nVidia GTX 10x0 [Pascal]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by KingT, May 7, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako aludiraš na P100 čip, to nije namjenjeno za gaming i trebaće dosta vremena da se "konvertuje" u gaming GPU. Osim $100 poreza za FE modele, ne vidim apsolutno nikakav problem sa 1070 i 1080 karticama. Ako konkurencija može ponuditi 1080 performanse za 200€ neću se buniti.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije high-end cip, niti je ikada x04 serija to bila, interno po roadmapu.
    Zbog nedostatka konkurencije, mid chip je jaci od svega dostupnog i na sto smo navikli pa su ga popeli u u visi cjenovni razred, o tome sam i ja pricao prije.
    Postao je highend po cijeni (relativno po performansama), ali dezignacija mu nije to, jer je poluproizvod te arhitekture, nije full chip.
    Eh sada, ako gledamo de fakto stanje, raniji nacin dezignacije je promijenjen pa ako ce nastaviti ovako ne moze se reci nista drugo osim 'highend proizvod'.. jer u trenutku kada konkurencija u kasnjenju izbaci nesto sto parira dolazi noviji highend iako je prvi bio kratkog vijeka.
    Dalje, p100 se ne konvertuje, to je osakacena verzija gp100 koji je full pascal chip, odnosno titan, a to ce da se 'konvertuje' u 1080ti ako ce ici istim stopama.
    Kako god, 1080 je trenutno flagship, nema bolje, nema jace i ti epiteti kostaju.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja high-end gledam po performansama i cijeni. Šta je urezano na jezgri ispod hladnjaka me ama baš ne interesuje. Samo znam da je apsurdno govoriti da ovo nije high-end.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ispade preko 1500KM na geizals-u, ove preorder cijene na piku i nisu onda pretjerane. :mrgreen:
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma tuga...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ipak je high end, ako nista onda cijenom :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    550-600 bih možda mogao izdvojiti, al' 800€ je suludo. :)
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ono sto sam govorio, mada mi je malo nerealno, kao asus objavio teaser za mobile gpu:
    [​IMG]
    Tabela im je retardirana, ali svejedno, imati 980ti performanse na laptopu je sve sto mi treba :smt003 Bolje dati 1600eur za takav laptop nego 800 za 1080
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je dovoljno 17-19" što da ne, ja planiram uzeti 43" 4K TV kao monitor pa bi mi to bilo sićušno. :)
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ove gore cijene su founders edition.

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće biti ni nereferentnih modela ispod 650-700€ sigurno do jeseni.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja vec imam 42" 4k, ne kontam sta si htio reci?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nebitno, ne mora se svaka trivijalna stvar nanovo objašnjavati.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Sta znam, mozda si mislio da laptop nema video out, svega ima :D
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno da ima, ali ja ne bih nikada recimo uzeo laptop i spojio ga zbog igara na vanjski displej, pogotovo na 4K. Mobilni Pascal GPU će jedva biti u stanju isporučiti 30fps-a u 4K u novijim naslovima, a i to ako VRAM bude jednako brz kao u 1080.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa malo ko bi uzeo samo zbog igara, laptop je mobilna radna stanica, jos ako mozes igrati sve sa njim, tim bolje.
    A ako ce biti brz kao 980ti, radice sasvim dobro za vecinu, sto ne mogne, ima 1080p.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  19. Esh

    Esh HWB

    Ja sam vala mušterija za 1080, samo dok se pojavi sa custom hlađenjem nešto od Asusa ili slično :) Vjerovatno će trebati 2-3 mjeseca minimalno sa kartice sa custom hlađenjem..
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja mislim da neće skoro custom modeli. A biće i nestašice ovih referentnih modela.