novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    "peer pressure on"

    probaj dino, probaj :D

    on topic,
    ako bi je otkljucao na 6970 napojna fsp aurumg 600w bi trebala moc to gurat?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Bi, bi, bez po frke bi ta napojna gurala.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ne mozes je sjebat, tj i ako se sta sjebe ubacis 2 grafe i flashash tu koju si sjebo sa origi biosom, tako sam bar cito :D I nema veze otkljucavanje sa potrosnjom, ima klokanje na taktove 6970.
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ja koliko sam citao flashanjem osim sto se otkljucaju oni dodatni shaderi, dignu se i taktovi
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Samo su se 2gb verzije mogle odkljucavati.

    Sent from my Desire HD using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mogu i 1GB. Samo je rjede.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo je itekako i otkljucavanja 1GB modela.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma ne sumnja se u Senine rjeci. :mrgreen:
    A licno mislim da rjede otkjucavane 1GB nema opste veze sa memorijom, nego drugim stvarima. Nije AMD lud da napravi svaku HD 6950 da se moze otkljucat.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U mene je custom grafa custom bios,nema se tu sta otkljucat. A i ne mora,vidio si rezultate bencha,brzi si od mene za 0,5 fps

    Znaci otkljucana 6950 2gb u 6970 2gb vs 6950 1gb OC razlika 0,5fps u korist 6970.Stavrno nije mi potrebno,pogotovo na 1680/1050
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma HD 6950 na clockovima od HD 6970, HD 6970 je brza nekih 3-5%.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nema veze sto je custom to samo taktovi veći a otkljucavanjem samo shadere otkljucas. Znaci prvo svoj origi bios sa grafe procitas sa gpuz pa na njemu otkljucajes. A kod tebe je ipak jači cpu i novija platforma i još kad klokas tako ima da dere crysis :)
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo da jos jednom razrijesimo misteriju,evo moje 6950 1gb OC sa taktovima od 6970 i malo jacim za GPU da se namiri razlika zbog nedostaka shadera.

    [​IMG]

    A evo dmr-ove 6950 otkljucane u 6970 2gb

    [​IMG]


    Reza je kao sto se vidi FullHD sa 8xAA sto je u nekim našim standardnim gamerskim krugovima plafon,naravno tu je i 1920/1200 al ne vjerujem ni da bi tu bilo neke spektakularne razlike.


    Zakljucak za autora teme je da ako mozes naci 6950 sa 1gb meme za bolju cijenu,go for it, a ako ne i ta od 510 km je odlicna cijena a i kod kasnije prodaje to sto ima 2gb sigurno ce biti prednost.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Eh da su nam bile ove grafe u 2007/08 pa da deremo Crysis.. :smt006
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma malo je 40fps. :mrgreen:
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    2007Full HD monitori su bili 1000KM+ ,nije to svaki klinac imao a da ne pricam za grafe gdje je GTX8800 Ultra kostala 1200KM a cvilila je u Crysis-u na medium detaljima..
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj se ba malo smiri, sta si se zapalio ko olimpijska baklja. :mrgreen:
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Valja klincima objasniti da nije PC gaming poceo sa Fermi kartama i HD58xx serijom.. :lol: :lol:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    E moj KingT, cini se da si i ti poceo srat o godinama.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Je malo 40fps mada u crysisu i nije al 8xAA je cisto preseravanje,to je samo za testiranje,uz 4xAA se ima oko 50fps a bez AA preko 60.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma nema potrebe za 8xAA ni na jednoj igri, meni je sasvim dovoljno 2xAA, kad mogu palim i 4xAA, dok 8xAA ne opravdava nagli pad u perfomansama.