Mafia 2 - thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by kerim80, Sep 15, 2003.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Igra je za sad odlična, sviđa mi se uvod i priča nije loša. Ima nekih interesantnih detalja. Drago mi je da ponovno ima opcija za pick lock u ovom dijelu. Prešao sam večeras nekoliko poglavlja, da ne moram sutra na posao, ne bih ni spavao :D
    Naravno ne zelim da spoilam...ubrzo cemo svi ovo igrati...

    Odoh da vidim te recenzije sad, cini mi se da je neki UK magazin dao mafiji 7, a Kane&Lynch je dobio 9, tako da me zaista ne zanimaju ničije površne i smiješne recenzije, kad britanci naprave toliki gaf i padnu u mojim očima kao jedna najkulturnija i izuzetno kritički nastrojena nacija, onda se tu nema šta pričati. Vjerujte samo svojim očima, a ima tu i segment da su se igre mnogo promijenile, uporedio bih to sa muzikom, znači ukusi su itekako različiti. Od mene za sad 9/10, a možda i više...
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    8.5 na GameSpotu

    http://www.gamespot.com/xbox360/action/ ... ot;thumb;1
     
  3. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Baš interesantno da su sve platforme dobile na gamespot-u istu ocjenu, zar ne bi PC verzija bila ipak onda za 0,5 bodova :shock: bolja? Vedo?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ovaj je od početka očekivao sandbox igru.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cemu onda "veliki" grad ako su ti mogucnosti slobodnog istrazivanja ogranicene?
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ne želim da dajem bezveze komentar ili suprotan od tvog i ne bih volio da me tako shvatiš, ali moje lično mišljenje je da ni u kom slučaju nisu trebali kopirati GTA, ni davati slobodu, sjetim se samo Drivera, sa prvim si samo mogao voziti, sa drugim si mogao izaći iz auta, treći je bio najlošija kopija GTA, gdje se moglo izaći i ući u šta god da si želio, a sad u ovom novom, kad im ništa od toga nije uspjelo, uveli su TELEPORTACIJU, e to je za čistu DESETKU. I sad da pitamo bilo koga ko je igrao Drivera i ''volio'' ga koji mu je najbolji? Ja na grad gledam kao na sporednu stvar, fokus u ovoj igri po mom mišljenju treba biti na drugim stvarima i nakon odigranih 3-4 poglavlja, po mom mišljenju smatram da su uspjeli u tome.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam jos probao mafiu2, osim demo-a, ali svaki gta sam probao malo i malo se izivljavao mimo zadataka i onda mi je dosadio :). Hocu da kazem da mi je bas sandbox nacin igranja u gta odvukao paznju sa glavnih misija i onda su mi one postale dosadne, tako da.... Ali to sam ja :)
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To sam ceko, ljudi su uvijek najstroziji bili i otvoreno popljuvali sto ne valja bez obzira na ime :)
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Smiiješno. Jesu našli na čemu će se iživljavati. Mafia nikad nije bila poznata kao sandbox igra. Veliki grad je tu bio samo da malo začini to, da te zarazi da ponovo nekad pokreneš igru. Zašto bi mafijaške misije bile razbacane svuda okolo po gradu? Mafia valjda treba stvoriti filmski ugođaj. Niske ocjene izgleda daju ljudi koji nisu igrali prvi dio i konzolaši koji su očekivali GTA klon. I prvi dio je imao loših ocjena od nekoliko pametnjakovića.
    Eto, neko je gore čekao ocjenu Gamespota - dali su 8.5/10.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To je samo jedna recenzija. Vidjece se za dvije sedmice kako stoje stvari na metacriticu za svaku pojedinacnu verziju igre. 4/10 je mozda malo prestrogo, ali uvjeren sam da i kada odigram igru da nece vrijediti vise od 6 ili 7/10.
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Eurogamer.fr
    10/10

    Eurogamer.cz
    9/10
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prva Mafia je takođe dobila 4/10 na Eurogameru.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ko da su ocjene raznih reviewa ikad bile relevantne? :D
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma veze oni nemaju s Eurogamerom i uvijek su bili kontra njih :D tbh, igra ni ne izgleda nesto kvalitetno, a cim nema quick-save nego checkpoint system ocito su i sami devovi mislili na konzolase, a ne fanove prve Mafije.

    Izgleda da uopste nema manuelnog sejvanja, nego MORAS naletit na checkpoint da bi se snimilo.
     
  17. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Pelikan na kojoj platformi igraš? Nisam probao konzolaške verzije, ali PC verzija je vjerovatno malo bolja.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne igram. Igro sam malo demo, nije mi nesto bio pa mi se ne da kad vec ima boljih igara out :) Skoro igro prvu Mafiju, kao da se pripremim za ovu, al kad vidim ovako prosarane rivjue izgubim nadu :D
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    igram je na xboxu, meni se cini fina igra :) nema pada FPSa (ima al samo u cut-scenama)