna!
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Routeri su Paradigm PTI-8411 i nisu wireless
     
  3. TitoChe

    TitoChe Novi član

    E jebga to ne valja. Mogul ja kupit sebi wireless negdje ko Paradigm ovaj sto imam od bihnet adsla..Kolko bi me doso znas li?..hvala!
     
  4. kAcA

    kAcA Aktivista

    Naravno da mozes kupiti. Ja sam sebi kupio wireless zbog laptopa. Poslao sam ti poruku
     
  5. viva

    viva Novi član

    moze i meni ista poruka/savjet :D
    i ja kontam preci na lol, pa bi dobrodosao savjet za neki wireless router :)
     
  6. Viamin

    Viamin Novi član

    Daki je neko upucen sa novim paketom usluga xDSL na logosoftu? I ako ima neko isti ili zna nekog ko ima.... moze li nam reci dali su stabilni, pošto sam imao jako lošeg iskustva sa njima jako davno?
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Veoma stabilna konekcija, brzina je uvijek ona koja je u ugovoru. Ja sam na xDSL Beti i brzina (na torrentima) mi je uvijek oko 480kbps
    Mjesecno otprilike potrosim oko 20-30gb na LOL.free i oko 8-10gb "interneta"
    Ukupno imam 92gb limita mjesecno na raspolaganju.

    Vec par sedmica je neko zagusenje na freezoni do 17 sati pa je brzina malo slabija ali poslije toga ide kako treba...

    Sto se tice pinga u igricama nije bas nesto...Na domacim serverima je oko 50 na stranim 80 (COD4)

    Sve u svemu, puno bolja opcija od BiHneta i njihovog ADSL-a

    U ponudi je sada i SuperTV sa 100+ kanala (puno bolje i vise nego na kablovskoj) pa trenutno razmisljam da i to uvedem
    Kvalitet slike je takodje dosta bolji nego na kablovskoj

    Ako imas nekih pitanja, tu sam :)
    Pozdrav
     
  8. GV

    GV Komšija

    Danas brzina dowloada na xDSL Beta freeLol kriza, nikada mi nije ovako bilo, čisto radi poređenja da vidim da li me zaje... postajte molim rezultate speed testa sa free i ''standardnog '' neta. obavezno navedite paket.
    Radi tačnije usporedbe molim izaberite ''Mostar''

    xDSL Beta 4096/384 kbps (bi trebalo biti)

    freeLol
    [​IMG]

    ''standardni net''
    [​IMG]
     
  9. k0ST

    k0ST Aktivista

    I kod mene je pomalo usporilo na lol.free, ali "leti" u poredjenju s tvojom konekcijom :)
    [​IMG]
    Mislim da je bila obavijest da ce biti otezan saobracaj (doduse 23., tj. sutra)..
     
  10. Encor3

    Encor3 Aktivista

    [​IMG]

    Ovo je lol.free, standardni net je u redu. Torrenti su picili cijeli dan, evo vidim nije padala brzina.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Nikada nisam vidio rezultat iznad 3 :( , zovem ih u ponedjeljak da mi provjere konekciju
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    GV problem je kod tebe. Zovi ih da srede
    Napisao sam da me LOL.free zeza vec par sedmica i da je brzina slabija (radnim danima) ali cim se konektujem na "standardni" problemi nestaju
    Problemi na LOL.free su do 17 sati nakon toga je sve OK

    LOL.free:
    [​IMG]
     
  13. ---

    --- Aktivista

    obracunava li se vama redovno promet preko lol.free?
    meni je prvog dana (11.01.) obracunalo 7GB koje sam skinuo, i jos uvijek stoji tako, a skinuo sam barem jos 30GB. :roll:
     
  14. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Meni je novi obracunski period krenuo sa 15gb potrosenih na lol.free iako nisam to potrosio pa se onda brojac na pola mjeseca resetovao a sada stoji na 25gb vec par dana. I lol.free danas uzasno spor, cijeli dan torrenti rade i samo 1gb od jutros.

    I jedna vijest :?

     
  15. jimmy

    jimmy Novi član

  16. brle

    brle Guest

    pozdrav,
    Vidim da ste generalno svi zadaovoljni sa xdsl-om, medjutim ja imam strasnih problema sa konekcijom. Tacnije telefonska linija i konekcija jako cesto pucaju. Zvao sam ih milion puta i stalno govore da je sve u redu kod njih i da ce to provjeriti, medjutim nista. Volio bih da mi neko kaze da li ima jos neko slicnih problema ili sam ja pravi peh. U pitanju je C. Vila
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Jeli tako bilo od uvijek, tj. od kada su uveli DSL ili se problem pojavio naknadno? Koliko imas prikljucenih telefonskih aparata u kuci i jeli svaki spojen preko splitera?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Novi kolac na logosoftu. Cable Viking

    [​IMG]

    Malo me nervira sto bi i elektrone naplatili da mogu, ali barem je veza na nivou.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igras li sta online, kako ide? Mogao bih zbog brojnih prekida na ELOB-u preci na Logosoft.
     
  20. GW

    GW Moderator

    Nemoj, pokvarićeš njemu. Ne može svima valjati. :D