Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ti ne bih znao rec. Vidjao sam ih po 120 EUR, a i po 300.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Uff 120€ pa jaka je gotov ko 3060ti :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije kao Ti, kao obicna 3060. Al nema DLSS a to je sad glavna stvar.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni taj dlss nikako ne pase, samo kada moram sa RTom :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam prije furao FSR na staroj AMD kartici, izgledalo je koliko-toliko prihvatljivo, ali DLSS na Quality, fakat odlicno izgleda. A render rezolucija na 1440p je nesto ispod 1080p ako se ne varam, framerate 50% veci nego bez DLSS.

    Cak sam Cyberpunk igrao na DLSS Balanced, nemam zamjerki. DLSS Balanced i onda je moguc Medium RT sa Very High settings. Framerate veoma stabilnih 50-60fps., na freesync monitoru fluidno. Pisao sam ranije, 170W potrosnja, fenomenalno. Ventilatori na kartici 1200rpm a temp 60C, oni od kucista (ukljucujuci i vodeno) oko 700rpm. Bolje od ovog mi ne treba. CPU oko 50C.
     
  6. Neso

    Neso Komšija

    Ovdje u USA su opet skocile cijene last gen kartica, shit show samo takav. Ja stavio ovu moju 3090 FE na FB Marketplace za $900 cisto da vidim hoce li se iko javiti. Druze, evo pun mi inbox poruka, ljudi mi se javljaju non stop. Umalo da je prodam prije neki dan, jer sam je ja kupio za $500, ali onda ja nemam sta da uzmem. Od ovih next gen kartica jedino sto mi vrijedi jeste 4090, a njih nema u retailu.
     
    Picoooka likes this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja FSR primjetim i na najvećem kvalitetu, i nervira me.

    1070 ne podržava DLSS, ali Nvidia Image Scaling na Native u Warzone 2 izgleda bolje nego default, jer dosta dobro izoštri scenu. Spustim li ispod Native, već primjetim da nešto skalira i nervira me.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    FSR jest losiji. Ali puno ovisi i o rezoluciji, FSR na 1080p ne valja, na 1440p je prihvatljiv, na 4k je sasvim ok.
     
  9. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Mislim da je prestanak proizvodnje razlog dizanju cijena jer gledam i u EU dizu cijene pogotovo za jace modele od 3080 do 3090 Ti,a naravno i zbog suludih cijena novih.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    RTX 3060 za 500KM ili RTX 3060Ti za 600KM?

    Nemaju ni jedna garanciju, al su obje majnale :D u stvari sve na olx-u polovne su majnale, samo je stvar sto neko kaze, a neko slaze.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Moja prosla 1080ti je majnala prije mene i nisam nikakvih problema imao


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  12. chenta

    chenta Aktivista

    Ja bi uzeo 'Ti', jaca je i do 20% tako da i cjenovno kad gledas vrijedi doplate.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Trazi za 550KM to je taman


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    3060 Ti bez razmisljanja.

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zaboravio sam napomenuti da je za 1080p, mada bih trebao nekada i monitor zamjeniti.
    Nista onda Ti, tnx.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Bez obzira, ukljucit ces rtx :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Reventon likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    3060Ti je 5-10% sporija od 3070 i mozda nekih 30% brza od 3060, ako ne i vise.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bude ih i sa garancjom, bolje dati 50KM vise a da imas garancije jos pola godine
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Apsolutno, ja sam svoju 3060Ti sa garancijom platio 700, ali je model koji ima defacto hladjenje skinuto sa RTX3080. Totalno necujna kartica, igram Spidermana jucer 3-4h, ventilatori nisu presli 1200rpm, temp oko 56C. Skoro pa da mi nema razlike u buci u loadu i u idle.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma