novi pc

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Sp3x, Nov 12, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda nema šanse da ti samo otkljucani shaderi griju vise gpu. Ostavi na biosu sa otkljucanim shaderima i klokaj koliko ti je prihvatljivo sto se tiče temperature.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da samo s vremena na vrijeme upalim Skyrim i Dolphin emulator, regularna 6950 je sasvim ok.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma znam al kad je nesto extra a dzaba sto da ne :) A plus nista ne opterecuje grafu.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vec sam jednom rekao ali cu ponoviti,danas kupiti 6970 je vrlo glup potez,tu i tamo poneki shader viška i 10% podignute taktove platiti 200-250km više graniči sa ludilom :D
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ko o tome prica? :D A i nije 6970 za podcjenjivanja. Ima kvalitetniji (overclockabilniji) gpu, bolju memoriju tako da se moze puno vise overclockirati od 6950. Al da, slazem se opet to nije nista drasticno bolje od 6950. Meni ovo oko 6950 i 6970 lici na taktiku amd-a da proda sto vise 6950 grafa cija proizvodnja vjerovatno isto kosta kao i 6970. I eto izbacili su kao top single gpu karticu 6970 koju, kao slucajnim propustom, mozes dostici sa otkljucavanjem slabije 6950 kartice. Cisti mamac za kupce. Vjerovatno su naucili lekciju jos od 9500np modela koje su se prodavale ko halva i modale u 9500pro ili 9700 :D
     
  6. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    evo stiglo sve osim graficke(ona nadam se stize sutra).
    ploca je rev 3.1 (koliko sam proguglao razlika je samo u usb3.0 controlerima)

    zahvaljujem svima na pomoci i savjetima
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta si sve kupio,gdje i po kojoj cijeni?

    Koja ce biti grafa?
     
  8. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    za gotovinu 1093km (nije mi odgovaralo na kraju karticno jer nikakvih pogodnsti nije bilo- skida odma citav iznos, a u banci mi krivo objasnila, sreca pa sam provjerio prije jos jednom u drugoj poslovnici). a kad sam vidio da cu za gotovinu sve vec je bilo kasno, jer sam u imtecu vec narucio. da sam isao po radnjama drugim i uzimao dio po dio ustedio bi nekih 100km, ali bi morao do sarajeva pa bi to na gorivo i lutanje po sa otislo svakako.

    grafika 6950 2gb
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nek je sa srecom druze.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pravo fina masinka.. :shock: :mrgreen:

    Neka je sa srecom i da nam se ne izgubis sad kada si je kupio,druzi se sa rajom.. :wink:
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sad opali taj 2500K na jedno 4.5 GHz i uzivaj, i naravno da poduprem ovo sto rece kolega KingT, ostani na forumu.
    I naravno nek je sa srecom.
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    aferim
     
  13. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    sve je sastavljeno danas, graficka se u idleu ne cuje, niti je mucna u igrama (nfs run, mw3), kad u trixx utilityu povecam fan na 100% naravno da je usisivac. idle temp je 35-36 sa fan-om na 24%
    sve u svemu pc je veoma tih, najglasniji je stock cooler ali to ce se brzo skidati svakako.

    graficka je kupljena kod didi_sa, ako je nekoga zanimala garancija pisana je i iz srbije (meni osobno ne predstavlja problem)
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko si je platio?
     
  15. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    510km+postarina
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa je li to ona o kojoj si pricao ili si isao na drugu varijantu? Posto si pricao o referentnom dizajnu a sad dirt3 verzija, a ista cijena. :D
     
  17. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    isao sam na ovu zbog 2 venta,a ona prva je bila referentna sa jednim
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    I jesi li otkljuco? :D
     
  19. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    shaderi uspjesno otkljucani :D. hvala dmr-u na pomoci!
    clockovima cu se pozabaviti sutra

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    ma sta ces jes klokat bezveze kad je stroj svakako. kad ne budes zadovoljan preformansama u buducnosti onda je pocjepaj ko macku