MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Oni bi trebali da promovisu svakog borca jednako. Ovako stanu na stranu jednog borca. Kada isti nestane sa scene, onda imaju 100K PPV. Cijeli marketing je otisao na Rondu i hajp train. Kada je Amanda smlatila za 40 sekundi, ljudi se pitali od koga Ronda izgubi. A Amanda bila šampion.

    Stali su iza Conora i podcijenili ostale borce. Sa pres konferencije su doslovno šutirali tada Rockholda koji je tek uzeo titulu i konferenciju ostavili samo Conoru. Sad' kada Conora vise nema, ljudi ne kupuju PPV jer nisu zainteresovani. 2017 su imali 55% manje PPV buys nego inace. Dana otvoreno se*e po šampionima umjesto da ih promovise i podrzi. Popljuvao je od Stipe, Tyrona do Amande i DJ-a. A svi su oni šampioni. Favoriziraju super borbe. Pogledaj sta su uradili sa 155 i 185 diviziom. Sada se u 185 Rockhold i Romero bore za treci pojas. Al hajd, kao GSP se odrekao titule. Ne znas ko pije a ko placa. Pitaju jucer White-a. Da li su preoteli pojas od Conora. Kaze: nisu. Za sta se bore Khabib i Tony. Pa kao za pravi pojas.

    Likovi su totalni idioti.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Cuh rodiš se s tim. Onoliku masu treba nahraniti kisikom, nema tu radjanja niti polemike neke, tako stvari funkcionišu. Već ponavljam, lik ima 10 meceva u karijeri, ponavljam DESET, prvu je borbu imao kada je stipe doživio prvi poraz. Da imam viška novca ovo su bile sigurne pare, još staviti 1,55 na stipu i 2,45 na ovog lika :D

    Hajde za ovu main stream raju koja je pala na ovo, ali kada sam gledao borce kako prognoziraju da će frensis dobiti, e tek tu nisam vjerovao.

    Sada stipe može vići za no UFC. Ne znam kakav je sa ugovorom, ali ja se ne bih borio ispod 1mil od sljedeće borbe :D

    Logicno je da promovišu nekog ko je više isplativ, to je ok. Sranje je nastalo sa ovim privremenim titulama i super borbama, sada ni svi da zarađuju kao Conor, ne može to.
    Po meni se sve vraća u normalu, conora su skinuli, skontali su i oni da ne mogu tako.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije se htio boriti sa JDS-om dok mu nisu dali novi ugovor. Još Dana kaze da mu je dao novi ugovor teskom mukom. Takodjer, problem je i sa teškaškom diviziom. Fali novih kvalitetnih boraca. Ako se Cain ne oporavi 100%, slijedeci je Werdum a poslije njega ..Derrick Lewis. Yebo to.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Naravno da se rodis sa time. DC je veceras bio tezi od Volkana a mogao je jos 10 rundi dok bi ovaj ispuhao tri puta do tada. 10 godina mladji lik. Cain vise trenirao od ostalih pa je imao najbolji klardio ikada? Kakvu masu Conor treba nahraniti pa ispuse za 3 minute proiv tezih od sebe,a kontras borac ,manje se trosi. Superiorne kardio predispozicije su do domenu talenta.

    Hypa sto se tice i ja ga ne volim,najljepse je bilo na post presici gledati dva sampiona kako pricaju o porodici itd. Stipe kralj uze pojas od Dane i kasnije u recenici objasni zasto "Ja postujem svog trenera i on mene,kraj price".
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, bas taj moment kad je uzeo pojas od Dana je dovoljno rekao. Znaci dizes tamo drugog borca, nedas nikako paznje sampionu, dobro mu je i uzeo pojas da mu neko ko ga cijeni zakopca.

    Sad neke price DC vs Stipe, otkud to sad, da fak. Za koji pojas bi to bilo? HW ili LHW? DC jedva uspije doci do LHW kilaze, svaki put kao zombie izgleda sto jes jes, ali zato bude dominantiji u parteru i na podu (to i iskustvo ofc).

    Ne znam, samo da vidim sad Khabiba sta ce napraviti. Za Conora, stvarno se boje oduzeti mu pojas, vjerovatno su jos u pregovorima s njim, onaj ih dobro muze.

    Najgore od svega je da se i raja ohladila od Conora, tako da sto se duze ceka biti ce teze navuci velike brojeve u PPV.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    @xman Za "ispuhivanje" ima milion drugih faktora. Eksplozivni borci koji se oslanjaju na atletizam i veliki "burst" energije u jednom naletu imaju tendenciju da sagore prije. DC je čista tehnika i efikasnost. Kada govorimo o monstrumima tima naganu, Lesnar, ubereem iz prijašnjih dana, nema šanse da imaju vrhunski kardio.

    Tayron Woodley je po meni jedini borac koji je našao sweet spot izmedju mišićne mase i izdržljivosti. On je lik koji je eksplozivan ali i konzervativan kada treba.

    A Stipe i Cain su slični jako i spadaju u kategoriju manjih teškaša, ali zato nisu nakauteri.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Stipe nije nokauter ? I don't think so ...
     
    donjapa likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ovdje se misli na one punch knockdown, to definitivno nije.
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pa sve do sada sto je oborio oborio je sa 'one-punch'. Opet se ne mogu ni ja sloziti da nije 'nokauter', jer znamo da ima tu snagu da obori bilo koga ako mu se ukaze prilika. Pazi, to sto nije covjeka 10kg tezeg od sebe mogao oboriti sa par dobrih udaraca ne znaci da nije 'nokauter'. Po toj logici nije ni Ngannou 'nokauter' jer je zakacio Stipu par puta ali ga nije nokautirao. Ovisi to dosta o samom protivniku, ali ima Stipe tu snagu, mozda ne kao i Ngannou ali definitivno prisutnu.

    Ono sto Stipe jos ima je hrvanje, gNp, fajt IQ i sl. Dok je Ngannou-u jedini oslonac bio udarac (uppercut, koljeno, sl.)

    Zanimljiva borba bi bila Cain vs Stipe. Mislim da su slicni borci, jos bi se onda Stipe mogao i opustiti malo vise nego sinoc, pa oplesti i sa boxom. U ovoj borbi protiv Ngannoua je bio dosta pazljiv, i u par trenutaka se povukao kad je krenuo nogom da ga zvekne.

    A vidi se po reakcijama nakon borbe (intervjui) da nisu on i Dana bas u najboljim odnosima.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Stipe ima veći procenat nokauta od Nganoua.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima kada nekog uzdrma i završi ga sa gnp. Jedini koga je uspavao je Verdum. Kada te lik od 111kg pogodi, naravno da možeš zvijezde brojati.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Bektić me baš facom podsjeća na Caina.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Wow, super borba. Bit će interesantno pravo.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Money-fight. Eh, ovu Stipe mora izdrzati na nogama jer mislim da je DC puno bolji na podu.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskreno bih volo vidjeti kakav je Stipe na podu sa hrvačem kao DC jer i Stipe ima NCAA Division I porijeklo samo kako rekoh, nije bio cesto na podu jer ima čelićne ruke. Što se tice same borb, novi vlasnici su kratkovidni i retardi. Ove super borbe samo degradiraju i titule i divizije. Amanda ide gore na 145, DJ ide na TJ-a i sada DC. Ne mogu sastaviti kraj s krajem u 155 i 185 a sada ce mozda napraviti zbrku u još 4-5 divizija. Jedino ovo vidim da je pozitivno DC-u. Ostalo mu je jos jedna ili dvije borbe. Neka odradi sa Stipom i neka se penzioniše. Ako se Jones vrati, ne treba mu i treci poraz od njega. Ako postane teškaški šampion, eto Jonesa gore.

    Jones, CM Punk i Lesnar bi se trebali vratiti ove godine. Spominje se i Nate (vjerujem protiv Conora).

    WWE
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bas, cuj Lesnar... Bas prave fiasko, on nonstop uzima, kako ce biti "cist" za borbu. Mozda kao i protiv Hunta, uci, uzeti pare, i pobjeci a UFC ce opaliti ignore.

    CM Punk, mislim da je on svoje odradio. Nije vise nikom zanimljiv (meni nije bio ni tad, bilo je ocekivano sta ce se desiti).

    Jones umjesto da odrobija onu kaznu, oni mu prastaju jer znaju koliko on $$ vrijedi i koliko ce im donijeti. Nate OK, ali opet protiv Conora, wtf, dosadno vise fakat. Bas su napravili show od samog UFC-a...
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam otkud to Nate conor, mislim da od toga nema ništa. Meni je Lesnar super, šta fali, čovjek se dokazao u mma, to je samo pozitivno za sport. Stipe vs DC je po meni 100 puta bolje nego werdum. DC nema konkurencije u polu teškoj, Stipe je sve pomeo u teškoj. Mislim da će se u ovoj godini stabilizirati stvari sa kategorijama. Jebiga, kod žena imaš kategorije ali nema žena. Opet Nimes i cyborg bolje gledati nego bilo šta drugo.
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne razumijem, šta fali sa Lesnarom, šta je pozitivno za sport?

    Jedno je šta je tebi bolje, a drugo je praćenje kategorija i poštivanje ostalih boraca u istoj kategoriji. Zašto npr Gustafsson nije dobio priliku protiv DC-a kad mu je on, IMHO, nanio najveći poraz koji je "pobijedio". Koja će biti alternativa za #1 izazivaće - Interim Belt? Koliko je takvih samo situacija, nigdje logike. Forsiraju se money fights, što znaći da će prije ili kasnije početi biti više show nego sport (ako već nije, a nije u potpunosti jer puno boraca ne želi show ali se i to mijenja)