MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi volio da Miocic dobije i Cormira i Nganua samo da White malo kmeci.
    Mada Stipe ako je pametan poslije Cormiera lagano penzija bez obzira na ishod stizu ga povrede a vjerujem ni motiva nema ko prije.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam kakve veze imaju udarci u potiljak. U 90% slucajeva je kriv i onaj koji ga primi jer ljud instiktivno okrecu glavu. Khabib nije nikoga nokautirao na podu udarcem u potiljak tako da je daleko veci problem KO bilo koje vrste.

    Kako kaze kolega, i "prava" borba bi ista bila. Kakav god da je strajker ispred tebe, samo mu pokupi noge i sve mu pada u ovud. Meni je parter jednako zanimljiv koliko i stand up. Prije nego sto je Mirko presao u MMA 2001, gledao sam vecinom kick box uz oca. I danas je zanimljiv samo nije popularan pa ljud ine gledaju. Belator je malo pogurao ali slabo.
     
  3. xman

    xman Komšija

    U "pravoj borbi" mozes nekoga dogurati do zida,uvaliti glavu u medjunozje i stojati tako??? Conoru se pripisivalo da je prljav jer je kod pokusaja submisiona na ruci udario Khabiba koljenom dok su bili na podu... I toga nema u pravoj borbi???
    Samo jedan dobar lakat u potiljak i ima da te pusti ili ce nakon par takvih izgubiti svijest isto kao i kada te udara u bilo koji dio glave.
    Da,potilljak je zeznutiji,ali vec sam naveo gore metar dopustenih udaraca koji su podjednako opasni ili opasniji.
    Uvedi kimono i BJJ ce procvjetati u mma...
    Pravila oblikuju mma a nisu bas ustimana kako treba.
    Jos kad na to dodas sudije i bodovanje dobijes ovo sto imamo. I ok. Tako je kako je. Ali priznajem iritanto je citati kako je 100% jednolican borac u ocima ljudi kralj mma itd a imas masu boljih i kompletnijih boraca.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Khabib koristi oktagon jer je dio MMA borbe jednako kao i strajker koji gura protivnika prema ogradi. Pogledaj nekada analizu L. Thomasa i vidjet ces da se velika vecina KO nalazi van oktagon linije iza koje stoje borci prije borbe. Zanci kada nekoga utjeras u cosak. Cak sto vise, veliki broj MMA analiticara i boraca trazi da se UFC oktagon smanji jer dozvoljava da borci bjeze kao sto je Israel protiv Romera ili Uberem protiv Stipe. Ili da se u boksu uklone konopci jer borci "zaglave" u ćošku.


    Da se ukloni ograda, onda bi Khabibe levate gnjavio na sredini. Pa bi se na kraju ukinula parter borba kao u boksu. Moze se u nedogled "sta bi bilo kad' bi bilo". Ako je tako lako kontrolisati mec kao Khabib, sto to Ferguson nije sinoc uradio.
     
    Last edited: May 11, 2020
    donjapa likes this.
  5. xman

    xman Komšija

    Khabib nikoga ne gnjavi na sredini ukljucujuci Conora koji je odlicno izgledao dok borba nije dosla do ograde.
    Biti "satjeran u cosak" u striking duelima je vise psiholoski efekat panike nego stvarni "alat" krucijalan u tvom nacinu borbe kao sto je slucaj sa Khabibom.
    Slazem se moze se ici u nedogled al taj zakljucak ne mijenja nista. Tony vecinu protivnika zavrsi dok Khabib dobija na poene. Kako to gledati? Je li podjednako vrijedna pobjeda gdje 5 rundi vrlo pametno i naravno podrzano skillom kog imas nekoga kontrolises uz ogradu ili gdje nekoga izoblicis laktovima u zavrsis na x nacina?
    Pa nije.
    Naravno,niko nije kriv Khabibu sto je fenomen u svom stilu. Al ni to ne mijenja cinjenicu oko koje pisemo.
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    A ta cinjenica je? Da kako god pravila budu definisana ljudi imaju subjektivna misljenja prema odredjenim borcima i stilovima borbe i da nikad nece biti "perfektno" za sve.

    Ukratko - po postojecim pravilima UFC-a Khabib je najdominantiji borac u svojoj diviziji. Kad i ako se pravila izmjene mozda izrodi neki novi fenomen tipa Khabib koji dominira sve borce s kojima se susretne.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni samo nije jasno kako može neko pogledati sinoć onaj meč i sutra kebaba i reći hmmm kebab mi je bio zanimljiviji :)

    Ja volim ground game ali ono što on radi je čisto sranje, i do sada mu je prolazilo, iskreno, ne znam kako se do sada izvlačio, ja sam uvjeren da bi ga prime McGregor oderao kao mačku.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Šta znam; možda je neko veći intelektualac pa se divi mogučnostima kako jedan borac može totalno eliminisati i umrtviti protivnika na drugi naćin osim da ga prebije šakama, stojeći.

    Nebi znao reć'.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nadam se samo da će UFC otići za lovom i u Irskoj McGregor vs geathije da gledamo pravu borbu. Kebab svakako možda i otkaže, lik se u cetri godine borio pet puta.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije Justin veca lova od Khabiba. Conor v Gaethje bi bio vatromet ali nema šanse da ce UFC dati Justinu da ga izlupa prije Khabiba.

    White je planirao revanš prije nego sto je Khabib v Tony otkazana. Ovo sto je Tony izgubio je savršeno za njih. Gaethje ce se nacekati kao Aldo.
     
  11. xman

    xman Komšija

    To je to. Da me se ne shvati pogresno i meni je fascinantno to sto ama bas svi znaju tacno sta ce uraditi i lik im to opet uradi. To je ludilo. I nije smor iako jeste manje zabavno od ostalih nacina borbe.
    UFC je imao bruku fenomenalnih hrvaca/graplera ali Khabib je 10 klasa iznad svih njih.
    Ali. I to veliko ali. Cinjenica o kojoj pricam je ta da su pravila u ufc + ograda kao krojena za hrvace i da bi u prvoj borbi po tim nekim novim pravilima gdje mozes zaustaviti obaranje udarcem u potiljak Khabib odjednom prestao biti ne samo dominantan,nego bi i pojas izgubio.
    U to sam 100% siguran.
    Niko ne ulazi u borbu sa njim sa idejom kako da ga nokautira nego se toliko boje obaranja i cinjenice da kada ih uhvati za obje noge i stisne uz ogradu-ne smiju i ne mogu nista.
    Zato se gledalo na Tonya kao nekog ko ga moze dobiti jer ga ne zanima jel na podu ili nije zato sto zna sve.
    Medjutim nema od toga vise nista.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    GSP:
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledma Tonijevu statistik. Od zadnjih 12 pobjeda, 6 submissions. I on protiv najopasnijeg strajkera 5 rundi provede stojeci. 0 pokusaja obaranja. Još kaze da se pripremo za hrvanje, ne za strajkera. Nikako mi ne ide u glavu gameplan. Koja katastrofa od strane njegovog tima. wtf
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema on klasicnih takedown-a u repertoaru, njegovi submission-i su vecinom d'arce nakon ludog scramble-a ili RNC nakon knockdown-a.
    Mada je svakako trebao barem pokusati, nakon par pokusaja ni Gaethje ne bi bio siguran je li slijedi takedown ili udarac.
     
  15. xman

    xman Komšija

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Ovi šampioni jednom kada izgube titulu nisu višse isti. Cast izuzetcima Conoru ili DC-u. Tajron je sada bolji reper nego fajter.

    [​IMG]
     
  17. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Uvijek je on bio mentalno nekonstantan, a sad je vec i u godinama.
    Tezak je to sport, mala sumnja u glavi i nema te nigdje.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Conor se penzionisao.. opet. Mada je to danas normalno kako UFC nema para.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dobre borbe, Cody i o' malley. Ovaj malac izgleda stvarno dobro,
     
  20. xman

    xman Komšija

    O'Malley treba nekog sa vrha tabele. Fenomenalan je.