Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Kakve veze ima protein legendo sa sitoscu... ako vec hoces long-term osjecaj sitosti i nesto sto ce se duze razgradjivati u tebi ciljaj prvenstveno na "dobre" izvore masti tipa orasasti plodovi + kompleksni hidrati. Mada i ovo sto ekipa pise ako hoces jednostavne "liquid" kalorije, mjerica bilo kojeg wheya, zobene, punomasno mlijeko, med, saka orasastih bilo kojih i deri vise puta dnevno. Po jednom shakeu lako uneses 600-700 kalorija.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Po meni ne bacaj pare na "najbolji moguci" protein kako ti to nazivas jer je to sve u 5 deka i cijenu diktira jacina i marketing brenda nego uzmi bilo koji od mainstream proteina i fokusiraj se na kvalitetne krute namirnice koje ces stavljati u shake-ove/smoothie.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa eto, daj link za klasiku neku. Jebaji ga sta ja znam, tako vele za OROS kapsulu farmaceuti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta će ti link, otiđi u neku radnju sa suplementima i kupi, imaš i u Konzumu ja mislim.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Kupovao sam whey davno u musche freaku gold je bio.
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne možeš očekivati da ti ljudi na hardveraškom forumu barataju izrazima kao što je OROS, a kamo li da ti dijele adekvatne savjete vezane za ishranu kod vrlo kompleksne i farmakološki intenzivne terapije gdje postoje brojne interakcije.

    Šta tebi tačno treba? Da održiš kalorijski unos (da ne gubiš težinu) zbog shutdowna apetita od metilfedinata? Da unosiš raznovrsnu ishranu sa proporcionalnim unosom makronutritijenata i zastupljenim mikro i oligonutritijentima? Da zadržiš sitost unosom namirnica koje nisu kalorijski bogate, ali se dugo vare? Možeš li jesti normalnu hranu?
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jbg, samo sam na ovom forumu.:D
    Sitost mi je najvaznija, tj. da se nesto vari, jer ako nema nista, tj. ako ne jedem nista, ili mi je muka, ili metil nema jak efekat, a veoma mi je vazan lijek, jer ga pijem za tri stvari, ali to je off topic.
    Sto se tezine tice, sumnjam da kogu da zaustavim gubljenje. Pogotovo kad uzimam zajedno i modafinil sa concertom.
    Sto se tice normalne hrane, zavisi, nekada mogu imati ok rucak, a nekada tri dana ne mogu da okusim nista.
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Onda imas odgovore iznad ako hoces jednostave, "tecne" kalorije... MyProtein uzmi sa OLX-a, imas masu likova sto prodaju koji uzimaju bulk narudzbe pa preprodaju, jer MuscleFreak ima zastupnistvo i dere sa cijenama. A ako ti se ne da peglati i nije ti zao baciti 40 KM vise za isti proizvod onda otidji kod njih u radnju i kupi. Mada ovi svi s OLX-a posalju ti brzom postom za 2 dana tako da to nije nikakvo peglanje po meni.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koristi li neko full body program. Dosada sam fura push/pull bez noga jer ne smijem ih raditi često. Sad kontam tri puta sedmično full body I između kardio, samo ovi full body programi me nisu nikada provlačili, nekako mi premalo vježbi po mišićnoj grupi.
    Ako neko koristi neka podjeli utisak i program da vidim kako bi to izgledalo.
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Zna li neko gdje se ima kupiti yoga mat ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta ovdje niko ne trenira, samo se kupuju suplementi i oprema
     
  13. mirseth

    mirseth Aktivista

  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    Prvo treba ojacati skelet i muskulaturu redovnim hodanjem i dzogiranjem.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda mi se cini ali mislim da Ado nije bio nikad' veci

    [​IMG]
     
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    jbt kad skontaš ovdje ima mozda 102/3 kg max, kakve su tek mrcine što izlaze na podij sa 120+kg i potpuno suhi ...
     
  17. aeRo

    aeRo Komšija

    Neki dan sam bas sjedio s Adom ovdje u Zg, po meni najkompletniji BiH bodybuilder. Mrcina uzivo k'o i na slikama samo sto to dobro krije pod sirokim majicama i trenerkama. :D

    Tu su jos Sale i Mirnes koji su po onome sto iznesu na binu poprilicno blizu ali Ado jedini zivi pravi bodybuilding zivot 0-24 i 365 dana u godini. Plus se nikad nije razbacivao sa sobom i svojim uspjesima.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Isto kockica, kladim se da nema ni 170cm
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja sam 183, Ado je mozda 2-3cm nizi od mene
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I Conor je cent nizi od mene pa sta. :D