Mafia 2 - thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by kerim80, Sep 15, 2003.

  1. metallac

    metallac Aktivista

    Ne znam zašto su svi očekivali open world... Pa ljudi moji ovo je MAFIA :D Danas isprobavam igru juče sam odigrao jedan chapter....
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vjerovatno sto su je oni reklamirali tako.. Reklamirali su je ko i GTA, all-in-one.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako nista igru se isplati odigrati zbog physx-a :D
     
  4. metallac

    metallac Aktivista

    Igra je fantastična upravljanje autom je mnogo bolje nego u demu... Mnogo odličnih detalja i caka, npr. opljačkam na početku igre neki objekat, ubijem sve stražare i policija dolazi... ja izađem prije nego što dodju i oni se okupe oko zgrade ja polako sa autom prolazim i naravno ne idu za mnom jer me nisu vidili da izlazim iz zgrade.... jao sada tek vidim koliko je onaj gta zaostala igra :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da imas Physx dedicated GPU, da. U bilo kojoj drugoj kombinaciji je Physx bolje iskljuciti.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    dosao sam do 7. chaptera (od ukupno valjda 12), igra je beton, prica je extra, bas jedva cekas da vidis sta ce biti dalje :) . Al, cini se kratka (pola igre zavrsih za nekih 5 sati)
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Dijelim isto mišljenje i ja prešao 7 chapter...igrao skoro 7 sati, piše da sam prešao 33%
    Istina, nisam žurio mnogo, igram na hard, a danas ću malo u free-roam..
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Evo da te iznenadim malo, nadam se da nije spoiler, ali igra ima 15 chapter-a :)
     
  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pa koji je onda debil dao igri 4/10 na eurogameru.
     
  10. neko

    neko Aktivista

    Zer0 je opljackao benzinsku pumpu i dok je policija pravila zapisnik, prepozna ga frajer. :D :D
     
  11. metallac

    metallac Aktivista

    Aha to je odlična scena probao sam u demu... Pobjegneš od policije i onda se vratiš kad policija unutra i ti udješ i onda te onaj radnik prepozna... Beton igra :smt006
     
  12. jeretik

    jeretik Komšija


    Ne znam je li ko vidio kako se zove čovjek: John Teti

    Znači, porijeklom Italijan, a znamo kako je italijanska komuna dočekala ovu igru. Biće da gospodin Teti misli da pare prima zato da bi istresao svoje lične frustracije, a ne da bi bio objektivan.

    (oni ostali što daju 7/10 zbog nedostatka free roama posebna su priča)
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Ma vec duzi period je prisutno na Eurogameru to preseravanje sa ocjenjivanjem gdje su u pravilu stepenicu ili dvije nize u odnosu na sve ostale, kao ne bi li time dokazali svoju neku nezavisnost i objektivnost.
    Ne kazem da je kod ostalih ista bolja politika jer cekaju da vide kakve ce ocjene dati konkurencija prije nego sto iznesu svoje, no ovo na Eurogameru je preseravanje velikih razmjera i nema razloga da se za to koristi neka druga rijec.
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Naprotiv, najbolje ocjene igri su dali italijanski časopisi.
     
  15. jeretik

    jeretik Komšija

    Jest ali su protestvovali americki italijani. Njima smeta. Ove u Italiji boli djon :D
    A ima i ovo sto Enis kaze
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Da..ovo je istina...
    http://www.gamespot.com/news/6274095.html
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Zavrsih je (11 sati gametime), dobra igra, od mene 8.5/10
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samo 11 sati ?
    Prekratko brate...
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Još samo da bahamut da 8.5 i srce će mi biti na mjestu
    Ha ha ha
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    jasta je, ja nisam naletio ni na jednu side-mission, ono, enorman potencijal komplet modeliranog grada je bacen u vodu. komotno je mogla biti tipa Splinter Cell, tj. da ima samo levele. I jos jedna mana - vecina jako bitnih dijaloga za pricu se odvijaju dok vozis, subtitlovi su jako sitni (a igrao sam uglavnom po noci pa nisam smjeo dovoljno pojacati) + fokusiran si na voznju, tako da sam dosta puta parkirao i cekao da zavrse konverzaciju, da uhvatim pricu :)