MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    A što bi bila. Ja ovog lika nikad nisam gotivio, dobijao je borbe ali je dobijao i batine. Čuj trow sand hahaha
    Kakvu mu je samo lekciju dao, demoliranje teško, jedino mu se mora priznati da je izdržao dobar degenek.

    Inganu mašina za udaranje, samo opet nije to dobro kad u zadnjih ne znam koliko borbi nemaš vse skupa cijelu rundu u kavezu

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Tru.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  3. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Eto vas ko klasicni mma forumasi, izgubi lik nakon niza od 12 pobjeda i odmah nije nikad ni valjao.

    Godinama je pruzao fantasticne i zabavne borbe, lomio vrhunske borce strasnim tempom i ludim submission-ima, moralo ga je nekad stici, godine i lud stil uzmu danak.
    I Gaethje se borio ko ludjak prve dvije UFC borbe pa je bio nokautiran, tek otkako je poceo sa konzervativnijim i pametnijim stilom krenule su i pobjede.
    Sinoc se vidjela razlika pametnih trenerskih savjeta izmedju rundi kod Gaethje-a i debila Eddie Brava kod Tony-a.

    Khabib vs Gaethje je 99% klasicna Khabib pobjeda i zato je steta, Tony je barem donosio nesto drugacije i pokusavao bi neke lude submissione, styles make fights.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već sam rekao da me lik nije nikad impresionirao, posebno sa ovim Bruce Lee glupiranjem. Kako ga ljepo razbi klasična tehnika direkt, ljevi kroše.
    Da nije ličio na sebe - nije, ali to samo znači da je ghejtije bio fantastičan.
    McGregor ghejtije bi bio najbolji meč u ovoj diviziji, kebaba ne želim da gledam protiv bilo koga, da mi se gleda valjanje pratio bih hrvanje

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma daleko da nije nikad valjao. To nisam rekao niti cu, lik je sami vrh divizije i tako ce uvijek i biti, specifican, lud, i u sustini dobar borac. Druga stvar je sto ja ga inace licno nisam nikad mirisao. Cesto zna dobiti zestoke batine i pobijediti, sto govori koliko moze izdrzati i po meni je broj 1 u tome, vecina boraca nakon 3. runde bi sinoc "umrla". Ali meni se to ne svidja previse ludjacki gdje nenormalne batine dobijes, po meni je sinoc Gaethje fenomenalno odradio fight, pametno, precizno, kvalitetno, nije ni neke batine dobio..

    Izgleda da nije fakat dzaba govorio Khabib da je glup, u vrlo kratkom periodu dva puta reze finu kilazu pred meceve, ne ide druze hebiga.

    Khabib je GOAT, svidjelo se to nekome ili ne :)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Tony je napravio veliku gresku sto je uopste prihvatio borbu. Da je dobio Poiriera, vec bi imali Khabib v Tony rezultat. Nije htio ponovo borbu za papirni pojas, ali je prihvatio borbu za interim protiv Gaethjea. Nema logike. Eddie Bravo kako je prolupao, strasno mi ide na živce. Nakon demoliranja u 2-3oj govori super, odlicno odlicno. Jedan jedini dobar savjet lik nije dobio od svojih klovnova. Pet rundi ni jedan pokusaj obaranja. Treneri Gaethjea k'o intelektualci. Lik koji pobjedjuje slusa svoj tim i mijenja taktiku. Oni panjevi: throw a sand. Mislim da se Rogan crvenio od stida.

    Khabib v Gaethje ce biti na nogama prvih pet sekundi. Ostalo ce biti demoliranje na podu. A onda ce uletiti Conor. Ako vec ne uleti prije Justina. Mozda budemo vidjeli Khabib v Tony nekad kada svi budu stari i debeli. Kada bude irelevantno.

    Gaethje 7 borbi, devet bonusa. Koji kralj.

    EDIT: Sjetih se, Tony je radio weight cut za 18 April nakon sto je event bio otkazan. Zaista je okruzen moronima.
     
    Last edited: May 10, 2020
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Gaethje ušutkao TF hype. Apsolutno me ne interesuje sada borba Khabib vs Tony, kada je Justin ovako demolirao Fergusona.

    @Haker ako ti se ne sviđa hrvanje, prati kick box. Ovo sport je MMA. Khabib je doktor za ovu diviziju.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kebab je ljiga ljigava, nadam se samo da će ga gathje stresti prije nego mu se dočepa ljigo noga.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. xman

    xman Komšija

    Stim da od mma Khabib samo hrvanje zna i praktikuje.
    TF je borac sa najmanje hype ikad a deceniju lik nije izgubio...
     
    Haker likes this.
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Khabib - Kebab, ljiga ljigava

    Tamnoputi borci - majmunčad

    Interesantno baš :)

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jer Khabib ima isti stil kao Gaethje i ovo je reklo nesto kako bi ta borba izgledala, not.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ljudi zaboravljaju cinjenicu da je MMA sport mjesovitih borilackih vjestina i to bi ukratko znacilo da moras biti spreman na sve.

    Ako jedan Khabib, koji navodno samo zna grapplati dominira diviziju punu elitnih boraca onda je problem u tim ostalim borcima a ne u njemu. Recept je jednostavan, nedaj da te obori i izvuci se ako te obori. Cinjenica da mu niko nije uzeo (manje vise) runde govori da je spreman za sve tipove boraca. Ako on svoj stil moze prilagoditi svim drugim borcima onda ga to uistinu cini najboljim i tu bi trebala zavrsiti sva diskusija.

    Mene zanima sta ce sad biti sa Ngannoum, trebao bi ici na titulu, nemaju mu vise koga dati, a DC i Stipe ce razvuci posteno.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba kao u boksu dati maksimalno rok od godine dana da odbraniš titulu. Obzirom da White ima kratke živce po pitanju Stipe, mislim da ce jako brzo biti borba zza novog prvaka. A jasno je bilo sinoc da DC izbjegava Nganu u širokom luku.

    Što se Tonya sada tice, postatce novi Cowboy. GSP je dobro jednom rekao:

    Mozda nisam najbolji borac ali sam bio najbolji tu noć kada je trebalo.

    Tony moze imati kakav god hoce rezime, nije se nikad borio za prvaka a kamo li da je drzao pojas.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    U kavezu i sa ovim pravilima hrvac je uvijek u prednosti nad striker-ima i bjj borcima.

    To sto je Tony ostao samo na interim pojasu je malo i do baksuzluka sa tajmingom nekih povreda, nekad i tudjih, a i sto ga UFC nije gurao.
    I Yoel ce ostati bez pojasa a jedan je od boljih boraca ikad u MW diviziji.
     
    xman likes this.
  15. xman

    xman Komšija

    Tesko je ovo raji da pojmi. Sa samo malo drugacijim pravilima Khabib bi do sada imao metar poraza i bio bi daleko od sampiona.
    Medjutim lik koristi ponudjeno i dominira.
    Daleko da nema i toga da je lik nekoliko nivoa iznad najboljih hrvava i graplera ikad.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo to, MMA je sport mješovitih borilačkih vještina unutar zadanih pravila, a ta pravila trebaju korekciju pod hitno.
    DC ima sličan stil kao kebab pa su mu borbe zanimljivije jer je radio na ručnim tehnikama i miksa sve. Kebab je jedan od nakdosadnijih boraca i istoriji sporta. I ne postoji nepobjediv borac.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Vecina boraca je doslo iz hrvanja pa nije niko kao Khabib. Ne znam koja se pravila mogu uvesti a da se MMA ne pretvori u kick box. Pravilo da na podu moras biti aktivan je sasvim dovoljno. Sta bi bilo da su stara pravila, da je runda 10min. Eto imaju 5x šansu da se boprba restartuje s nogu, pa opet zavrse na ledjima. Druga je stvar sto su protivnici kao riba na suhom.

    Svi oni imaju sate i sate videao kako Khabib radi jedno te isto i onda stanu pred njega i ne mogu runde uzeti.

    [​IMG]
     
  18. xman

    xman Komšija

    Znaci ili je ovo ili ono? Pa hrvaci imaju opciju da biraju da li od mma praviti hrvacki mec ili ne gdje hrvacki mecevi pocinju takodje na nogama.
    Ne moze letece koljeno i high spinning kick bit legalan a cvoka u tjeme da ti hrvac prestane "mirisati muda" biti ilegalno.
    Uvedi pravilo kojim mozes neutralisati "mirisanje muda" i neces vise vidjeti hrvaca sampiona.
    Ukloni ogradu i Khabib ce izgubiti pojas od prvog protivnika vjerovatno.
    Pravila su takva kakva jesi i imamo to sto imamo kada su "najbolji" u pitanju. Edituj ih malo i drugi ljudi ce se istaci kao "najbolji".
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Pričate o Khabibu kao da mu je stand up nepostojeći :)
    A kako to da se ukolni ograda/oktagon ? Gdje da se bore, na nekoj livadi od dva duluma ? Hrvači i grappleri dominiraju ovim sportom i to je tako. Khabib nije zanimljiv jer svakoga izdominira i svi planovi što imaju njegovi protivnici padnu u vodu kada ih ovaj obori na parket. Ovo je isto kao i prava borba, uzmite prime Tysona i nekog NCA Division II takmičara, dovoljno je samo da ga ovaj obori na tlo i gotovo je. Boxeri/kickboxeri jesu dinamičniji i uvijek su najbolje borbe kada je stand up dominantan ali govoriti da su hrvači dosadni je malo glupo ...
     
    donjapa and aNaToMiC ! like this.
  20. xman

    xman Komšija

    Jesu li ili nisu dosadni je subjektivno. Ali da im pravila u mma totalno idu na mlin itekako idu.
    Nema tog zdravstvenog radnika na planeti koji ce pogledati letece koljeno Masvidala i reci ovo je manje opasno od udarca u potiljak dok si pritisnut uz ogradu. Ili slam Andrade vs Namajunas? Randleman vs Fedor?
    U zadnjih 100 god preko 1500 boxera je podleglo od povreda...
    Primjeri se mogu satima nabrajati...