Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Esh and NAILS like this.
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Probijen ETH Limiter, 70 % hashrate vraceno.
    Sad nece biti ni "LHR".
     
    Last edited: Aug 25, 2021
  3. Esh

    Esh HWB

    Sa TPU:

    In his Q2-FY2022 Results call, NVIDIA CEO Jensen Huang commented that he expects the ongoing chip supply situation to remain bad for the most part of 2022. "Meanwhile, we have and are securing pretty significant long-term supply commitments as we expand into all these different markets initiatives that we've set ourselves up for. And I so I think—I would expect that we will see a supply contained environment for the vast majority of next year is my guess at the moment," he said.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sredjeno je da usput javim. CU je ispao na kraju i u buduce ce biti supplier, ovo sto hurma je pisao pricao sam sa njima i slazu se da je najbolje tako.
     
    Last edited: Aug 25, 2021
    hurmash1ca likes this.
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Koji render engine ti podržava CUDA SLI?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imas V-Ray, a i Indigo.
    Nije tu SLI, graficke zasebno, cak razmisljam i da ne kupujem NVlink most koji ima 3-slot razmak, iako sam ga naveo i dobio novac za njega jer nemam fajde neke od njega, ali eto vidjet NVLink
    Za render nista ne ukljucujes sto je vezano da zajedno rade kao sto je nekad u igrama bilo. Evo ja kad upalim mGPU posto CFX je dead, pad je oko 30% ako ne i vise. Odvojeno kad koristis tacno double skaliranje.
    A strikno ne mora biti CUDA, Open CL 2.0 je ok, samo sto su radeoni mixed bag, ali kad sam vec funds dobio, u biti ulozio sam u obrt samo, sto ne ici, najskuplja stvar je bila kasa.

    Zar ti ne koristis GPU kao final render device?
    Steta pa nema fajde od njih viewportu.
    Evo RX 6900 XT, 2 D clockovi.
    https://www.chaosgroup.com/vray/cinema-4d/features
    Imas dobar tekst ovde.
    Vray bez RTX i CUDA zaboravi, doduse moze bez RTX koliko vidim. Zbog toga sam se na Indigo oslanjo, a njega sam slucajno otkrio, trazio za CPU test da vidim kako se nosi.
    Eto kurla se, za 5 mjeseci sam CPU i jednu RX 6900 XT otplatio, tvoj skill bi otplatio to za 15 dana, a ovo sto sad imam je bas placeno novcem, a ovo drugo, pa kuciste sam platio.
    Ali znas koliko sam kasnio, 3dsmax nije iso, pa se onda saltaj, i itd.
    Samo sto ja volim "fancy" ploce i to je tesko izbit iz mene, ali eto svak ima nesto svoje.
    Iako mi fali jos jedan ekran, ali svakako pocetkom sljedece godine cu sobu totalno "preoblikovat", tj bit ce radna samo.
    LG C9 je biti koristen kao screen isto, zbog toga te onda pitah za kabal.
    Samo znas kakvi su nasi dok sve papire i itd, pa dok se isplati, ali eto bitno je da sam ponude sakupio, i da je odobreno.
     
    Last edited: Aug 25, 2021
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja koristim Corona render u 95% slučajeva, pregazili su Vray odavno. Vray GPU ne koristim jer pola plugina koje ja koristim on ne podržava (vraypattern itd).

    Corona interactive render za previewe koristi samo CPU, al toliko je brz da nema nikakve potrebe za GPU rendanjem.

    U zadnje vrijeme se koristi i Unreal Engine malo cesce, e tu ruke da ova RTX.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam bas ni trazio za coronu, tj. nisam ono ni upoznat toliko, gpu rendering me bolje sluzio ( do sad ); e sad vidjet cemo kasnije. Meni za sada Indigo je ok radio, opet ja sam na mnogo nizem nivou, vray cemo vidjeti, a opet mogu indigo na RTX 3090 gdje je skoro jedna pa duplo brza cak i bez cuda. Za sada eto RX 6900 XT nisam tegoba imao.
    Unreal je meni wet dream da radim u njemu, ali ima do toga, a opet ovo je long term kupovina, nema mjenjanja ko nekad, jedino ako crkne sta god.
    Nema nacina za viewport da ikako se koriste GPU akceleracija?
     
    Last edited: Aug 25, 2021
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Viewport 3d Maxa ubija kolicina objekata, ne kompleksnost nit broj polija. Tako da 1 milion poly scena od 10.000 objekata ide u 2 fpsa, a 50 milion poly scena od 500 objekata ide u 200 fpsa. Fazon je attachovat slične objekte pa da se smanji broj istih, kompleksnost je nebitna izgleda.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Aha, ovde poli opterete i ruse fps, zbog toga koristim fixed 4.3 na svih 16 jezgri, malo barem pomaze, a hladjenje dozvoljava, poli definitvno najvise hurtaju performanse. Ram-a za sada je dovoljno.
     
  11. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  12. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Ovo bi moglo biti nesto poput 3070/3070Ti i 3080/3080Ti znatno veca potrosnja uz minimalan skok performansi 2-3%
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je bitno vedo da nisam vise beskorisna kanta, jer bas sam se ruzno osjecao. Sad je totalno drugacije, odmah je lakse, da je 10 km zaradjeno a ne CPU i jedan GPU otplacen.
     
    Last edited: Aug 26, 2021
    Vedo likes this.
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  15. Picoooka

    Picoooka Aktivista

  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Zamjenio kod ove svoje INNO3D COMPACT X1 1060 pastu ali i dalje ide do 90C. Hladnjak vreo ne moze se dirnuti tako da prenosi ono dobro toplotu ali ne i da hladi. Ventilator stavljam na 98% ali djaba, isto da ga nema. Ne kontam kako ovako slaba karta moze da se ovoliko grije.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Aha. Ova je još slabija po brzini od par ovih kompaktnih 1060 3G.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mozes li staviti od neke druge cooler ili neki aftermarket? Je li opcija?
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    [​IMG]
    Gears 5 Hammer of Dawn cutscene, nemoj se sekirat toliko oko hotspot temp


    Sent from my iPhone using Tapatalk