novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    planiram kupit nov pc iduce sedmice, sklopio sam ovo, pa bi volio cuti misljenja

    MBO - P8P67 --308km
    CPU - i5 2500k --420km
    RAM - 2x4gb Kingston HyperX blue DDR3 --118km
    GPU - GTX 560 -- 414km
    PSU - SEASONIC S12-BRONZE 620W -- 190km

    hdd i kućiste imam (thermaltake dokker)

    napajanje seasonic od 520w je 18km jeftinije pa sam mislio uzet ovo 100W jace jer je mala razlika u cijeni, iako ne planiram imati dual gpu. mozda uzeti slabije napajanje ali zato neku z68 plocu ako ima netko preporuku

    procesor bi volio OC-at kada kupim prikladan cooler. graficku bi eventualno mjenjao za 2godine pa mozda tu onda moze i neka druga (jeftinija), monitor mi ne ide vise od 1680x1050 22", njega isto necu mjenjat.

    budzet je 1300-1400km

    planirao sam iskoristit ovaj popust u PLUS-u, ali cca pola iznosa moram ici na otplatu karticom, na stranici im ne vidim da oni podrzavaju rb shopping karticu (iako na rb ima kamer doo na spisku za tu karticu) pa ako ima neko info o tome jer nisam iz Sarajeva

    svrha pc-a novije igre, programiranje, nekoliko virtualnih masina pod windowsom (do 4 u isto vrijeme)
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Meni izgleda OK..

    2500K kosta u IT shopovima od 450 - 480KM a na piku se moze naci za oko 420KM..

    Gledaj da je maticna ploca obavezno B3 revizija ali da znas da ta P8P67 maticna ne podrzava SLI..

    Ta napojna je 176KM za kes u PlusComputers..

    Z68 ploca ti nije potrebna osim ako ne zelis SLI onda idi na Asus P8Z68-V koja kosta oko 380KM..

    Cooler, moze Cooler Master Hyper 212+ koji ce dobro odraditi posao i kod visokog overkloka (citaj 4.5GHz i vise)

    Graficka je OK ali ja je ne vidim na cjenovniku Plus-a..

    Ako mozes da odes na GTX560 Ti to bi bilo super u Genelecu ima Zotac GTX 560Ti za 494KM (sa PDV-om) ili na Pik-u nova MSI GTX 560 Ti Hawk za 490KM..
     
  3. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    procesor i jest na piku, a mislio sam proc + jos jednu komponentu uzet za kes(ali opet sam tu ogranicen na 700km)..a vidim sad da u plusu ovu gtx 560 nemaju na stanju ,kad sam ovo sastavljao prije dan dva imali su je
    (ASUS nVIDIA ENGTX560, 2DI, 1GD5 (90-C1CQV0-L0UAY0YZ))

    maticnu sam i mislio gledati da je B3, podrska za sli mi nije bitna jer prije cu stavit novu graficku nego kupit jos jednu istu...ploca podrzava samo crossfire

    edit: mislio sam na 6850 ali vidim da i nju sad nemaju vise
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Protegni se za jedno 100-180km i kupi GTX560Ti,moja verzija i HAWK verzija su najbolje od svih 560Ti pa ti njih preporucujm

    Taj cooler je ok,moze se sa njim fino clockat-i CPU,ja imam OCZ Vendeta 2 i zvuk joj je kao da ne radi,sjajan cooler,ali malo skuplji od CM Hyper 212+,sretno u kupovini :D
     
  5. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    kad bi se jos malo protegnuo puko bi :D

    imaju u terabajtu Palit GTX560Ti 413
     
  6. p4ja

    p4ja Komšija

    pa jel mora u plusu biti sve? imas u imtecu 6850 oko 400 km je.. ta ploca jeste rev3,imam istu,u imtecu ti je 288 km ploca
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Da nije 413km +PDV Nesto mi jeftino!
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta u Terabajtu je bas djaba (sa PDV-om) to je za gotovinsko placanje 10% popusta (bila 459KM).. :wink:
     
  9. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    ne mora biti plus, mora biti jedan shop jer trebam karticom na otplatu... a u plusu je trenutno ta -15% akcija

    @dino73n - nigdje im ne pise da je bez pdv-a, kad se ide na naplatu u web shopu cijena ostaje 413...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno nema bolje grafe za te pare.Te ti malo proguglaj kakve su sa hladjenjem bukom i kako se klokaju jer to im je veliki adut.
     
  11. p4ja

    p4ja Komšija

    odes u imtec i kazes jari hoces mi dat popusta ako potrosim 1500 km i cao,tako je i meni dao na svaku komponentu..idu sve kreditne linije,ne moze ba radit niko ako nema sve bas...prodat ce qurcinu ista. 6850 u imtecu 388 za kes mozda jos cenera na nju ako ides karticom placat..cirka 400

    ako za ovu grafulju pricas dino,best buy,bar kolko sam procitao,od hladjenja pa do kloka savrsena.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne ne,ja sam mislio na GTX560Ti ipak je dosta jaca od 6850. U rangu je sa HD5870/HD6950
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ova moja verzija 560Ti Direct CU 2 je skoro u svemu(ako ne i u svemu) bolja od 6950 :)
     
  14. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    u imtecu je gtx560 585km tako da je nijedan popust koji bi mi eventualno dao ne moze ni priblizit cijeni 413
    a ima opcija i polovna gtx 460 ili 465 samo mi je njih zao stavljat nekako u ovaj sistem
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    ma nemas potrebe uzimat tako skupo nista,svakako nesh igrat u full hd nikako...tako da ti je to bacanje para,jedino ako si frik sto ganja frejmove,onda ti nema pomoci..
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Heeee,imam i ja svoju verziju 6950,ide na 950/1500 i odere tu tvoju verziju ko slinu :lol:

    On topic


    Nema se tu sta razmisljat,izmedju 6850 i GTX560Ti za skoro iste pare,jedino eto malo provjeriti jel joj bucno hladjenje i kolika joj je garancija i jel dobavljiva uopste ili samo onako stoji u cjenovniku sto je kod nasih dealera cesta pojava.

    Jedino ako ti je ta 460ka za super dobru cijenu ne bih ni od nje bjezao,ona je u rangu sa 6850,465 bi preskocio,to je fail kartica.
     
  17. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    bio bi zadovoljan sa 50-60fps u novijim igrama tipa mw3 i bf3
    ali kad uzimam vec novo...
    vidjet cu opciju imtec i 6850 kakvi su sa popustima
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Za 60fps u BF3 pri max postavkama i AA, morat ces se vise iskesirat.
     
  19. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    prvenstveno sam mislio na mw3, a full max i AA ne mora biti
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    To vec moze na jeftinijim grafama.