Nvidia Ampere - GeForce RTX 3x00

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Jan 3, 2020.

1. Stevie_Ray

Stevie_Ray Veteran foruma

Ja sam Xbox Series X sa dva kontrolera, punjivim baterijama i bazom za te baterije platio 370EUR. Od nekog gore bosanca kupio.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Picoooka, EL NINO CFC and Vedo like this.
  2. Vedo

Vedo Moderator

3. Zer0

Zer0 Aktivista

Ovo je slide od Nvidia-e gdje se vidi da bez ukljucenog DLSS-a na ove prve tri igre sljedece:

- RTX 3090 ti je jaca od RTX 4080 (12GB), a RTX 4080 (16GB) je malo ispred RTX 3090 ti, izgleda od 20-30%
    Kakav marketing za "danasnje" igre protiv "sutrasnjih", Boze dragi na sta se sveo marketing...napravili ljudi dijagram za igre koje jos nisu izasle...znao sam da nema sanse za x2 raster performance razliku, a i to za 4x sa novim DLSS-om treba vidjeti kako ce tek izgledati i da li je uopste tako i koliko dobro to sve izgleda...

Picoooka likes this.
  4. Picoooka

Picoooka Aktivista

Last edited: Sep 22, 2022 at 8:56 AM
  5. igor.g

igor.g Komšija

Ma znao sam, standardni bullshotovi kao i kod AMD. Naprave komparaciju samo selektivno gdje im odgovara i ne otkrivaju detalje. Treba sačekati independent reviews na launch day. 3080 je znaci tu negdje sa tom preimenovanom 4070. Sto onda ispadne da je 4080 16gb jača bijednih 30-40% u poredjenju sa 3080 za duplo više love.

6. dmr

dmr Veteran foruma

Pa 4.xxx serija je samo zanimljiva zbog ray tracing performansi, ovo ostalo je sasvim doboljno i sa 3080.