Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Decerto

    Decerto Komšija

    nvidia baca suplje,top tier 240mm aio kuleri ne kostaju po 150$ . Pa nisu apple da sisaju ovce.
     
    xman likes this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    Ne mora da znaci da je ono finalni proizvod. Moze biti da je engineering sample kartice procurio, a mozda je i to to. Ako je ono gotov proizvod, onda definitivno Nvidia ide nekim novim putem. Bas cudan PCB, podsjeca me na GTX295.

    Bilo bi super da ljudi imaju opciju da kupe samo PCB, bez ikakvog coolera, ko planira vodeno.
     
    Decerto likes this.
  3. xman

    xman Komšija

    Ne znam kakvim putem ide ali ako 30xx serija ne bude nezamislivo jaka po cijenama RTX karti ili izuzetno jeftina ja cu zavrsiti karijeru kupovine high end hardvera sa ovom konfom i uzeti PS5.
     
    Vedo and Decerto like this.
  4. Neso

    Neso Komšija

    Vjerovatno da ce perf. uplift biti ogroman, radi 2 faktora. Prvi su brutalno jake nadolazene konzole a drugi je Navi2X ili ti ga Big Navi. Jeftine kartice nemoj ocekivat, mislim da ce 3090Ti opet biti preko milju dolara, minimum.

    Izgleda da je onaj leak legit, evo i heatsink procirio. Tek sad nekako mogu reci da mi ovaj dizajn ne izgleda jeftino...

    https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-heatsink-leaked
     
  5. xman

    xman Komšija

    Cijene 99% nece ici dole (pohlepa jel), dakle moraju ponuditi ludilo od perf. Ako ce ps5 uracunavajuci optimizaciju imati slicne performanse 2080Ti od 1200$ kakve to perf ocekivati kako 30xx serija ne bi bila uzasna ko i RTX serija po pitanju ulozeno/dobiveno.
    Uplift u RT performansama me ne interesuje ni najmanje.
    3070 MORA da otresa 2080Ti i to pofino jer 3070 ce sigurno biti 500$.
    Sve dok je kupovina high end hardvera pruzala znatno vise od konzole nisam zalio ali sada mi konzola djeluje vrlo primamljivo(pod uslovom da 30 fps bude stvar proslosti).
     
  6. Decerto

    Decerto Komšija

    zar nije amd rekao da ne planiraju biti u high end segmentu graficki kartica ? Zbog toga ce 3080ti bit 1300$ najmanje,super i "obicna" 3080 sigurno preko milju.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    I cijenu od 2.5 do 3K €
     
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

    1000W napajanje znaci.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam 1200W napajanje ali nemam 2000+ EUR da je kupim :p
     
    NeTRa1der likes this.
  11. Neso

    Neso Komšija

  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

  13. Esh

    Esh HWB

    To nesto kao PhysX kartice :) bas nema nikakve sanse da prodje..
     
  14. Neso

    Neso Komšija

    Ma to je samo spekulacija od Coreteksa, nista od toga.
     
  15. Decerto

    Decerto Komšija

  16. Decerto

    Decerto Komšija

  17. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Suplja .. driver ima u nekim naslovima ogroman pad perfomansi kao i stuttering.Odradio sam benchmark u The Division 2 i Far Cry New Dawn.U TD2 2560x1440p Ultra DX12 sam imao 82-83 fps avg. sa HAGS On sada 72 fps bez HAGS 77 fps.FCND sam prije imao 105 fps sada sa HAGS On 101 fps.Srecom nemam problema kao drugi korisnici.

    https://www.nvidia.com/en-us/geforc...e-45148-game-ready-driver-feedback-thread-re/

    Odavno losiji driver ne vidjoh.
     
    Decerto likes this.
  18. Decerto

    Decerto Komšija

    Nisam ga licno jos skinuo,jer sam citavu noc bio zauzet,ali se nadam da ce ispolirat te probleme sto prije.Sigurno su "navukli" dosta raje s tom pricom.
     
  19. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Moguce cak da sve zavisi i od konfiguracije kako koga zakaci.Vidim neke ugledne recezente sa top masinama da imaju slicne rezultate bencheva.

    I po komentarima raje po forumu vidim podijeljena misljenja nekome dobar nekome katastrofalan.Meni licno ima znacajan pad perfomansi s obzirom da je 2k rezolucija.

    Kada skines odvrti par bencheva pa javi utiske.

    The Division 2 ima i kod njih pad perfomasi :

    https://www.tomshardware.com/news/g...KHmqzBAKVpvGm_9s2LWxQyQKf8s_wv4r-kw5rpoxSfhvY
     
    Last edited: Jun 26, 2020
  20. Neso

    Neso Komšija