Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ne sviđa mi se ovo sa boostom.
    izgleda kao OC kartica i pitanje je hoce li se moci 680-ka OC-at, posto ja nisam jos vidio taj review sa OC.
    sta da je AMD stavio na 7970 neki turbo boost do 1.2Ghz.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Boost je svega 50MHz..

    3D klokovi su 1006MHz a Boost je na 1056MHz,znaci zanemarivo..
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako se kartice ne budu mogle OC-at to ce biti jos jedan fail NV-a
    Jer za 10 dana ce izaci neka 7985 ili 7990 sa preko +1.2Ghz
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakav "jos jedan" fail,ja ne vidim nikakav fail na GTX680, bar ne jos..

    Brze od HD7970 a izgleda i bice 50$ jeftinije,malo trose i malo se griju..

    Tesko da ce tako brzo izaci HD7xxx kartica na 1200MHz, a kako bi se ta onda kartica klokala koja je vec na max?
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ja cekam review da vidim OC potencijal 680-ke. Pa cemo onda nesto pricati.
    Ako 680-ka bude kartica sa nekim boost-om od 50Mhz i bez oc potencijala, neka hvala.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja se uopste ne slazem :). Hardver u konzolama je developerima jedini limit.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma


    Jednostavno GTX680 mora imati prostora za OC,pa nece nVidia izbaciti karticu na trziste koja je vec na limitu..

    Koliki bi bio fail rate jer neke karte tj GPUs ne bi mogli da rade na "stock" frekvencijama..

    Ista stvar i sa procesorima..

    Vec sam vidjao testove na ES GTX680 na 1150MHz+ sto je opet +15% u odnosu na stock..

    nVidia karte pogotovo iz High end segmenta vecinom nisu ni imale OC potencijal kao njihovi AMD/ATI rivali..
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa valjda si mogao skontati da ja mislim na PC, jer tu svako malo nesto izadje, i naravno to nesto bude jos jace. konzolu ne mozes nadograditi, i sasvim je jasno da je sama konzola limitirana od dana izlaska iste, a kamo li kasnije :) :)

    a ove iznad sto pricaju i clockanju, ne kontam nikako. pricate o najjacoj grafickoj trenutno na trzistu, i vi ste toliko zapeli za clockanje, kao da je najslabija pa eto kao treba je malo clockati da bi bila makar malo bolja (kao da se uopste ne moze clockati). tko od vas ce je kupiti? da vas neko gleda sa strane, Kinga, Taleta, Senu, rekao bi, ovi samo cekaju rezultate overclocking testa, pa da izvale 500+$ i odmah je kupe :D :D :lol: :lol:
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    To sto ti kolega kollins zagovaras je odlicno ali nemoguce za izvesti..

    Ne samo zbog coda vec zbog arhitektualne razlike izmedju CPU-a i GPU-a..

    Jednostavno CPU ne moze obavljati posao grafickog procesora niti obrnuto,to bi bio ogroman gubitak performansi..

    GPU je namjenski napravljen samo za uzak spektar operacija,nesto slicno kao i Cell procesor u PS3 i u tome X86 CPU nema sta da trazi..


    Zbog toga npr u situaciji kada je u nekoj igri GPU zakucan na 99% a CPU na npr 50%,procesor ne moze da preuzme "dio posla" i da time rastereti GPU..

    A i da to CPU moze da ucini onda bi GPU ponovo "zaposlio" svoje neiskoristene resurse i ponovo ovecao LOAD na maximum tj 99%..
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i jesam a ja opet kazem da je developerima igara limit hardver u konzolama :). Da nije tako sada bi imali crysis 2 puno napredniji i koji se vuce na najboljim strojevima u 20-30 fpsa :)
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    cek, jesam ja ovo dobro shvatio, da nema manuelnog overclockinga, samo ovaj dinamicki? i on je ogranicen potrosnjom i zagrijavanjem? :lol: :lol: dobro Tale rece, da ce ovo biti fail :D
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nisi dobro shvatio..

    Imas i dinamicki i manuelni OC..

    Samo sto se core i memory freq ne podesava kao prije vec slider ide npr + 100MHz a ne slider na 1106MHz..

    Ako je 1336MHz na core fail onda neko treba reality check.. :lol: (ovo je sa podesavanjem voltaze jer je karta Asus Voltage Tweak edition)

    The Source

    [​IMG]

    Na Guru3D postigli 1264MHz na stock voltazi.. 8)
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Malo čudan OC sistem donosi kepler, u svakom slučaju kartica je i više nego što sam ja očekivao.
    Naravno sad će da padaju cijene što AMD-ovih karti što 680-ke
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mene vise zanima odgovor na HD7800 kartice. HD7800 imaju visoku cijenu, to bi trebalo ici dole barem 100$ kad Nvidia napravi suparnika.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    499$ cijena u USA, bagatela :lol:
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    da je 500$ skupio bi nekako :D al 500 € im nedam :D
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ko još kupuje high end kartice čim izađu pogotovo kad će na ljeto biti odličnih dealova i moći će se za relativno male pare sklopiti dobar cf ili sli. npr gtx460 (6850 280KM na piku nove).
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo copy/paste sto sam napisao na bug.hr forumu, neda mi se opet pisati.
    Ovako i ja prelista guru3d recenziju zato sto njima najvise vjerujem (licno sam u proslosti testirao i poprilicno nam se poklapaju rezulatati).
    Grafa je super, po njima oko 79C, sto je ok, ali perfomanse u metru i crysis u razoracarenje, dva najvaznija bencha, u metru je katastrofa, sporije od HD 7950 na STOCK, u crysi ima prednosti nad HD 7970 oko 2 fps, neprimjetno.
    U BF3 grafa rula, tako da ljudi koji veoma cesto igraju BF3, trebaju je staviti na n1 kod kupovine nove grafe. U 3d mark11 rastura, dok u vantage i ne bas.
    Sve u svemu malkice sam vise ocekivao, ali je veoma, veoma dobra grafa.
    Najveci minus zapravo dajem auto OC.