Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    B430 niti C10 nemaju AR filter koji doprinosi boljem prikazu crne boje.
    Njihovi step-up modeli u vidu B450-ke i X10 modela ih imaju. Razlika u cijeni je zanemarljivo mala.

    Sve nove plazme imaju VGA ulaz koji se naziva "PC IN" jedini izuzetak od popularnijih modela je U10.

    U10 je najjeftinija Full HD plazma istih karakteristika kao i S10 model, s tim da nema VGA ulaz, ima jedan HDMI ulaz manje u odnsou na S10 i prenos DD zvuka preko optike.

    Na 42" HD ready rezolucija je sasvim dovoljna.

    Spajaj uredjaje na plazme preko HDMI kabla ne preko VGA ulaza jer ce ti slika biti degradirana. HDMI-om svakako prenosis i zvuk.

    Dakle ganjaj Samsung B450 ili X10 model ako se moze nac, ako ne B430 i C10 ce biti sasvim dobar izbor.
     
  2. Juka

    Juka Komšija

    Nego Nani imas li mi ti sta preporucit kako da uspjesno izljecim tv od
    retention/burn-in-a, imas u predhodnim postovima tacnije objasnjeno do cega i kako je doslo do moguceg efekta...
     
  3. veskopg

    veskopg Novi član

    OK.
    Hvala na savjetu, vidjecu da sacekam jos neko vrijeme onda, jer mi nije trka, da negdje bude na akciji B450 ili X10...jer ovo je sto trenutno ima u ponudi, da je "jeftino".
    Vidio sam da su sve stariji modeli plazmi, ali bolji su od ove koju imam kuci, koja je sasvim OK.

    Pa cu se javiti ako nesto novo iskrsne :)
     
  4. Nani

    Nani Komšija

    Ostavi snijeg sto duzi period. Nemoj uopste gledati tv, samo snijeg forsiraj dok se ne ispere zapecena slika.
     
  5. Juka

    Juka Komšija

    Ovo sto mi je Enis poslao ide isto ili, posto sam ostavio da loop-a do veceras kad kuci dodjem....
    Znaci velis da postoji mogucnost da se ispravi!!!
    ima li neki DVD sa prikazom snijega???
     
  6. osko

    osko Novi član

    Juka,

    Ako ne mogneš naći DVD sa prikazom snijega, imaš na 87 stranici ovog posta način kako da imaš snijeg na TV-u bez DVD-a! Nani je to upravo odlično obrazlozio meni.

    Sretno
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Prvo odradi to sto ti je Enis predlozio. Nakon toga ako ne uspije odradi ispiranje sa snijegom.
     
  8. Juka

    Juka Komšija

    Evo vec uzastopnih 14h radi Enisov loop (mojne se sta ljutit), da pustim jos ili da prekinem da pogledam dali se vidi???
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Pa vidi jel se ispralo.
     
  10. Juka

    Juka Komšija

    Nije se nista znacajno ispralo, da probam ono gasenje sa uticnice do sutra, pa onda da pocnem terapiju sa snijegom????
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Probaj, ali iskreno da ti velim, to je do sad trebalo da se skine.
     
  12. acer5101

    acer5101 Novi član

    Narode, ja nikako nisam uspio da pronadjem zasto se moraju razradjivati plasma paneli? Pa zar ga ne pripreme fabricki bez da se mora razradjivati? Jer ne kontam, recimo neko ko nema pojma o ovome, a kupi plazmu znaci da unisti panel jer ga nije razradio :? :roll:
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    To ti dodje kao auto, nesmijes brzo voziti dok se nerazradi. :smt003
     
  14. Juka

    Juka Komšija

    upravo, evo mali update, oko 4 ujutro se gornja kolona i nenazire samo je ostala donja kolona gdje se subtitle pojavljuje i preko 50% je oslabio intenzutet, ostavim dok ne dodjem veceras kuci da vrti Enisov loop, osjecam se optimistican da ce se uklonit...

    Update: Nakon skoro dvodnevne sesije Enisovih loop-ova se jedva primjeti donja kolona, sto me navodi na to da je izgleda bio retention i mislim da ce s vremenom ova donja kolona skroz da nestane, hvala svima koji su mi pomogli pri rjesavanju problema i spasavanju telke!

    posebne zahvale Enisu i Naniju, HVALA momci, imate pice od mene :smt006
     
  15. saint

    saint Aktivista

    Pozdrav

    Nakon citanja svih prijedloga, recenzija,iskustava i preporuka odlucio sam da kupim Panasonic 42X10Y pa me sada zanima dali je najbolja varijanta razradjivanja(mislim na onih 200 sati) ovaj cd sto je enis preporucio http://www.eaprogramming.com/downloads/ ... _R_ISO.zip. cisto da nebi dosao u situaciju kao juka83. Ili postoji neki drugi bolji nacin.

    Ps.Nani volio bi cuti i tvoje misljenje.Unaprijed zahvalan
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Receno sve, to sto se juki dogodilo je izoliran slucaj. X10 i G10 modeli su rasprodani i niko se nije zalio na burn-in.

    Dakle standardna procedura.
     
  17. Juka

    Juka Komšija

    Ka sto rekoh, nije bio Burn in jer je u potpunosti kako sada vidim nestalo, znci Saint obrati samo paznju da nema to sto gledas subtitlove i nece biti problema kao kod mene :wink: , jos jednom hvala na pomoci...
     
  18. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Zvao rodjak one iz vtc-a, gdje je kupio tv, u vezi one plazme kad je prikljuci na komp i stavi 1920x1080 50-60hz i budu mu neke crvene tackice. Rekli su mu kao da to nije do tva nego moze biti do graficke nesto, a probano na dva razlicita kompjutera i isto se desava. Preostaje da probamo jos preko ps3, samo ne znam koja igra podrzava 1080p i da li ps3 automatski namjesti herce ?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni se to desava na nesto starijoj plasmi kada koristim VGA kabl. Sto se tice PS3, skinite sa PSN-a recimo Super Stardust HD demo (provjereno radi u 1080p/60) pa probajte.
     
  20. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Problem je sto nemamo PS3 nego bi morali iznajmiti :/. Ne znam imaju li oni sto iznajmljuju neke igre koje podrzavaju 1080p..