Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Kilazu je prilicno lako izgubiti, tesko je odrzavati jer je neke navike lako promjeniti za period od 2 mj ali na duze staze potesko. Danas picke najmanje gledaju tjelesni izgled tako da me zaboli sto sad imam malo skembice a prosao sam i masu od 115kg i mrtvu defku od 80kg sa svakim vidljivim vlaknom tako da uzivajte u zivotu. Imao sam tijelo ko sto malo ko ima, ali me je 7-8 mjeseci robotske ishrane dovelo do svakodnevne depresije, asocijalnosti i mnogo drugih stvari. Nema nista ljepse nego kad ga maznes pa u 3-4 ujutro izneses pekaru citavu djeteta mi. :smt003
    Junk :smt055
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam 193-194cm i 90kg trenutno, rebra u ogledalu brojim :mrgreen:
    Bio sam na 104 ali se bilo istopilo na 87 slabom prehranom na faksu, apetit je jos tu ali slabo se stigne jesti prava hrana.

    Ne treniram nikad, ali kad bi poceo fino bi se osjecao na stotki, cak i tad na 100 bez treninga mi je svako "davao" 90, a 100+ se ipak vidjelo na obrazima i stomaku.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Izgleda jedini ja ovdje idem u teretanu radi zdravlja ne radi izgleda pošto ništa ne uzimam od ovih preparata. Jednom sam mjesec dana koristio nekakav monohidratni kreatin koji mi je jaro iz Sa donosio. Za tih sam se mjesec dana osjećao ko Fedor :D znači napredovao sa dizanjem kilaža drastično i onda poslije toga uzimao iz navike i vidim prestalo djelovati. Možda je bio placebo efekat :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Pura zakon.

    Ne zelim da ulazim u šecer kao šecer ali je sigurno zdraviji onaj iz voca nego hemijski obradjen. Drugi slatkisi sadrze mnogo masnoce kao cokolada pa se ujedno i to povezuje sa "slatkom" a zapravo je masnoca fatalna.

    Da se ne ide u dubiozu i trip.. sve se moze povremeno uzeti pa i tulumba i cokolada ali ono sto ne bi trebali nikako konzumirati jeste pomfrit, cips, gazirani sok (bilokoji sok je stetan osim onaj sto ga sami smiksate), kojekakve lizalice/bombone i slicno.
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Nezdravo je dosta toga pa se opet jede. Ovdje je pitanje sta utice na gomilanje sala a sokovi definitivno uticu. Kafa, caj, cola light i ponekad cedevita i to je to. Lijepi natren, sad naravno ide prica natren vjestacko smece ali to me ne dotice s obzirom kakva je hemija prosla kroz mene. :smt003
    Monohidrat kao i dosta drugih stvari gube na dejstvu nakon odredjenog vremena, to je normalno. Ja sam uzimao i po 30gr a nisam nista osjetio nakon odredjenog vremena, 5gr prije 5gr poslije treninga + whey je uobicajeni "stack" koji bi svako trebao koristiti ko se bavi teretanom iz vise razloga. Ljudi iz neznanja pricaju svasta a ustvari ce vise stete biti nakon kutije cigara nego nakon kante wheya. Kreatin je druga prica mada nije zvanicno potvrdjeno ali se smatra da bi prekomjernim uzimanjem moglo doci do stvaranja pijeska/kamenca u bubrezima mada su i to previse izvikane price. Od 10gr par puta sedmicno znam da nikom nece nista biti, a ko svjesno uzima vise kao sto sam nekad ja uzimao uzima na vlastitu odgovornost.
     
  6. Pionir

    Pionir Overclocker

    Samo da skrenem paznju svim koji imaju namjeru izgubiti vise kilograma bez narocite fizicke aktivnosti.

    Konsultujte se sa doktorom ili malo surfajte.

    Preventivne kompresivne carape ccl 1 za vene AD- model (dokoljenke) maksimalno 18 mmHg (ziviniog stuba).

    Sve preko 18 mmHg su vec terapijske, ccl 2 i to samo s doktorom, ja takve nosim i jako tesko ih nalazim, a skupe su...

    Bavio sam se sportom, 180 cm / 78 kg, prestao, auto i sjedenje, dobio 108 KG, pa sletio jako brzo na 85 KG = prosirene vene na nogama.

    Kardiolog kaze da je pod kontrolom, imam sportsko srce (mal broj otkucaja srca), ali sam trebao biti oprezniji ... sve se desilo u zadnjih 5-10 godina, imam 31 godinu.

    U pamet momci - nemojte pretjerivati.
     
  7. aeRo

    aeRo Komšija

    Ne znam kako je uopste za kratak period moguce izgubiti veliku kilazu bez neke fizicke aktivnosti, jedino izgladnjivanjem.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I šta za zdravlje je bolje trenirati i ne uzimati suplemente nego trenirati i uzimati? :roll:
    Ljudi odmah po kreatinu udare. :mrgreen:
     
  9. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    Slažem se sa ovim postom. Voće i povrće je puno karbonskih vlakana, vitamina i minerala. Stoga nikako šećer iz voća ne može štetiti, to je ustvari jedini šećer koji bodybuilder smije unositi.


    U teretanu i treba ići radi zdravlja, cijeli ovaj pdf je posvećen ustvari fitnessu i ničemu drugom. A na ovoj temi se trebao dotaći psihološki problem, a to je da i nije tako teško biti zdrav. To naravno uz pomoć onih koji su to već uspjeli zbog onih mlađih što dolaze ovdje, da ne misle da je cool visiti za kompjuterom po 8h.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Evo iz jednog teksta:

    Problem sa fruktozom je slijedeci je taj sto tijelo nema potrebnu enzimsku masineriju da pretvoru fruktozu u glikogen tako da fruktoza predstavlja tezak teret za jetru. Fruktoza jednostavno prolazi pored enzima fosfofruktokinaza-I (PFK-I) koji je odgovoran za konverziju ugljenih hidrata u energiju. Fruktoza preskace kontrolnu tacku koja odlucuje da li ce secer biti uskladisten kao glikogen ili mast. Kompleksni ugljeni hidrati, kao sto su pirinac, ovsene pahuljice i krompir se pretvaraju glikogen sve dok se rezerve glikogena ne napune. Fruktoza se, na drugoj strani, direktno pretvara u mast i biva otpustena u krvne tokove da bi bila izskladistena kao masna celija. Ostatak fruktoze se skladisti u samoj jetri u obliku glikogena. Kada su rezerve glikogena u jetri pune, ona ovako “razmislja”: Imam sav glikogen koji mogu drzati tako da ako bilo koji ugljeni hidrat dodje ovde pretvoricu ga u mast! Fruktoza zamjenjuje glikogen u jetri umesto u misicnom tkivu i tako stavlja jetru u mod za skladistenje masti. Ali fruktoza ni ne moze da puni misicne rezerve glikogena tako da ako smo na dijeti bogatoj vocem nasa jetra biva zasicena i pretvara cak i kompleksne hidrate u mast bez da ikada napuni nase misice glikogenom.

    Fruktoza je najgori moguci izvor hidrata za bodi bildere koji mozete zamisliti. Sve ovo ne znaci da treba eliminisati voce iz ishrane, naprotiv, ali definitivno “ne ludujte” sa velikim kolicinima voca. Pogotovo treba da zaboravite na one “pametne” dijete koje vam savjetuju da jedete povece kolicine voca za dorucak ili cijelo prijepodne. Na takav nacin jedina namirnica koja ce vas vise udebljati od voca bice sama mast.


    Naravno, moja prica je striktno BB orijentisana jer sam i ja bio striktno tome orijentisan i to mi je bila jedan period zivota primarna stvar. Tako da vjerujem da dosta vas ocito misli da su ovo gluposti ali to je uobicajeno misljenje jednog laika/odnosno rekreativca.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Izbacis 8 jaja za dorucak x 1 kruh, chicken, cevape, crveno meso, mamin slagani burek, cokolade, toplu cokoladu itd

    Dobijes auto, nadjes dvije seme (cure-djevojke) itd...

    Vjeruj vrlo lako, a da bas ne osjetis izgladnjivanje.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa niko nije rekao da se treba jesti pet kila voca na dan. Ono na sta sam mislio je da ako osjetis glad bolje pojesti narandzu ili bananu nego sendvic i smanjiti unos "junk fooda" u sebe.
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Druga je stvar jesti ko krmak pa se onda vratiti u normalne ljude. A to s djevojkama, buraz da si Rocco i da guzis 5h u komadu ne mozes sprziti vise od 500kcal :wink:
    Ja sam jedno vrijeme sletio 10ak kg dok je bio fazon slomit ga negdje, popit kolko mozes pa malo s rajom povuc ovo ono pa tako 2,3 x sedmicno i isle su kile.. A izgubit 30ak kg tek tako, ne znam, mozda si cang slang uzimo al neces da priznas hahahaha
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne znam sta da vam kazem, meni je ipak 31 godina (ozenjen+dijete), a ovdje ima mladih momaka, pa nekako gledam svoje propuste prenijeti na mladje uz (saljivo) pristojno ponasanje.

    Znas li ti sta znaci trcat 8 Km na dan samo pripreme+trening, a jest puru, mislis da to tako ide ? Organizam trazi svoje.

    Sad sam odgovoran na poslu, u kuci i porodici, a sve to ostane iza covjeka i bitno je sacuvati svoje zdravlje.

    Momci nek paze sta rade, jer lako ispadne iz kontrole, a da toga nisi svjestan - to je poenta.

    Ostanu ti navike da jedes, treniras, al za to nemas vremena jer si postao pravi covjek - odgovoran.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne kontam sta hoces da kazes? Ako imas 30 i vise godina ozenjen si i imas dijete, neodgovorno ponasanje je da treniras i brines se o svojoj ishrani i svom zdravlju?
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vidis da nema vremena :)
     
  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ne nego mi je cudno na nacin na koji je to rekao. I ja imam dvoje djece, 30 godina, pored redovnog posla radim "sa strane" i opet uganjam 45min - sat vremena da odradim trening radnim danima (vikendom odmaram) a da s tim ne zapostavljam porodicu. Ono sto hocu da kazem je kada se ima volje ima se i nacina ...
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ado, haman nisi sve upratio.

    Ne zelim da se sluzim rjecima kao npr "guzim" i sl, a sigurno nisam jeo kao krmak.
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    2 mjeseca sam imao 8 obroka dnevno sa dnevnim unosom 1,5kg mesa + whey. Ujutro hodanje na prazan stomak, obrok, obrok, odmaranje, popodne biciklo 2h, obrok, obrok, s bicklom s kraja na kraj grada (dobrinja-jezero), trening tegovi, steper 1h, obrok, biciklom kuci, obrok, obrok, spavanje.

    Dobio sam extremne rezultate ali i dosta posljedica. Uglavnom ja sam tip koji ide na sve ili nista i znam o cemu pricas. Posvetio sam 4 godine bb-u, posebno zadnju godinu gdje sam svaki uneseni gram brojao i onda sam se jednostavno odrekao svega. Biti posvecen tako treningu znaci biti bez djevojke, nekih specijalnih izlazaka i svih uzitaka koje imamo. Covjek se pretvori u robota i zapostavi sve. Ove godine sam krenuo ozbiljnije, posvetio se malo drugim stvarima u zivotu i poredao druge prioritete tako da sam se prestao baviti tegovima. Ili do kraja ili nikako, sad da treniram prosjecno i izgledam prosjecno ne ide. Kad covjek dotakne jedan znacajniji nivo poraz mu da je bude ispod. A isto tako znam kako zena, posao, djeca i ostale obaveze koce u tim stvarima, tako da te razumijem buraz. :smt003
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jebachi ne trebaju trcati. :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk