Logosoft - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by (:-D, Feb 8, 2008.

  1. lolekbolek

    lolekbolek Guest

    Treba mi hitno jedna informacija.
    Frekvencija i upstream kanal na kablovskom modemu za logosoft.

    Ako nekom nije mrsko ko je na logosoft cable (Hs kablovska - ne znam dali je cable operater bitan) da pogleda sta mu pise kad udje u modem preko 192.168.100.1 u menij


    Hvala unraprijed
     
  2. GW

    GW Moderator

    Nazovi ISP-a i pitaj.
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Ako ima zainteresovanih nek mi se jave :D
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    eh, da se hoce jos malo prosiriti po Dobrinji :D
     
  5. GW

    GW Moderator

    Kakav je to ISP koji daje uslugu po brojevima u ulicama? :lol:
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    onaj koji razvlaci optiku do zgrada....
     
  7. GW

    GW Moderator

    Vidim da su te već istrenirali. :lol:
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija

    jesu druze :wink:
     
  9. bharthas

    bharthas Novi član

    e ljudi samo da pitam kakva je stabilnost kod ovih xdsl paketa jeli se desavaju diskonekti jer na ovim kablovskim cim je vece nevrijeme ukinu ga pa me zanima kakav je slucaj sa ovim. Moze li se uporediti sa bihnetovim adslom sto se stabilnosti tice i kakav je ping u igrama sa interneta ne ove freezone. Namjeravam preci na xdsl ali vecinom igram mmo igrice pa mi bas neodgovara ako me u pola frke izbaci i nemogu se konektovat.
     
  10. k0ST

    k0ST Aktivista

    imam xDSL vec dva mjeseca i zasad je OK, veza ne puca, dobar ping (doduse nije nisam imao problema ni sa lol kablovskom...)
     
  11. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Probaj ti sa HS kablovskim internetom, prešao sam na njega prije 2 mjeseca sa ADSL-a 5GB i veza mi nijednom nije pukla, čak mi u 90% slučajeva preskače brzina downloada sa 150KB/s na 230KB/s i sve to za 25KM (bez iznajmljivanja modema), pa ti razmisli.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakva su iskustva za lol kablovskim internetom, konkretno s onim paketom od 2 megabita? kolika je stvarna brzina, brzina downloada, ping, puca li veza, itd?
     
  13. kAcA

    kAcA Aktivista

    To vise zavisi od kablovskog operatera nego Lol-a
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne kontam... valjda je lol-ov server...
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    nemas brige sto se tice LOL a, jedino ti HS moze praviti problem, imam lol KIP od 2005 godine, sve OK, iako bude problema, to je do HS a!
     
  16. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kod mene ne elob kablovska tv. i zanima me da li na LOL-u varira brzina surfa i downloada ovisno o dobu dana, vikendu i sl.?
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Brzina ne varira uvijek je maksimalna, ping vjerovatno najbolji od svih kablovskih operatera u Sarajevu, tehnicka podrska odlicna, ali zato i jedna velika mana - obracunavanje uploada. Ako ti sada Elob ne pravi probleme tj. ne nestaje ti slike ili nesto slicno onda neces imati problema ni sa netom.

    Ja sam koristio njihov KIP tri godine, paket Pioneer, i to su iskustva iz prve ruke. Bilo je nekih problema zadnjih par mjeseci ali kada sam presao na xDSL shvatio sam da je bilo do mene. :smt005
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    nema to veze, bio je period kada 20+ dana nisam imao neta a slika na TVu ko mlijeko. Mnogo jaci signal treba za net neg za TV.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i mene taj paket zanima (dok ne mogne xdsl)... kolika je brzina kad npr. testiraš neki download s njihovog servera? i koliko je išlo na speedtest.net-u?
     
  20. GV

    GV Komšija

    Kolika je kod vas trenutna brzina na beti? Da se odmah sutra žalim
    [​IMG]