Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onaj u videu rece da se mogu prebaciti sa unutrasnje strane lima za koji su prisarafljeni, tako da onda izmedju venta i stakla ostane bar 2cm!? Uradi to za najnizi i srednji vent.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo 65C Metro Exodus je kako ja zovem dzehenem soba, oko 27-28C je u sobi, jbg, stan gleda na wrong stranu, a nisam uspio rjesenje za klimu skontat, za sljedecu godinu cu morati.
     
    Last edited: Jul 1, 2021
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr
    Uradit cu to ali su bocni prorezi za dovod zraka milimetarski. Mozda skinem tako 2c plafon.

    Mislim da bi od svega nova pasta najviše pomogla, ali necu nista skidati dok je jos ovako nova.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onaj u videu rece da su po defaultu ventovi bukvalno priljepljeni na staklo, ako ti tu dobijes 2 cm lufta za donja 2 venta to ce biti ogromna razlika.

    EDIT ako mislis na ove bocne resetke meni se cine sasvim ok za dovoljno vazduha.
    [​IMG]
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije problem u tome vec sto su ovi otvori mali a ventovi ne vuku baš direktno iz njih zrak.

    [​IMG]

    Zato sam skeptican oko efikasnosti. Bice bolje malo ali ne vjerujem da ima neke koristo od njih obzirom da je napred staklo a ne mreža.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa vuci ce sa strane kroz resetku, sada su priljepljeni za staklo, bit ce velika razlika.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nadam se, odradim sutra pa isprobam.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imam ti ja X3M Vardara ako ti treba ventova, sad ne znam koliko si spreman potrositi.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma neki jeftini cooler master 12cm koji nadjem lokalno i to je to. Hvala svakako ;)
     
    Sena likes this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Usput znam da je off topic ali imam EK all in one elite, bez ventova, pa eto ako nekoga interesuje, na pm nek se javi.
    Sad ljeto a i nemam vremena da se bascem da prodajem.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    mora bit bolje pa nek je svaka rupica u resetci 2 mm, neka imas 30 rupica na jednoj strni po visini za 2 venta to je 60 rupica po 2 mm to je 120mm lufta ba :D
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Hehhe to stoji ali je pozicija ventova defektna pa ne znam koliko ce usisavati korektno.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa kao sto sam rekao prije da ih samo skines bit ce bolje nego sad sto su priljepljeni uz staklo. Mora se obezbjediti negdje dotok vazduha, da li prisilni sa ventovima da li samo ostaviti otvoren dio gdje ce sam da struji usljed podpritiska u kucistu koji stvaraju out ventovi na zadnjoj i gornjoj strani. Puno bolja opcija je imati vise ventova koji izbacuju nazad i nazad gore, a naprijed i dole samo obezbijediti noramlan dodtok vazduha, znaci otvori (ne moraju biti ventovi). Al eto ako vec imas ventove ostavi ih neka pusu direkt po grafi, nije ni to lose :D
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    @Sena

    Top masinka,a i temperature :p 6900 xt kao i 3080/3090 je normala 90/100c pa i 110c hotspot na zraku.Ne vjerujem da bi sa bilo kojim drugim blokom dobio nesto po tom pitanju.

    Sto se tice rama ako nista sa 64GB bi ljepse izgledalo da su svi slotovi popunjeni.I kod mene 32GB Trident Z RGB pa cesto upravo o tome razmisljam.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma jede Cinema4D ram, ali sta je tu je, moze se krpit.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Skinem ta prednja 3 venta i ostavim samo jedan srednji malo izvucen da bolje uvlaci. Druga dva stavim na plafon da izbacuju i jedan s vanjske strane iza karte stavim da izbacuje. Nula efekta.

    [​IMG]

    Procesor je osjetno hladniji ali to je to. Pocinjem sumnjati da ipak nije pogresno ocitavanje jer nema razlike ni kada vent na grafi stavim na 95%.

    A identicni su brojevi ka ona proslom screenshotu. 83 i 91.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    Ja se ne bi zamarao da sam ja tvom mjestu, evo kod mene nakon pola sata Anthema, tri 360mm radiatora, doduse imam srecu da druga grafa sad ne radi nista.
    Usput Cinema 4D sto radim, relativno light stvari ode po 20 GB rama ko iz topa, zbog tog velim da sam zaeb napravio, ono i dalje ne swapa sa diskova nista, ali eto. Radim na drugom buildu, tu cu vise voditi racuna.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Last edited: Jul 2, 2021
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Naslonio sam ovako prednji ventilator pa ne prelazi 80C ali joj hladjenje nije neka sreca definitivno.

    [​IMG]

    Kaako su ove vrucine, da nije klime, brzo bi ona dosla do stoje.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probaj joj smanjiti napon, moja 1080ti radi ok na 0,95V. Probaj je smanjiti sa 1,05V na 0,95V a ostavi taktove, vidi hoce li biti stabilna. Ili bar na 1V
     
    NAILS likes this.
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    Imam ja slicnu od 6gb, promjenio pastu, pale 15c temp, i smanjim napon kasnije i padne jos 5-6..
     
    NAILS likes this.