novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ali eto maher cu ga instalirat sutra pa cemo vidit situaciju. :D
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    E jest mi frka sto ti ne radi benc jer misterija ostaje,mene interesuje ima li razlike u performansama to sto se igra razbaskari na 1600mb Vrama. Evo ja sam uspio izvrtit jedan warhead na 1920x1080 DX10 8AA Enthusiast.

    [​IMG]

    Meni je Vram opet oko 1000mb jer ocignedno nema kud dalje. Grafu sam kloknuo na otprilike snagu 6970,GPU na 920 :D da namirim malo sto mi fali shadera a mema 1375
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja sam 100% uvjeren da ovo sto meni zauzme vise vrama nema veze sa performansama, kao sto sam do sada cijelo vrijeme tvrdio, samo sto je prednost je to da kada bih tako brzo prelazio level da nema vremena da ucita potrebne teksture iz rama u vram kod tebe bi bilo mal trzanja a kod mene ne bi ili bi ali manje :). Ali naravno to se ne moze desiti nikako jer nemas mlaznjak da letis :D Problem bi mogao biti sa novijim igrama kod kojih minimumi potrebnog vram-a rastu i prelaze 1GB, kod crysisa to nije slucaj.

    EDIT: I evo sad vidim vram mi kad izadjem iz igre zauzimo jdownloader. Aero uzme oko 70MB, bez aera 25MB.

    EDIT2: I odoh gledat utakmicu, da je sa srecom :D
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa nije kod Crysis/Warhead jer je 1GB dovoljno za te igre..

    Kod novijih igara tipa crysis 2 ,BF 3 moze imati uticaja nedostatak VRAM-a pogotovo izrazeno u min FPS..

    Evo test HD4850 1GB vs 4870 512MB o kojem sam pricao (teoretski sporija karta sa 1GB DDR3 VRAM-a je brza od one sa 512MB DDR5)

    [​IMG]
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Bolje sa smo benchali :cry:
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Biće ba bolje. :)
     
  7. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    sutra se predaje narudzba u imtec, sad ste me zbunili sa grafikom jer sam mislio da mi preko 1gb samo treba za vece rezolucije.
    onda se 6950 2gb vise isplati pa i ako se ne moze otkljucati?
    btw radi se o sapphire 6950 referentnom modelu, ima li nesto tipa ser. broj da se moze prepoznati mogucnost flashovanja na 6970?

    ako je neko imao prilike igrati iste igre na nvidia i ati karticama pa da mi kaze jel physx dovoljan razlog da se ipak uzme gtx

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako je referentni model kao ovdje onda se moze otkljucat http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1963&pageID=9888
    Ja imam ovakvu i otkljuco sam je. Jedino nisam pratio vec 10 mjeseci kako sam je kupio da li se sta promjenilo sa referentnim karticama. A opet sto se tice physx-a meni puno znaci al posto ja imam drugu grafu samo za physx nije mi bilo bitno da li ici na nvidiu ili ati. Da nemam dedicated physx card iz ove perspektive bih isao na nvidiu samo zbog physx-a. Ovo opet mozda tebi nista ne znaci jer je physx implementiran u malom broju igara ali meni su neke od tih bitne (tebi mozda nisu):Batman AA i AC, Mirrors edge, Alice madness returns.
     
  9. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    physx je manje vise samo eyecandy, nema neki uticaj na framerate u igrama, ili sam to krivo shvatio?
    kartica ista kao sa slika na bjorn3d
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    physx dodaje nove efekte u gameplay koji su potpuno interaktivni i naravno da opterecuju graficku dodatno. Evo pogledaj par videa da vidis o cemu se radi. Ali ako ti ovih par igara ne znace nista zaboravi na physx.





    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9cPB_Xxc1go&feature=results_main&playnext=1&list=PL66FA12F66D3E13EE[/youtube]

    EDIT: A sta nasao si potpuno novu ovu referentnu 6950 u prodavnici?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    veoma lijepo izgleda to sa physxom, na tvojim linkovima se to bolje vidi nego na onom iz mafie...jos cu razmislit koji dan o tom, u imtecu veli da ce trebat 4-5 dana da mi to sve dodje jer nisu "standardne" komponente pa imam vremena.

    http://www.pik.ba/artikal/2059475/grafi ... 2gb-gddr5/
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da u mafiji je physx lose implementiran. A ova grafa je ista ko i moja i jedna je od prvih proizvedenih, otprilike kupljena prije 1 godinu kad sam i ja svoju kupio jer je garancija 3 godine a vidim ostale jos 2 godine :)
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ev instaliro maxuz ponovo 32 bit verziju i da manje vrama uzima 32bit verzija. Tokom testa bilo non stop na 1135MB. Kako sam i mislio rezultati skoro pa isti :D

    [​IMG]

    EDIT: Jedna zanimljivost. Dok je bench pokazivao 1135MB gpuz pokazuje 800MB. Znaci onih 1600MB u 64 bita je i vise bilo. Doduse gpuz pokazuje 800 dedicated i 210 dynamic zauzece memorije. Ovo dvoje kad se sabere dobije se priblizno onom iz bencha. Al onda u 64 bit verziji je bilo 1600MB dedicated i preko 250MB dynamic (koliko se sjecam), to je onda preko 1900MB vram-a :D.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uf al si nasarafio procesor samo za potrebe bencha. :D

    Nije li ono sto bench pokazuje zazuzece sistemskog rama?

    A sad vidih da nismo ni na istom driveru,to kod tebe neka beta?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam nasarafio cpu vec win7 to bulazni, pricao sam o tome :D. CPU je na 8x450 al win 7 cim vidi q6600 cita multi 9x i to mu dodje 9x450 (nema sansi da ovaj cpu radi na 4GHz) :D. Inace ova verzija bencha radi i na 64 bit verziji igre pa sam evo ponovo pachiro i nesto su manji rezultati al meni igra ide fluidnije i bench sad pokazuje zauzece rama 1300MB. A gdje ti gledas zauzece vram-a, isto u gpuz?

    [​IMG]
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da ja gledam zauzece Vrama u GPUz.

    Daj mi šibni link do tog patcha pa da je i ja zakrpim,moram je prec jos jednom jer praksa mi je da je sa svakom grafom premotam :D

    NE rece na kojem si driveru?
     
  17. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    javio mi iz imteca da ce mi mozda vec sutra komponente stici, sad samo graficka ostaje

    spisak za physx koji sam nasao ovdje http://www.physxinfo.com/ niti je velik niti me naslovi puno zanimaju, vecinom ce se igratio ionako samo fps, utrke i pokoja strategija

    tu mi se 6950 2gb onda cini no brainer, cak i ako se ne da otkljucat na 6970, samo zbog 1gb vise vrama
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Evo sad gledo u gpuz i da do 64 bitne je verzije, sad opet uzme 1600MB Vrama :D. A driveri su zadnja bet prije izlaska oficijelnih, neko rece da nikakve promjene nece bit na oficijelnim pa ja ostavio :D. Evo patch http://www.fileplanet.com/192111/190000 ... Patch-v1.1
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ako te physx igre ne zanimaju onda na ati idi, kako sam i rekao. A koliko je jeftinija 1GB od ove 2GB?
     
  20. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    560ti hawk 490, 6950 2gb 510