Mass Effect 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Dec 13, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije moguće da niko ovdje nije čitao ranije o budućem razvoj Mass Effect igara. Davno, tamo oko izlaska dvice, vjerovatno prije izlaska dvice, rekli su da će Mass Effect imati više igara, makar dvije trilogije, s tim da se trenutna sa Shepardom završava na trećem djelu. Šta se sad odjednom svi pitaju hoće li nastaviti i kako će nastaviti igru, jer je to kao nemoguće :roll:
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    Znam da su završili trilogiju s Shepard-om, moj odgovor je bio u kontekstu završetaka ME3, koji iskreno i ostavljaju i ne ostavljaju mjesta za nastavak (previše varijabli osim ako ne izaberu neki kraj kao oficijelni).

    EDIT:
    @aeRo
    File je: End03_Shepard_Alive_Male.bik
    To get this you must destroy the reapers, you need 5k if you let Illusive kill Anderson but you only need 4k if you save him. You don't get it with the synthesis and control options only the destroy.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ti napisa da sumnjaš da će pravit Mass Effect 4, što tvoj post stavlja u kontekst serijala, ne trećeg dijela ;) Novi likovi, nova priča (valjda), zašto bi se moralo nastavljati tamo gdje je stao ME3? Oni su samo rekli da prave još, a kako i šta, to je već drugo : )
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Pregledao sam taj ending, nista posebno..
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    SPOILER....ali vrijedi pogledati :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam sinoc poceo sa drugim prelaskom i evo na nekih 40% main storya imam blizu 2k effective readinessa s tim da sam obavio sve moguce side questove. Pokusat cu nagurati 4k pa da vidimo da li je istina za onaj kraj u kojem Shepard prezivi. S tim sto ovaj put igram na kvarnjaka tako da sam uspio prevariti Krogane i dobiti pored toga ispomoc Salariansa. To cu isto probati i sa Geth vs Quarians problemom.. :mrgreen:
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Argh, spoiler alert! :cry:

    (Znam, znam, fali mi samokontrole, ali svejedno, koristite adminom dane spoiler tagove u postovima :( )
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma dobro to nije nikakav spoiler jer se i iz prethodnih dijelova znalo za ove tenzije izmedju rasa.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zavrsih i ja, igra je odlicna, jedna od najboljih u zadnje vrijeme. Sto se samog kraja tice, ostavili su izbor za tri razlicita zavrsetka vjerovatno zbog slijedeceg nastavka, tako je bilo i u ME2.
     
  10. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Kakvog sad crnog nastavka? Zar nije trica zadnja?
    I ta "tri" završetka su ustvari jedan kraj drugačije upakovan.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jest zadnji dio sto se Shepardove price tice, a bice jos dijelova Mass Effecta.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo maloprije sam po drugi put zavrsio igru, oko 18h sa svim side questovima koji su se pojavili. Blizu 5k military powera, effective oko 2400. Nisam istrazivao planete, i za ovo sam se jedva nakanio. :mrgreen:
    Prvi kraj sam odabrao crvenu varijantu maloprije plavu. Za sinergiju nisam ni dobio "ponudu" lol. Nije mi samo jasan posljednji filmic u kojem iz broda izlaze Ashley i James bez ogrebotine a bili su sa mnom dole gdje nas je reaper sve pomeo i u kojem major jasno kaze da je citav platoon pometen, jedini koji su se izvukli su Shepard i Anderson. I definitivno ce konacni kraj biti okoncan DLC-om ako su vec rekli da je ovo posljednji sa Shepardom a Stargazer u epilogu govori kako ce ispricati jos jednu pricu o njemu..
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma



    :lol:
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napokon zavrsio. Mislio sam da ljudi pretjeruju sa reakcijama na kraj igre, a ono jos gore :lol: Samo mi jos dvije igre padaju napamet koje imaju ovako razocaravajuci kraj, Bioshock i Rage. Do zadnjih 15ak minuta igra je odlicna.
     
  17. jeretik

    jeretik Komšija

    Sad jedva cekam da vidim taj famozni kraj. Nisu ga valjda popalili od neke druge igre?
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dosta lici na Deus Ex. Problem je sto ne dobijes nikakve odgovore, ne bi me cudilo da sad pocnu izbacivati DLC-ove koji ce zapravo biti pravi ending tj sta se s kim i cim desilo :roll: Tri citave igre biras odgovore, mislis da pravis neku razliku, a na kraju sve u 5 deka, mada je tako bilo i od prvog dijela, dali ljudima da imaju sta klikat, da se osjecaju bitnijima.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    To je najveca mana igre. Non stop odgovaras na nesto, a nema nikakvog efekta, oduzima vrijeme i dosadno je. Nije mi stvarno jasno sta ljudi toliko vide u ovim igrama.


    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Hype cini cuda . Nije ni cudo sto igre padaju u zaborav posle par mjeseci :)
    Meni se ovo neda ni odigrat :) Radije odo posjetit Megaton :)