Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. Tata

    Tata Novi član

    Nekad prosle godine (oktobar, ako se dobro sjecam) na Logosoft stranici sam ubacio svoju adresu (Alipasino, B-faza) i da bi mi bilo OK cekati pola godine na xDSL konekciju. Nikakve najave nema, a kako cujem od drugih, mreza im (najblaze receno) sporo napreduje... Od neki dan imam Moja TV Full paket, a vidjecemo kad (ako ikad) Logosoft dodje u moje krajeve, koliko ce u to vrijeme ostati konkurentan.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    jel im fercera ovaj sistem da provjeris pokrivenost za xdsl? Ja koju god sam adresu ukucao - nije pokrivena. Kucao i ulice po Grbavici (jer valjda je Grbavica komplet pokrivena) i opet javi da tamo usluga nije dostupna.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Kolega, najbolji sistem kod nas za bilo sta je da nazoves ili odes na lice mjesta. Doduse, s HWB ekipom mozes komunicirati i "elektronski" :)
     
  4. vnm_

    vnm_ Komšija

    meni je za moju adresu izbacivalo da nije dostupno, a ja znao da je dostupno.
    sve sam pokusao, sa nasim znakovima i bez, ma hiljadu kombinacija, nikako nije htjelo.
     
  5. Tata

    Tata Novi član

    Otkucas prvih par slova naziva ulice i izbaci ti listu, sa koje samo odaberes. Lakse nego da gatas je li nase slovo ili nije...
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    evo postavili mi maloprije. odlicno fercera.
    dobili su opremu.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    majko draga koja razlika ljubaznosti osoblja ELOB - LOL. Sad ih zvao, nisu pokriveni Velesici sa xdsl-om, samo bezzicna varijanta ima :(
     
  8. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo jos nesto novo. Poslat cu mail odmah pa javim jeli se ping popravio.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Pa ovo je vec smijesno. Cuj trebas javiti provideru ako se zelis igrati?!
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Hahahaha, koje barabe!!!!
     
  11. pac

    pac Komšija

    Mene fkt nista vise necudi. Stvarno sam kontao da se prebacim sa eloba ali ovako nesto...
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa ocito da zahvat podrazumjeva promjene nekih stvari na svakom korisniku ponaosob... da li je to podesavanje modema, ili stimanje neceg drugog na vodu, ko ce ga znati... ocito im je ovako lakse da samo gamerima srede to, a ostalima kojima nije bitan odziv neka stoji kako jeste.... :D
     
  13. ZiZi the strasni

    ZiZi the strasni Novi član

    Hocu da predjem sa HS full3 paketa na LOL Trio paket...zanima me
    Dali se njihov STB od Super TV-a veze sa televizijom HDMI kablom...(rece mi lik na informacijama da se veze sa SCART-om...ja sam se frapirao)
    Kakav im je telefon u praxi i dali se dobije i Telefonski aparat na koristenje?
    Super TV iskustva kakva su? jel bolja opcija od MojaTV...koliko treba da se presalta kanal i tako tih nekih prakticnih iskustava...

    Zahvaljujem
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    nista neobicno, ako koristis samo internet konekciju postave ti low ping profil pa igras na 10-15ms
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    Kaka ja gledam na ovaj potez.

    Ovo prvo majsko uvodjenje 'flata' kod njih je nista drugo nego ukidanje klasicnih limita za ova dva paketa.Doslovice, sada su oni stalno na njihovoj freezoni. A prirotet korisnika koji se spajaju na LOL servise kroz freezonu mizeran i mogu se ocekivati divljanje pingova i korisnika koji ce imati 'flat' net, dok ce oni sa klasicnim paketima da uzivaju u prilicnom finom pingu i responsu LOL servisa.
     
  16. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo konacno su mi aktivirali te postavke za manji ping i sada to ovako izgleda

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]

    Fino se popravilo stanje mada je i dalje ping nizi prema Srbiji neko recimo telecomovom serveru u Sarajevu.
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Evo gledam Logosoftovu ponudu i vidim imaju xDSL flat* sa 10Mbits za istu cijenu kao moj trenutni paket ADSL 15G sa 4Mbits pa razmisljam da se prebacim.
    Ima li neko iskustva sa ovim Omega paketom? Konkretno zanima me stabilnost i kvalitet konekcije, te generalno support u Logosoftu.
     
  18. extibo

    extibo Komšija

     
  19. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Procitao sam te postove ali mene zanima koliko je stabilna konekcija (da li puca), kvalitet iste (koliko varira download i upload speed) te iskustva sa Logosoftovim supportom (ukoliko je bilo nekih problema). Nadam se da neko ima odgovore na ova pitanja. Hvala.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    10 stranica ovog topica je odgovor na tvoja pitanja, pa procitaj malo ;)