nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ima vec cijena kod nas na Piku-u za GTX 1080 : )
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Skuplja od 980ti koliko je brza :smt003
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: nVidia GTX 10x0 [Pascal]

    Podsjećanja radi, kad je AMD prvi prešao na 28nm proces, digli su cijene high end modela sa $400 (58xx i 69xx serije) na $550 (79xx serija).
    Njima treba čudo kalibra 9700 Pro, 3850 ili 5870, i to po znatno nižoj cijeni od 1070.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Na stranu sta njima treba, to mi je svejedno, neka imaju bar priblizno da cijene odu dole, znam ja da bi isto bilo da amd ima nadmocniji cip, niko tu nije merhamet i gleda se profit, ali eto... mada ko zna, ne bi me cudilo da postoji interni dogovor da amd uzme konzole, ovi pc i sl.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedini razlog zbog kojeg je AMD preuzeo konzole je da su oni spremni na sitnu (da ne kažem mizernu) zaradu, dok Nvidia i Intel ciljaju na mnogo veće profite. Mada ima nekih glasina da bi se Nvidia mogla vratiti u te "vode" sa narednom Nintendo ručnom konzolom (nasljednik 3DS-a).
     
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    dabogda moj veduka :D
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Vec ima gtx970 za 450, i kod nas se spremaju za nove generacije :D
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma stoja dole, stoja gore, da se dogovoriti

    Al gledam benchmark u npr. Autodesk Maya, ova 1080 dere i najjaci Quadro ($5.000), tako da ce se smatrat investicijom, ne troskom

    [​IMG]
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ma hoce, al sa njom dolaze i novi programi, novi updtei, sve to ide prati, jede :D
    tako da ce biti za narednih 5 godina sigurno gurat sve sto se da gurat, kao sto danas gura sve i 780TI recimo, a kad je izasla...
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Neki izvori tvrde i preko 10% bolje performanse od 980Ti za 1070... Bice zanimljivo u svakom slucaju, 16nm im je omogucio visoke klokove pa sada to iskoristavaju, amd ce ici na 14nm tako da ima nade.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za AMD će biti dobro ako prestignu Fury X, ali realističnije je da će P10 biti nešto između 390X i Fury X, naravno uz daleko manju potrošnju.
     
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisam mislio na polaris, za njega se zna da nece konkurisati ovdje, ali nazalost vega cip najranije mozemo da vidimo tamo u oktobru, a cim bude predstavljen i nvidia ce 1080Ti :D
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zasto bi bilo cudno da Polaris bude takmac GTX1080?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zato što ne cilja na taj segment?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Morala bi biti u pitanju neka opasna crna magija da Polaris 10 sa gotovo duplo manjom površinom jezgre (na istom proizvodnom procesu) bude i približno dobar kao Pascal. Mislim da su i iz AMD-a na neki način potvrdili da se ne radi o high-end čipu. Ja očekujem performanse otprilike na pola puta između 390X i Fury (non-X).
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni GTX1080 high-end chip.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne treba pretjerivati. Ako 1080 nije high-end onda će tek Polaris 10 biti low-end.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jest za AMD i njihove domete. Čuj čip od 600$ nije high end :D
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije high-end jer će za čak 6+ mjeseci izaći bolji čip, lol. Isto k'o da kažeš da Galaxy S7 nije high-end telefon jer će dogodine izaći S8.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A ne, Nvidia namjerno ne izbacuje jaci GPU jer je ovo jace nego bilo sta na trzistu...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk