Nvidia Kepler

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sena, Jan 24, 2012.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    King vidi se da si od skoro ovdje :lol:

    Tom i Fudzila idu u isti koš. :D
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kakvih je "vijesti", linkova i izvora vidila ova tema Tom's je za njih TPU.. :lol:

    Svi znamo kakav je Tom's ali ako ima mjesta ovaj "preview" na OCN-u sa 250.000 clanova onda ne vidim razlog da ne bude i na ovom forumu..

    Ako imas bolje bujrum pa linkaj.. 8)
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako je vjerovat ovome (iako je Tom sranje) onda u Metru razocarenje, meni licno najvazniji bench, ako moze Metro moze sve.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Ako je tacna informacija za recenzije (24.3.), onda necemo jos dugo morati cekati :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam cuo da je 22.3, znaci sutra.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel sada nekad(22-24 ako bude) izlazi i GTX660/Ti , ili ja mislim da izlazi ona kasnije?? :D
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Launh video. Ja se stvarno nadam, ali stvarno da ce se ovo dinamicko kontroliranje frekvencije moci iskljuciti, inace ce biti nemoguce objektivno testirat grafu.
    Video
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Cudi me da niko nije spomenuo kljucnu novost, a to je prikaz na tri monitora uz jedan GPU :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nije neka prednost jer za 3 monitora ipak treba sli
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  12. Sena

    Sena Veteran foruma

  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Potrosnja nije bas onaka kakvu su oni spominjali, napredak je u odnosu na Fermi.
    EDIT: Pade stranica.
    EDIT 2: Do mene je, ziva je stranica.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Steka stranica,treba vise puta F5..

    I sto je najvaznije,ne samo da je GTX680 brza od HD7970 vec ce po svemu sudeci biti i jeftinija,pocetna cijena oko 500$..

    Ako bude ovako onda svaka cas nVidia.. :p
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Super karta nema sta. Zanima me odgovor AMD-a, koliko ce cijene letiti dole.
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jupiiii

    Ovo mi se svidja.
    Najvise od svega sto ce se dobiti znacajan boost u odnosu na proslu generaciju. Pred zimu cemo sigurno viditi i keplera na 384bita i 7990 sa jednim GPU.Bas me zanima odgovor developera igara na ove nove konjske snage.Sta li ce nam spakovat da konfe ponovo padnu na koljena?
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hardver je developerima jedini limit. Da svi mogu kupiti top of the shelf, davno bi igrali fotorealisticne igre.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    s ovim se u potpunosti slazem, jedino sto mi se ne svidja, sto ne znaju balansirati potrosnju GPU-a i CPU-a. Ili imas igru da ti zakuca cpu na 100% a gpu zjapi, ili obrnuto. Daj napravi igru neka pojede oboje, kad ih imamo. valjda se moze napraviti nekakav dinamicki kod, koji ce preskenirati moj comp (ili uraditi nekakav benchmark), i na osnovu toga prilagoditi igru tome, tj. iskoristenost cpu-a i gpu-a. mozda netko ima npr AMD 6750 graficku, a i920 cpu, pa daj onda prebaci teziste na cpu, neka njega vise muze.... a vecina ce igara pozderati tu graficku, a nece iskoristiti ni 30% procesora. ovo vjerovatno najvise zavisi od engine-a, pa bi on trebao biti takav nekakav "dinamicki" :D
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017