Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Covjek je istinu rekao mrtvo dizanje je zakon! Tehnika izvodjenja je najbitnija, pazi sta radis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Kunem ti se Bogom, svak ziv govorio "sta si se to prepolovio" :mrgreen: Da sam nastavio normalno jesti dobio bi mozda 2-3 kg, al ja u narednih 6 mjeseci udario po ustipcima sa kajmakom, palacincima i ostalim zimski slatkisima i jbga.. sad opet bez hljeba sve
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Najbolja dijeta je zivjeti zdravo, jesti umjereno i cesto. Najbolji sport je biciklizam i to ubjedljivo. Prijatelj imao 115kg na njegovih 178cm, pritisak poceo skakat i sta sve nije imao, nalazi mu nula bili. Nagovorim ga da kupi biciklo i preko i sada je na 86kg, ishranu nije ni mjenjao, samo izbacio brzu hranu. Ekstremne dijete nisu zdrave i uvijek se kile vrate, tako zvani jo jo efekat.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To mi je bilo najbitnije. Hvala.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidis ja sam se bavio olimpiskim dizanjem tegova u teretani sam od cetrnaeste godine i evo zdrav i prav. Sada kada radim posao gdje sjedim po citav dan imam problema sa ledjima tako da sam se opet morao aktivirat. Mrtvo dizanje i nabacaj su ubjedljivo najbolje vjezbe za snagu i eksplozivnost.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ne znam je li meni to od mrtvog dizanja ili fizičkog rada, ali sad dok zapnem duže od 15 minuta, ovaj mišić kraj kičme na desnoj strani "naraste" pod rukom se osjeti kako je napetiji i veći od ovog na lijevoj. Ne znam je li to mišić, niti šta je, ali bih trebao otići doktoru da mi to vidi. Zna baš početi kočit kada duže radim nešto teško, a da sam pognut :|
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Idi doktoru neka to vidi ne zajebavaj se.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Negdje sam čitao da se preporučuje uzimanje tih suplemenata isključivo iz Britanije, pošto oni imaju navodno najstrožiji zakon o provjeri sastojaka za te, ali i generalno za sve proizvode, dok se oni iz amerike trebaju izbjegavati, jer su imali čak i smrtnih slučajeva zbog lažnjaka itd.


    Potpis! Dok je lijepo vrijeme (proljeće, ljeto, jesen) uz 4-5 vožnji sedmično (10km po vožnji minimum), kilaža mi NIKADA nije bila iznad 95kg (192cm visina), što je odlično pogotovu uzimajući u obzir da ishranu apsolutno NISAM MIJENJAO, fast food nikada ne jedem, ne pušim, ne pijem, zasladiti poslije ručka MORAM (ili me ubij :smt003 ), ali GARANTUJEM da je biciklo jedno od boljih, ako ne i najbolje, sredstvo i način za mršavljenje i/ili držanje kilaže uz istovremenu zabavu (uz dobru raju)! :wink:
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je li Sci Mentor isto sto i Sci Muscle ili? Ovi Sci Muscle koliko vidim dobro kotiraju, a dobri su i po sastavu. Nesto su i skuplji od drugih.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ok to, ali 10km je malo, po ravnom nista. Ja se bavim brdskim biciklizmom, tako sam i njega navukao. Mislim da nema zdravijeg, zabavnijeg i ljepseg sporta. Meni je od zeljeza jednostavno muka vise.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  11. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Brdski biciklizam + teretana + plivanje = maksimalna kondicija i optimalna snaga. Naravno, uz sve to pravilna ishrana, dobar san i odmor za tijelo.

    Gdje vozite MTB?

    Pozz
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam iz Konjica, ovdje je raj za mtb. Prenj, Boracko, Lisin, ali i more manjih planina i brda okolo grada, tako da imam ogroman izbor.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  13. extibo

    extibo Komšija

    Re: Teretana u Zenici

    Prvo poceti od sredjivanja prehrane - izbaciti junk food (brza hrana, slatkisi, cipsevi i ostale grickalice, vec je Stevie pomenuo) totalno ili ga sto rjedje jesti. Drugi korak je postici kalorijski deficit, tj. da potrosnja kalorija bude veca od unosa kalorija tokom dana. Kardio ne treba da bude striktno trcanje na traci toliko i toliko vremena, samo povecanje aktivnosti tokom dana je meni odgovaralo; prepjesacio sam sve sto sam mogao prepjesaciti, a pri tome da imam vremena i za neke sporedne aktivnosti.

    Compound vjezbe su obavezne - cucanj, mrtvo dizanje i benc zbog aktivacije veceg broja misica u pri pokretu, jacanja zglobova i vezivnih tkiva, te aktivacije centralnog nervnog sistema. Toliki broj ponavljanja nije potreban, nema efekta kao low rep serije od 3-5 ponavljanja.

    Kod nas stoka sve i svasta fejka, pa tako i suplemente. Davno je bila pompa u vezi Nutrabolicsa i navedene radnje na platou Skenderije. Ne znam da li su zatvoreni i sta se dalje desavalo, no suplementi nisu bili originalni.

    To se zove ketoza, odnosno stanje povecanog broja ketona usljed manjka glikogena (energetska rezerva), odnosno neunosenja ugljikohidrata. Grubo receno, ulaskom u ketozu, lipidi postaju energetska rezerva u organizmu i oni se naravno trose tokom aktivnosti.

    zoi, dok je pravilna forma pri izvodjenju vjezbe (upravo sam vidio i da je Alibegovic isto rekao), ledja nece otici tako lako, vec ces ih ojacati a pored njih ce i skoro cijelo tijelo jacati. Iskorak je izolaciona vjezba za noge, radi cucanj!:D


    Nisam procitao sve postove, vjerovatno cu jos nesto napisati kada zavrsim sa obavezama.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ajd samo da skrenem paznju svima koji vjezbaju, na 2 jako vazne stvari !

    - Prilikom povecane fizicke aktivnosti i "ubrzanog" metabolizma, energetske supstanece se pretvaraju u mlijecne kiseline. Mlijecne kiseline su zasluzne za bol u misicima, cak i destrukciju (unistavanje) misicnog tkiva, pa je pozeljan unos soli u organizam (supa-juha)...posebno pocetnicima koji imaju bolove u misicima, to je znak za unos soli i vode...

    Kiseline i soli = baze i obranto (ph vrijednosti) ...

    -Jos je bitan Fe (ferum ili zeljezo), jer se on koristi za proizvodnju eritrocita (crvenih krvnih zrnca), a koji opet donose dragocjeni kisik u misice i tkiva. Eritrociti se proizvode i rastvaraju dobrim djelom u slezeni, gdje se za njih veze zeljezo. Bol u slezeni, moze cesto da znaci povecana koncentracija proizvodnje/unistavanja eritrocita i nodovoljno zeljeza...

    Da jos dodam kako ovo pravilo vrijedi i za one koji ne vjezbaju, ali su na dijeti i njihov organizam crpi energiju iz nagomilanih masnih tkiva, imaju povecan metabolizam (jer su nagomilane masne naslage jako energicne), pa nema navedenih bolova, nego osjecaj glavobolje je znak nedostatka Fe (zeljeza), jer nijihov mozak nema dovoljno kisika...

    Povremeno koristite Cimet, jer ima dejstvo kao acetilsalicidna kiseline (Andol, paracetamol)...
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Glavna "caka" takvih dijeta jest upravo nedostatak dvije komponente :
    - hljeba
    - crvenog (pecenog) mesa.

    Cevapi se u organizmu vare oko 20 dana...ako cesto jedemo crveno peceno meso, cak i duze.

    Cim prestanes sa unosom takve hrane, u prvih mjesec dana zapravo se isprazne tvoja crijeva, i vise od 90 % gubitka na kilazi je zasnovano na tome.

    Samo da znas, nije to pamentno zbog kardio-vaskularnog sistema, tj fleksibilnosti krvnih zila i rada srca. Zamisli da nosis kamen tezak 30 KG i potom ga bacis - odjednom.

    Za pocetak je dovoljno 2 Kg na mjesec, poslije 3 mjeseca, 1 Kg na mjesec.

    Kod izrazito gojaznih ljudi, Vedo postupak kao kod tebe je za svaku pohvalu, ali prijatelju moras bar 2 km pjesaciti na dan, zbog kardio-vaskularnog sistema.

    Predlazem ti da kupis elektro-vagu koja ima sistem procentualnog racunananja koncentracije vode, viska masti i fizicke aktivnosti / kroz spol, godine i visinu.

    Predlazem ti da jedes puno graha - pasulja (bez kruha), jer pored brdo hranjivih supstanci sadrzi Fe - zeljezo.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što se tiče suplementacije, istina da UK brendovi slove za najbolje na svijetu.

    Kad govorimo o Nutrabolicsu, opšte poznata činjenica je da oni forsiraju neke "svoje" brendove tipa SciMentor za koje tvrde
    na svom privatnom teretana.ba forumu da su najbolji dok ih imaju u prodavnici. Nisam dugo bio na njihovom forumu, ali čini
    mi se da je sada na tapeti Sci Muscle. :smt003

    Mene su jednom zajebali sa SciMentorom i neće više, kupujem isključivo Optimum i Ultimate Nutrition proizvode.

    Preporuka flexshop.hr
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisu li Optimum Nutrition i Ultimate Nutrition americki? :D
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, ali prije svega svjetski provjereni brendovi.
    Dovoljno je na googlu potražiti Whey suplementaciju i sve će ti biti jasno.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar ovaj flexshop, znas li za neku slicnu firmu iz Zagreba? Posto vidim da su ovo Slovenci.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam, možeš iz Slovenije veoma jednostavno naručiti, samo se čuješ sa likom > priča normala naš i pošalje ti po nekom
    vozaču autobusa za cenera u Tuzlu, imaju oni svoje likove po kojima uvijek šalju. :)