nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da je $50 više moglo bi proći, ali $100 više je bezobrazluk iako mi je blower vent potreban.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A ni drugi modeli nece biti ispod 650-700 dok se ne pokupi kajmak
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće biti $600 do septembra. :)
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ovo je samo nacin da se zamazu oci, msrp je 600, ali cemo prodavati za 700, pa eto nemojte nas kriviti, trebalo bi da je 600.. U sustini ako amd ne ponudi nista, i od 600 isto nista. Zanimljivo ce biti gledati 1070, i tu ce neka caka da osvane...
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    AMD na ljeto može predstaviti jedino nešto u $300-350 segmentu da se takmiči sa 1070, više od toga nema šanse.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nema veze, i sa 4870 je tako bilo pa su ubili gtx280, ali taj film necemo gledati jer pascal bas malo trosi, nema kud manje..
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa dosta je jeftinija nego sto je gtx 980 bila. Ovdje je 980 ti bila preko 800 na pocetku, o TI da ne pricam...
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    980 je imala launch sa 550$
     
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Neke zanimljive i vec poznate informacije:

    Varijante GTX 1080

    GeForce GTX 1080 8GB
    GeForce GTX 1080 Founders Edition
    GeForce GTX 1080 Air Overclocked Edition
    GeForce GTX 1080 Liquid Cooled Edition

    "Founders Edition includes overclocking-friendly BIOS to raise the clocks to at least 2 GHz"
    Ovo mozda znaci da umjesto odluke da Nvidia naplati samo svoj custom cooler 100$, mozemo ocekivati da mozda uskrati drugim kartama i taj "friendly BIOS" ?

    "According to our sources, reaching 2.5 GHz using a liquid cooling setup such as Corsair H115i or EK Waterblocks should not be too much of a hassle."
    U svakom slucaju sve preko 2.0 meni zvuci stvarno kao veliki upgrade, ali vidjecemo performanse naravno...

    Evo i komparacije cijena:

    $329 GeForce GTX 970
    $379 GeForce GTX 1070
    $449 GeForce GTX 1070 Founders Edition
    $549 GeForce GTX 980
    $599 GeForce GTX 1080
    $649 GeForce GTX 980 Ti
    $699 GeForce GTX 1080 Founders Edition

    U svakom slucaju clanak je ovdje:
    http://vrworld.com/2016/05/10/pascal-se ... -gtx-1080/
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    EVGA has confirmed that the GTX 1080 will not support any higher than 2-way SLI configurations, making users unable to pair any more than two of these new GPUs together in a single gaming system, at least when using traditional "bridged" SLI.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bice opet dual-gpu od nv :smt003
    Au, znaci 1080 zestoki mid, iznad nje 1080 Ti i 1080x2, znaci lagano highend 1000$+ :smt003 :smt003
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bit ce veci GPU od Nvidije, a 1080 ce bit model vise srednje klase, kao sto je GTX980 danas.
     
  13. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ako je 980 srednje klase ja nisam ni siromah
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možda je u Luksemburgu srednja klasa :D
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Možda mu je sena hakovao profil.. heheh
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rekoh "visa srednja klasa". 980Ti/TitanX su high end trenutno, GTX970 srednja klasa, a GTX980 visa srednja klasa. GTX950/960 su mainstream. Tako ih Nvidia pozicionira, nisam ja to izmislio.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Niste skontali poentu. U zadnjih par lineup-ova, zbog nedostatka konkurencije kartica koja je realno mid predstavlja se i prodaje kao highend. S druge strane, nije samo to poskupilo, sav highend je poskupio pa tako ako stvarno zelite max, to su danas tri monitora i sl.
    Ne znam zasto uzimati bosnu kao osnov necega gdje ova karta kosta vise od prosjecne plate.
    Nisam rekao da je po performanama mid, oni su u tom segmentu dovoljno odmakli od konkurencije da mogu okrnjeni cip prodavati u rangu highenda, a full chip kao premium Ti za dosta vise para.
    A sa ovako malom potrosnjom, mogu i x2 kartu komotno napraviti, ali nema tu interesa, zasto danas dati 100% brzu kartu kada moze za godinu 50% pa opet 50% i uzeti 200% profit. Kako god, crni dani slijede, kao i kod procesora, amd ostaje na istoj arhitekturi tako da radikalno smanjenje potrosnje nije izvijesno, samim tim nista od konkurencije.
     
  18. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Nama obicnim smrtnicima koji ne mijenjamo karte i buildove svake godine ili 2 ovo savrseno odgovara!
    Zamisli da mi svake dogine izlaze duplo bolje karte... morao bih kupovati novu svake 2-3 godine, ovako uzimam svako 5-6... Ova trenutna mi je od 2009 godine
    To sto ameri iskesiraju za novu kartu svakog kvartala po $1000 da bi bio crem de la crem me ne interesuje i da, oni i njima slicni su najebali...

    Meni je gore to sto igre nisu uopste optimizovane. Da publisheri ne tjeraju developere da istiskaju igre ko na pokretnoj traci i da odrade optimizaciju igre kako treba, vjeruj mi da bi mogao koristiti ovu svoju kartu i narednih 5 godina na medium-high postavkama 50-60fps
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Odgovara tebi kome se ne placa, ali ne odgovara napretku tog segmenta, da su graficke jace 300% nego sada a danas, u konzolama bi bila neka 1080 i igre bi mogle izgledati dosta bolje. U tom i jeste stvar, placas 700$ poluproizvod a nema igre ni njega da namuci, jedino ako ides na multimonitor ili 4k.
    Ima ljudi koji su spremni platiti napredak, a na pc-u ga odavno nema, jer ja na loptopu igram sve na max.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Zato što po posljednjim informacijama koje imam živimo u Bosni kako ja, tako i 90% ostatka foruma :D I ne znam šta ste zapeli kao u Bosni je siromaštvo kad je i kod Amera mainstream, dakle ono što većina uzima GTX 950/960, to jeste cjenovni rang od 200$. To je sredina. Ako ima GTX 980 za 300$ onda možemo reći da je to gornji srednji nivo ;)