MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Cody je bio malo off ali ga razape na sireni. Šteta sto je O'Malley bio out 2 godine.

    Nunes razmontirala Spencer.
     
  2. xman

    xman Komšija

    Nunes je razmontirala sve protivnice osim Valentine od koje je u drugom mecu definitivno izgubila.
    Bit ce nekada i treca borba ali ne vidum da ce biti nesto drugacija od prve dvije. Valentina je apsolutno bolji borac ali ova je jednostavno prevelika.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Druga borba je bila prije tri godine a Amanda je iz borbe u borbu sve bolja. U ovom trenutku mislim da je Amanda bolji borac. Pogledaj kako hendla cure iz 145 divizije. Jedino se nazirala de Randamie kao moguci ozbiljni protivnik a znamo kako je to zavrsilo.

    U ovom trenutku kada bi odradili Amanda v Valnetina za 135 pojas, mislim da bi bila ocita razlika u snazi i velicini.

    Imaj na umu, Amanda je u drugoj borbi bila jako bolesna zbog sinusa. Sjeti se da su prvi put otkazali revanš jer je zavrsila u bolnici.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Da su istih dimenzija mislim da Amanda ne bi sada imala sanse. Napredovala je ali pogledaj Valentinu sta radi sada,ne znas jel bolja na nogama ili na podu.
    Po meni je Valentina ponajbolji borac u UFC ukljucujuci i muskarce.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Valentina ima skillset: DC-a, Jonesa, Khabiba, Tonya, Cruza, Maxa ili Israela? Malo si ga pretjerao. Proci ce 20+ godina dok ne vidimo zenskog kompletnog borca kao sto su nabrojani. Valentina je odlican talenat ali je ona klasicni kickbokser.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ne slazem se sekunde. Valentina vec ima pobjede na sve moguce nacine. Neuporedivo kompletniji borac od vecine koje si nabrojao. Khabib kompletan borac sa raznovrsnim skillsetom? Israel?
    Pa jedino u cemu je bila prosjecna je na podu a sada vece od sebe obara i kontrolise dole na pola oktagona ni ograda joj ne treba.
    A tek efikasnost i brzina svega sto radi...a na to sve i zvoni zenska:D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Uff drug. Ne znam sta gledas. Pogledaj nekada breakdown borbi koje Luke Thomas radi pa ces razumjeti malo bolje sport. Kvaliteta muskog sporta je 30 godina ispred ženskog. Doslovno je do jucer bilo cringy gledati ženski boks u MMA. Khabib nije izbubio runde u najjacoj diviziji. Vallentina se bori protiv kanti ne racunajuci Holly Holm i ako je i ona 13-5. Prvi talentovani borac poput Amande i izgubila je dva puta. U sportu gdje dominira hrvanje, nemamo kvalitetne hrvačice. Sve nade su bile uprte u Felicia Spencer koja ne da nije imala jedno jedino uspješno obaranje, vec je Amanda dominirala u parteru. Borac koji je prvenstveno strajker. Bokser koji se oslanja na snagu.

    Ženski MMA je mozda na nivou muškog UFC 1.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Apsurdno je porediti žene sa muškarcima u bilo kojem sportu, a MMA najekstremniji primjer.
    Sada kada smo izuzeli muškarce i fokusiramo se samo na žene dobiješ svega par borkinja solidne kvalitete i tako jednu - dvije visoke.
    Još je to daleko, ali kroz par godina će i one imati jake divizije to je sigurno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. xman

    xman Komšija

    Pa Luke Thomas prvi je zove terminatorom iz buducnosti a Weasle ponajboljim borcem u UFC.
    Da ima nevjerivatan skillset i drugi borci i komentatori imaju od Rogana do DC.
    Nisam sam u misljenju.
    Od Amande je izgubila da dlaku prvi puta,revans je dobila 100%.
    To sto Khabib pobjedjuje ne prica o ukupnom skillsetu nego o tome kolko je dobar u jednome.
    Da je zenska ubica bas mi je Thomas skrenuo paznju na hvatanje protivnika u pola poteza. Holm,Joana do Eye. Presrece ih u pola poteza i udara nogana iz okreta ko snajper. Ko to jos radi? Jako malo boraca.
    A u zadnje vrijeme i na podu dominira ko da je hrvac cijelog zivota.
    Ima slabu konkurenciju? Pa od navedenih gore do Amande mislim da je jasno kakva je. I Mocni mis je imao "slabu" konkurenciju pa je goat po nekima.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Joana je prirodni 115 borac, Vallentina 135. Cak je i u kikboksu Joana bila primorana na 125 diviziju. Vallentina je jednostavno dosta krupnija. Joanna je nabacila par sisa pa je skidanje kila za 115 jos teze te probala 125 novu klasu, ali uopste nije za nju.

    Jessica Eye je 15-7 borac. Od zadnjih 9, izgubila je 5. Mislim.. Valentina je dobar borac ali ne kao Amanda a posebno ne kao top muškarci. Ta prica kako je dobila Amandu skoro dva puta nema smisla. Ko kada Joanna kaze: Ja sam i dalje šampion.

    Tih par top cura je bolje od ovih novih boraca preko 240p jer je divizija katastrofa. To sam vec govorio:

    https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/mma-diskusija.16713/page-144#post-556279

    Ali je po skill setu, Kauboj bolji od svake zenske.
     
  11. xman

    xman Komšija

    A vidi ima li ili nema smiska tako je. Pomnjes Thomasa kao relevantnog sto deff jeste,pa lik prvi kaze da je dobila Amandu u revansu i da skillset kog ima je sami apex borilackih vjestina.
    Nemos umanjivat pobjede nad Joanom jer je krupnija a zanemarivat da je primjetno sitnija od Amande koja je ocito jaka ko muskarac.
    Poredimo skillset ne borbe muskaraca i zena valjda.
    Kada je neko dominantan uvijek ce se voditi debata je li on toliko dobar ili je konkurencija slaba.
    Ja kazem da kada gledam sta Valentina radi,nacin na koji to radi,brzina i odlucnost,hirurska preciznost itd me zapanji isto kao i Thomasa i mnoge druge koji mma prate i praktikuju decenijama samo sto to oni bolje artikulisu od mene naravno.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Veceras je odlican card. Za 3 titule.

    [​IMG]
     
  13. xman

    xman Komšija

    Volio bi Masvidal da dobije borbu ali tesko,oborit ce ga Usman i meljati po podu.
    Max ce opet izgubiti samo ovaj puta ubjedljivije.
    Aldo takodje.
    Rose je prvu borbu dominirala cijelo vrijeme...
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja nisam fan Usmana ni malo. Podsjeca me na Woodlia. Samo bi se svadjao. Svi su mu krivi. Ako ga Masvidal dobije, bice ludilo. Ali tesko.

    Volio bih da Aldo uzme. Taj je lik i dalje top.

    A Max nije trenirao ni malo. Ne kontam ovaj revanš.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Max je imao neke ko treninge preko Skype il tako nesto:D
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobar card bijaše!

    Obori me Volkan za 550 eura :(

    Volkanovski - Holloway bas blizu bila ali mislim da treba malo vise za titulu da se pokaze a ne samo 2.5 runde.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Bio je super card. Ali bih prije dao pobjedu Maxu.
     
  18. xman

    xman Komšija



    Huh kakav video.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Većeras Stipe V DC, slab hajp.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobi stipica :)
    Dobar je meč bio, zasluženo je uzeo DC je dva puta bio u la la zemlji mada svaka mu čast, da je bilo ko drugi bio nakautorao bi ga ali Stipe ima bradu od granita

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk