Mass Effect 3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Dec 13, 2010.

  1. vutra

    vutra Komšija

    Iskreno, razočaran sam :?
    Demo je bio tako urađen da čovjek pomisli da je igra bez mane, međutim, tek u full igri se počinju
    nazirati gluposti.
    Cons:
    -Day 1 DLC :smt076
    -Nema više mini igara (hacking/unlocking)
    -Auto-dijalog, u biti, puno je manje kontrole nad opcijama dijaloga
    -Nemogućnost importa ME1 lika (xbox)
    -Low res texture
    -FOV je po njima nepotrebno mijenjati, iako u MP-u predstavlja veliki problem ako recimo uzmete Krogan-a :lol:
    -Retardirane animacije hodanja i trčanja
    -Što se priče tiče, nisam puno igrao, ali sudeći po forumu, previše rupa


    Pros:
    -Dodali su AA :smt005
    -Upgrade oružja je poprilično dobro urađen i promjene se primjete na oružju
    -Combat sistem je fluidniji
    -AI je čini mi se puno bolji
    -Layout interfejsa je manje više isti, ali su "uglačali" dizajn i boje
    -Nema više skeniranja planeta, barem ne u onom obliku iz ME2 (ovo je možda i mana)

    Sve u svemu, ocjene 9,9.5 i 10 :shock: su totalno neopravdane.
    Od mene max. 8, 8.5 samo ako uspiju srediti debilni završetak.

    [​IMG]

    Ovo je samo ukratko što sam uspio vidjeti, i naravno, opet, samo moje mišljenje.
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja ne znam sto ljudi seru po igri, za fanove je bilo dovoljno da se zavrsi prica s nastavkom koji je po kvaliteti ravan pretodnicima, ovdje su to dobili + par poboljsanja. Mislim da ovo svakako nije gradivo za one kojima je nepoznat serijal jer velika prica stoji iza ovoga tako da zapoceti serijal od treceg dijela mi nema smisla. Jedine moje zamjerske su neki graficki glitchevi, manji broj dijaloga nego u ME2 kao i glupav AI tipa zapinje za poneki objekat ili kad se suborac npr. popenje na zaklon umjesto da stane iza njega. Sto se tice price na isti je fazon kao i prosli dijelovi ali to sam manje vise i ocekivao, sakupi dijelove/vojsku/ekipu whatever za neki finalni udarac + side misije i to je to. Meni je ovo sasvim ok kad uzmem u obzir kakvi se poluproizvodi danas prodaju. Ne znam sta ljudi seru po igri, mozda je veliki hype doveo do prevelikih ocekivanja za neke extra inovacije ali ovdje se uradilo sta se moglo uraditi, sinoc sam je instalirao i igrao sam 7h bez prekida, ovo ce me transformisarti u geeka. Ne sjecam se kad sam zadnji put vise od 2h igrao nesto, aferim. :smt003
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    Sam si sebi odgovorio :D
    Nek su samo smanjili broj izbora tokom dijaloga, to je meni dovoljan razlog da "serem" po igri.
    Očito je da industrija igara ide u tom pravcu izbacivanja svega što im je peglativno raditi umjesto poboljšavanja postojećeg sistema koji radi, čast izuzecima.

    I bez obzira na sve mane, Eurogamer i Gameinformer daju igri 10/10 (dafuq :shock: )
    Ali kao što neko reče, valjda je važnije trošiti pare na VA tipova poput Freddie Prinze Jr. i Jessica Chobot (ko prati IGN zna o kome pričam)
     
  5. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Čisto sumnjam da je Freddie Prinz Jr. nešto posebno skup, pa nije ga bilo nigdje zadnjih 10 godina :D A Chobot... sumnjam da je i ona uzela (nešto puno) više nego što bi uzeo neki drugi random voice actor. Eh sad, hoće li ona raditi recenziju igre za G4, IGN ili koga već, to je druga priča (i pri tome smiješna ako bude istinita :D).
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Čisto sumnjam, već je rekla da nije igrala igru jer je bila zauzeta :lol:
     
  7. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Ima li neko od raje na forumu (Zeleni, u tebe gledam, ti si spominjao nabavku :D) da se već dokopao originala? Ako jeste, zanima me samo kako su ovaj put riješili nabavku DLCova - jel možeš ići preko Origina, direktno u samoj igri ili moraš opet ganjati one neke Bioware poene? I kolika je cijena u Eurima (znam da je u UK 6GBP, a u US 10$)?
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja evo vec imam 13h igre od jucer i mislim da sam vec dosao do posljednje misije bar sudeci po njenom imenu, to bi bilo razocaravajuce. Za ME2 mi je trebalo 17h ako se ne varam..
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa nemoj rushat kroz igru.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo upravo gotovo sa 13 i kusur sati. Nisam rushao kroz igru, cak sta vise, obavio sam pofino side missionsa i sakupio finu vojsku.
    Kraj me razocarao kao i citav sistem u kojem zapravo snaga "vojske" nista ne znaci, imao 5000 ili 2000 tu su 3 moguca kraja sa manje vise istim ishodom samo sa drugacijim solucijama za reapere. Bitno je da se predje minimum vojske i moze se igrati finalna misija. Ovo me bas bas razocaralo. Ispada na kraju fakticki da su sve odluke nebitne (unistavanje/pomirenje rasa, dodatna "vojska" iz side missionsa itd.) jer su tu 3 moguca kraja koje sa razlikuju u bojama, Shepard u svakom umire i to se ne moze promjeniti. Jos vise me razocarao Bioware jer je ovo najavljivano kao kraj trilogije a na kraju je jasno spoilan 4. dio sa Stargazerom i tim da djetetu ima da isprica jos jednu Shepardovu pricu.. Igra kao igra mi je sjela ali je kraj ocajan, steta sto je jos jedan serijal usran. Da se razumijemo sve izgleda epic posebno uz muzicku pozadinu, da suza krene ali manjak izbora mi je totalno nejasan i daje dosta prostora za pljuvanje po igri.
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    Told ya :lol:

    Anyhoe...
    Shepard može preživjeti samo u Destruction-u (Crveni kraj), pri čemu ubijaš sve koji su Synthetic, dakle Geth-ove, Reaper-e i nažalost EDI. Za ovo moraš imati 5000 ili 4000 EMS (zavisi od Andersena).
     
  13. xman

    xman Komšija

    Pa ti si protrcao kroz igru :) Ja sam oko 50 sati ostavio ali sam prilicno temeljito igrao jer sam htio da iskusim sto vise od onoga sto igra nudi. Nisam dangubio na Asari striptizete naravno al sam recimo citao one galakticke novine,zavirio u svaku planetu radi skrivenih misija,cak sam i ribice poklonio onoj "sekretarici" Kelly jer nisam htio da pocrkaju od gladi :D Planiram opet dvicu preci jer sam nabavio ediciju gdje mi konacno rade svi DLC-ovi.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Vutra to za 5k je suplja, citao sam sta pisu ljudi koji su sakupili full "vojsku" i sa MP-om, kraj je isti.
    Shepard mora umrijeti da bi ga u 4. dijelu opet nasli u komadima i sklepali kao kiborga.

    Sad ide drugi malo detaljniji prelaz ali ne vjerujem da cu baciti vise od 20ak sati na to, samo da obavim sve side misije.
    Jeste li ( i gdje ste li :mrgreen: ) nasli na citadelu gdje se kupuju oni upgradeovi za Normandy ? Ja sam onako letimicno pretrazio ali nisam uspio naci kod onih obicnih prodavaca.
     
  15. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Meni je igra fenomenalna, ali ne mogu nikako da predjem preko tehnickih problema, losa grafika, uzasne teksture, low res video sadrzaji, izbacise onaj fini movie grain efekt koji bi ovo jos dodatno sakrio...ovo bas postaje vidljivo na vecim dijagonalama...pixeli iskacu na sve strane...

    Uglavnom osjecam se kao sa Gran Turismo 5 naslovom, igra za 10 odradjena tehnicki za 8
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja do sada nisam imao tih grafičkih problema.
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Obrati paznju na teksture Hackett-ovog odijela kad dodjes do posljednje misije. Ima masa tih low texture dijelova ali tu se bas upecatljivo vidi. Da ne pricam da mi se 5-6 puta tokom dijaloga dogodilo da uopste nema likova na sceni vec samo prazan prostor ili nesto deseto. Ima dosta grafickih problema, nije mi jasno kako se to dogodilo kad je sve radjeno potpuno isto kao u dvojci a u dvojci to nisam primjetio.
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

    Onda su to bugovi. Ne loadaju se teksture kako bi trebalo.
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Postoji jedan kraj u kojem Shepard preživi, doduše samo prikažu njega u nekoj gomili kamenja i trenutak kad udahne i to je to.

    Ako su planirali ME4 (a sumnjam, jer su rekli da su završili s Shepardom), onda im sretno, jer ja lično ne vidim da ikako mogu napraviti nastavak uzimajući u obzir one završetke. Mislim da slijedi neki prequel i naravno DLC mape i ostale gluposti za MP (koji čini mi se nije loš, sinoć sam igrao jednu mapu).
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Ima li kakva zvanicna potvrda za taj kraj ? Na youtubeu postoje samo 3 kraja kako svi i pricaju. Vise likova je na BioWare forumu napisalo kako imaju full readiness i opet isti kraj.
    Mada sam negdje procitao kako u fajlovima ima video kao Shepard_alive_male i Shepard_alive_female.