Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Re: Teretana u Zenici

    Ma nije ni to farz, unesi dovoljno energije i proteina kroz dan i cao djaci. No, ti to ionako znas :)

    Suplementi su marginalno korisni u ovom sportu ako znas sta radis. Dakako, prakticni su, ali ni u kom slucaju obavezni.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Teretana u Zenici

    Dobro, onda ti za PWM pojedi pile. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: Teretana u Zenici

    Pošto reče da su ti važne samo određene sprave, ja sam pomislio da samo vježbaš prsa na ravnoj klupi i noge čučnjem. Baš zbog toga sam reko kako je moguće vježbati sve što želiš sa čak i manje stvari nego što ih ima u teretani. Bio u teretani ili kući, treba znati kada i kako promijeniti vježbe i intenzitet.


    Whey treba uzimati samo kao dodatak ishrani koja omogućava tijelu da se stalno oporavlja. Jer oporavak tijela ne odvija se samo prije i poslije treninga, već tokom cijelog dana, pa je zato važno da je svaki obrok popunjen proteinima.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Teretana u Zenici

    Whey se i uzima (trebao bi) vise puta dnevno plus PWM, ali je u narodu je iskrivljeno misljenje da ga se treba uzimati samo kao PWM upravo zbog finansijske (ne)isplativosti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  5. extibo

    extibo Komšija

    Re: Teretana u Zenici

    Nisam ni sam mogao bolje reci.
     
  6. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Re: Teretana u Zenici

    Kao što i u samoj naslovnici pdf-a piše "Razbijanje mita o informatičarima sa viškom kila" što su neki i dokazali, bilo bi dobro kad bi napisali kako su razbili taj mit zbog onih koji još to nisu, da znaju kako će i da to nije tako teško.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Naspamaste mi temu pa vam promjenih nazvi da ne bude off.. hehe..
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ko hoće da dobije kvalitetnu masu, neka pojača prehranu i neka opali sa mrtvim dizanjem, čučnjem i benchom počevši od kilaža koje može uraditi od 8-16 puta i fino da završi sa kilažama koje jedva radi 5-6 ponavljanja kada je svjež. Trčati i dobivati kile su dva međusobno isključiva pojma.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jesu, ali trcanje treba svima zbog kondicije. Zato i kazem da takvima treba kardio od 20minuta, ne duze. :)
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    Moj standard krug, 3 puta sedmicno, nekih 35-40 min, zavisi od raspolozenja.
    Ostale dane ispunim teretanom ili kosarkom, ne gledam da se bildam, radim dosta repeticija 20ak u 3-4 seta sa odgovarajucom kilazom.

    Uzmem samo https://www.proteinfabrikken.se/Protein ... 01775.aspx poslje teretane.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Odlican! :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Respek..

    Ne bi bilo lose da se otvori tema o suplementima. Znam da je jednom bila tema.

    Ne koristim ih ali ono sto me jako interesuje jeste valjanost i ispravnost istih. Koliko su fejk i slicno. Ne za sta se koriste i za sta su dobri vec da li se radi o smeču.

    Bila emisija na federalnoj dva puta, dokumentarac jednog bildera o steroidima. Ono sto je zanimljivo jeste da je pokazao na kraju filma kako jednostavnim potezima kupiti nesto legalne hemije, puniti kapsule svojim receptom, nalijepiti tiketu i legalno prodavati.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Suplementi nisu hemija. Sta te konkretno interesuje, ja uzimam na skenderiji uglavnom provjerene brendove.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok ne koristim pa nisam u toku..

    Recimo kreatin i amoni-kiseline. Sad' da ne nabrajam jer nisam u tome ali me interesuje da li se moze uzeti isti proizvod kao i u njemačkoj ili usa ili treba biti oprezan da nije kopija. Ipak se radi o jaicm stvarima koji mogu biti fatalni za organizam. Ili je to kao i CPU, isti phenom koristim kao i švabo.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    za mrsanje, glavna fora je dijeta gdje izbacis svako moguce tijesto. Znaci nema hljeba, pite, ustipaka i sl.(tj. ugljikohidrata), al ni mrvu! Za dorucak ubijem 4 jaja (samo jedno sa zumancetom) i pomijesam sa fasiranim mesom. Rucak - riza, piletina i salata. Vecera - riba ili opet neko meso. Al sve ovo bez mrve hljeba. Prosli put sam tako (bez ikakve fizicke aktivnosti) za 15 dana sletio 8 kg. Ev sad sam opet na toj dijeti, 4 dana i 2 kg down. Provjereno - radi ;) Najbolje je sto nema gladovanja, kad navali mala glad - mlatnes 2 konzerve tunjevine solo i kraj price
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    8 kg u 15 dana !? Dnevno si skidao po pola kile bez ikakve fizičke aktivosti (znoja) i redovno jedući jaja, faširano meso, rizu, piletinu itd ... Ovo mi zvuči nemoguće, ako si i skinuo pola što kažeš onda svaka čast. Problem sa ovakvim instant dijetama je ako se vratiš na staru prehranu, vrlo brzo se vrate i kile.
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koristim uglavnom proizvode Ultimate i Optimum nutrition, UN Protein - ProStar whey vanilla, Creatin monohydrate, BCAA, plus Glutamin od Optimimum nutritiona. Eksperimentisao sam i sa engleskim brendom Sci Mentor i njihovim proteinima, konkretno Whey Excel, i to je nesto najukusnije sto sam pio, medjutim bez nekog efekta. Ma kupovao sam i preko neta, ali to su peripetije zbog tezine kutija i cijene postarine. Pakovanja kupljena u Sa i iz USA su identicna.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Vidim ima raje na forumu da ide u teretanu, možete li otprilike nabaciti kakva vam je statistika, s kojim kilažama radite, kako napredujete itd ...
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima mnogo "pingpong" dijeta - naglo smrsas i malo se opustis i u roku od mjesec dobijes sve to nazad. Uspjeh je zagarantovan za onog ko to zeli, u roku od 4-5 mjeseci covjek moze poprilicno da se "iscrta" ako je predan i ako se dobro hrani.

    Kad sam bio u elementu radio sam nesto slicno kao Vedo samo sto sam to popratio sa teretanom, plan je bio da ubacim manje kalorija nego sto tijelo trazi ali da radim redovno, mrsalo se i oblikovalo.

    Tada sam jeo 4 puta dnevno, u manjim kolicinama, kad god izgladnis pojedes nesto, mesa se jelo najvise, onda riza uz to, sir, nekad krompir, riba i sl.

    Prehrana je bila poprilicno skupa ali rezultati vidljivi.

    Covjek sebi treba reci da niti jedno pomagalo nece pomoci ako on sam nece da radi, a mi smo po naravi takvi da se malo zaletimo i onda ohladimo.

    Par mjeseci prije ljeta nakupovao sam tegova, razliciti sipki, vratilo ali cim je ljeto proslo sve to pod krevet i pauza. Za onog ko hoce raditi odrzavanje tjelesne tezine nece biti problem, uz malo truda imati ce i dobar izgled.

    Prvo pitanje sto se trebamo upitati da li smo se spremni zrtvovati. :D
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Jah, pa skršiš leđa sa mrtvim dizasnjem. Provjereno radi (kršenje leđa) :D

    Dok sam išao u teretanu, s kojom sam prestao u maju prošle godine) na mrtvom dizanju sam dizao 4 serije po 8 puta, sa kilažom od 60 kg. Nije loša vježba, ali meni je lično od svih vježbi koje sam radio, najdraža bila iskorak. Kako sam se samo trošio na toj vježbi.

    Kako ste krenuli, haman ću i ja opet krenuti u teretanu :lol: Samo ja nemam motivacije otići do teretane i radit, pogotovo kad idem sad :S A teretana mi 10-15mins od kuće :|