Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    175 je valjda. Tako je pisao na lajvu. :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ugl prevelika masa za visinu, što se može reći za svakog bildera.
     
  3. aeRo

    aeRo Komšija

    Opet bi te isto namar'o i da je cent visi :D
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Decko koji je iza Body Reborna je kredibilan i otvoreno pise ko mu je od klijenata na gear-u... ovaj momak izgleda sumnjivo ali ako su godine staza iza moze proci kao dobro oguljen naturalac.

    Btw. 26. jula 2017. na stranici imas post na kojem su objavljene slike hormonalnih nalaza jer su istog momka prozivali za gear i prije.
     
    Last edited: Oct 11, 2018
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda, ovo nije nemoguće. Instagram je pun ovakvih i 90% su na hemiji. Meni je to ok, problem je što to gleda omladina i onda kupe Whey pa iontaju eto i njih tako.
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Sasvim moguce je bez zabranjene hemije i to sa kvalitetnom prehranom, puno suplemenata, redovnim i disciplinovanim treningom.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ne bi da hejtam, ali ovaj brat je meni napuhan. Previse je ovo za njegove gabarite.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima oko 5% bf sigurno.. jedino ako je neki genetski freak sa brutalnim stazom od 15god ili vise.
     
    Last edited: Oct 12, 2018
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Licno sam znao genetske frikove koji su imali plocice na stomaku samo od fudbalskih termina 3 puta sedmicno a sa svojih 86 kg u teretani su gurali 110 kg na bencu poslije samo mjesec dana treniranja i to bez ikakvih suplemenata i hemije. Cista genetika.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakve veze ima suplement sa preformansama? Očito ljudi ne shvataju.
     
    Last edited: Oct 12, 2018
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kreatin, l karnitin, preworkout, postworkout suplementi, to sve nema veze sa performansama ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ti bas zivis u zabludi nekoj drug. Jel uopste znas sta se nalazi u tim supstancama?
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Plocice se u kuhinji rade, ne na nekakvim terminima.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  15. mirseth

    mirseth Aktivista

    Izvini ja sam samo aktivno trenirao 6 godina sa pauzom od 2 godine poslije prve 3 godine pa znam iz licnog iskustva svoje performanse sa i bez suplemenata. Nije bitno sta se nalazi, bitno je da utice na performanse i izgled.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Dobro, ti onda samo nastavi bacat pare na smece i uzivaj u placebu.
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Placebo-u??
    Ovo je smijesno.:rolleyes:
    Druze izvini koliko dugo treniras i koje si sve suplemente koristio ?
    :)
     
  18. mirseth

    mirseth Aktivista

    :)
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    U teretanu sam usao krajem 2013te godine. Do danasnjeg datuma svoju kilazu podigao sam sa 55kg na 84kg. Bodyfat je oko 18-20%. Probao sam sve moguće suplemente koji se mogu kupiti jer sam bio kao i većina početnika, daj što prije rezultat, vjerujem svemu što pročitam. Mora whey poslije treninga, obrok odma da se primi, mora gainer ujutro, 5g kreatina sad 5 poslije, nemoj da zaspim bez caseina, nemoj da se mišić troši bez bcaa, daj preworkout za pump i snagu na treningu i slične gluposti. Kako je vrijeme odmicalo, edukacija je uradila svoje. Batalio sam sve to i fokusirao se na prehranu. Micro, macro nutrijenti šta koja namirnica ima, koja je dobra, koja loša. Eh tek tad sam počeo da rastem kako treba i osjetio kroz par godinu onaj pravi napredak. I mentalni ,fizički kao i zdravstveni. Prezadovoljan sam izgledom i snagom koju imam. Doduše, sad sam se prebacio na box jer su mi tegovi malo dosadili. Suplementi su na kraju dana ipak samo DODATAK prehrani, lakše je većini popiti shake nego skuhati 5 jaja. I to je ok, nemamo svi vremena niti novca za neke stvari. Na kraju, nećeš ti biti ispred mene zato što koristiš suplemente. Momci koji su fantastično građeni, sa kojim sam ja trenirao godinama, nikad u zivotu nisu kupili suplement jer im je prehrana na brutalno zavidnom nivou kao i znanje. A vala uvijek u svlačionici najmršaviji lik ima najviše suplementacije. 1.1.
     
    Last edited: Oct 12, 2018
  20. mirseth

    mirseth Aktivista

    Prvi put u zivotu cujem da nekom suplementi nisu pomogli i da se bolje razvio bez suplemenata nego sa njima, bukvalno prvi put.
    Ja kad sam koristio kreatin dizao sam na bencu prosjecno 15kg vecu kilazu, jednostavno sam osjecao i imao vecu snagu.
    Naravno da su suplementi dodatak prehrani ali ciljano koncetrisani i izolirani, ajd npr. prirodno pojedi kreatina 5 gr, koliko je to kila janjetine (mislim da janjetina ima najvece koncetracije kreatina kod mesa) i tako svaki dan.