MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Volk je mašina, strašan borac. Čovjek dobio pobjedu na osnovu par "rušenja" gdje nije apsolutno ništa uradio, niti jedan jedini udarac ili neki pokušaj. Ebeš ovakva pravila.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Opra ga dzones kao igračku. Konkurencija u teškoj je smiješna, možda Stipe ima neku šansu ali vrlo malu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    Sad mi je jos vise zao sto je Franjo otisao da namlati Jonesa. JBJ ga cijelo vrijeme ocito izbjegavao
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zadnjih par u LHW je bio totalno neuvjerljiv, na rubu poraza bodovnog, i onda tri godine out, ocekivao sam da Gane ovo uzme ali eto ocito su mu hrvanje i grappling prelosi za ovaj nivo.

    Franjo bi bio puno bolji mec.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jašta bi, obojica 0 hrvači. Dzons bi obojicu lako rušio i izdominirao na podu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ipak je Franjo pokazao nesto vise hrvanja u zadnjoj, i teoretski je fizicki jaci.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ima udarac da svakog uspava ali na tome bi se sve svelo, ako slučajno šta prođe.

    Ne gotovim ni ja dzonsa fuj lik, ali nema mu se šta oduzeti, ostario, godine kokaina i vodke su ostavile traga, zbrisano od jake konkurencije među ove kante i to je to.

    Jedino što očigledno nije prirodni teškaš, smiješno ga je vidjeti sa ovim stomačućem

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Ljudi gdje gledate borbe, vidim mmashare vise nije u funkciji?


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    SK Fight
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ko je zaboravio, UFC je u Engleskoj pa main event pocinje sad' u 22h na SK Fight-u.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Edwards aka NutCracker


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Svaka čast edwardsu, uzeo je mjeru ovom mutantu

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Borba je bila blizu a i sudije su imale night off. Ali odbraniti tutulu od Usmana sa jednim bodom u minusu je epic. Ne znam jel' Usmanu priznato jedno obaranje. Mozda ono u 4 rundi kada ga je drzao par sekundi ala Khabib. Drago mi je sto je i dalje champ jer su ga toliko šutali u stranu zbog Masvidala i ostalih klovnova.

    Eh sad, koje su šanse da dobije Trump Juniora, vjerovatno jako male.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da borba jeste bila blizu ali cemu obaranje ako nista ne napravis na podu. Svaki put mu je se izmigoljio ultra brzo bez pretrpljene stete.

    Da je usman bio sampion a edwards izazivac tituala bi ostala kod starog sampiona. Ne sjecam se ni jedne borbe gdje je bilo ovako tjesno i da su titulu dali novom sampionu. Jednostavno moras uraditi prekid ili bit bas jasno dominantan citavih 5 rundi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Edwards je imao fantastičan gameplan, tijesno jeste ali potpuno zasluženo, nije Usnama ovako poklopio nikad niko, posebno kada je hrvanje u pitanju. I me treba bodovati obaranja u kojima se protivnik ustane za 5 sec a de ne primi niti jedan udarac.

    Covington jeste dobar ali nema razloga zašto ga Edwards ne bi pobjedio, lakši je protivnik od usnama

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Usman je procitan jer kako neko kaze, ima vec dosta dosta video sadrzaja da ga analiziranju i zato i jeste najteze ostati sampion dugo vremena a da ne sastave kontra gameplan sve te godine.

    Po pravilima se broji obaranje kada borac, koji odradi take down, izvrfši/dokaže kontrolu nad borcem koji je na podu. Ovo je znaci po MMA pravilima a ne po pravilima hrvanja. Zato Usmanu nije priznato vise od jednog obaranja. Ali ne mogu naci stats.

    Usman nije bio onaj koji se borio protiv Covingtona dva puta. Covingtonova obaranja su dosta agresivnija s kojima ce vjerujem Edwards imati velikih problema. Volio bih da troll izgubi title fight i treci put ali je Covington mašina. Kako god, bice ekstra borba.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma jašta, pročitan je toliko da je do sada sve gazio redom. Meni je usman jedan od najmržih likova ali je do sada bio najbolji borac u UFC u

    Konington za razliku usnama je lik koji se samo trudi da bude odvratan.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mozes biti sam sebi kontradiktoran:

    "Edwards je imao fantastičan gameplan"
    "Ma jašta, pročitan je toliko da je do sada sve gazio red"

    Do sada se sa pojasom borio samo protiv 4 lika, od toga jedan dobio šansu na hajp. Edwards je imao najbolju take down odbranu jer je Usmanov pristup uvijek isti. S toga je procitan. Od 5 rundi nije uspio s jednim obaranjem. To je to. Isto sto su ga u prvoj borbi procitali da "dropa" na desnu stranu svakih par sekundi. I od par pokusaja, jedan je prosao kao K.O. Gledam sinoc, svaki put kad je to radio, Edwards je plasirao body kick. Ali ako si zaboravio, Usman V Covington 2 je bilo jako jako blizu da neki tvrde da je Usman izgubio.

    [​IMG]
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa nisam, rekao sam da mu je Edwards uzeo mjeru ali samo on i samo ovaj put. Budimo realni prvu borbu je dobio batine i prođe kick.
    Pričati kako je usman pročitan borac je smiješno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa dobro, nije overall. Bice zanimljivo koga ce on dobiti slijedeci put. Samo da mu karijera ne krene kao "Frozen One".