Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. osko

    osko Novi član

    golff

    Imas u Srebreniku Panasonica svih modela, a narocito 42x10y koji je cak bio i na akciji 1156 KM. Eh sad da li je jos uvijek...ne znam. Firma je ''ELTENA'' doo, evo ti broj pa nazovi 035 643 444.
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    a gdje se ovaj ima uzet?
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Koji, 3 modela su nabrojana u toj recenici?
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    oprosti...


    Panasonic 42U10

    ili neki full za tu cifru sem ovog tacno modela, jel imas sta preporucit, i gdje se uzet? moze na pm naravno ako steti reklama ovdje.
     
  5. gusa

    gusa Aktivista

    neo bahamut zero mi je reko svoje misljenje na PM ovom prilikom zelim da mu se zahvalim,

    Dali mozda ima neko iskustva sa philipsom?

    Ima li neko da nesta moze reci o ovom LCD-u philips 52PFL7203H pravo sam blizu kupovine iste. ili neka preporuka do 2400km sluzilo bi mi za sve od analognih do ps3 blue ray. naravno moze biti i plasma, cilj mi je bio panasonic 50v10 ali mi je za sada preskupa.

    udaljen sam 4m znaci nista ispod 50"

    hvala
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Pa prije za te novce uzmi 50S10, G10 modela nema. Imat ces manji input lag i vecu pokretnu rezoluciju.
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    slazem se sa nanijem
    philipsove telke imaju uzasan input lag preko 120 ms vecinom.
     
  8. gusa

    gusa Aktivista

    gdje na forumu se objasnjava sta je input lag ?
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    input lag ti je koliko tv brzo moze da reaguje na neku naredbu kad igras na konzoli ili na pc.
    npr.ti pritisnes tipku x na djostiku tv treba 120 ms da preneso to na ekran to jest da obradi signal.
    meni je licno dovoljno da mi je kad igram na ps3 ok 80 ms mogu podnijet.ali kad igram na pc ispod 20 mi treba.iako za mp na ps3 ukljucim game mod isvedem lag na 40-50 ms.
    ispravite me ak grijesim 1 secunda ima 1000ms.ja mislim nisam 100% siguran
     
  10. gusa

    gusa Aktivista

    impak sam uzeo Panasonic 50x10y mislim da nisam pogresio dolazi sutra kucna dostava. nemam full hd ali valjda cu i to prezivjeti javim utiske ako nekoga interesuje

    LP
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Bio jucer u Digital Line-u na Grbavici, imaju Panasonic 50X10Y za oko 1500 i kusur maraka. Extra deal za svakog ko je kontao ulupat 1300 za 42" :)
     
  12. gusa

    gusa Aktivista

    tacno kosta 1743 km ja jucer kupio
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    dobro si izabrao gusa
    vjeruj mi neces se pokajat
     
  14. gusa

    gusa Aktivista

    sena hvala ti velika

    nani me je nagovorio :) i vjerujem da je sa pravom to uradio

    LP
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    nema na cemu
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    Samo da ispravim Vedu... Bili smo zajedno i cijena ovog 50" Panasonica je kao sto Gusa rece, 1700 i nesto KM, cijena VeleProdajna cijena je blizu 1500 KM.

    Javni nam utiske GUSA :)
     
  17. gusa

    gusa Aktivista

    Ljudi sta da Vam kazem,
    TV je vec na zidu i pomislio sam da sam pogrijesio izledalo mi je da mi je isti tv iste diagonale jer sam prije ovog imao samsung 42", nekako je ta crna boja toliko smanjila tv da sam se pravo "zabrinuo", ali dolazi sada jedna stvar koja je nevjerovatna jer kad se upali tv tek vidis da su diagonale dosta vece od predhodne telke znaci vidjiva je razlika od 8" :) svi izlazi su popunjeni :) i prebaceni u kino mode. ovo radi razredivanja do 200sati.
    Ovo sam zaboravio navesti odabrao sam finsku i pomocu DVB-C.
    pronadjeni digitalni kanali ;) analogni takodje preko DVB-T i slika je fenomenalna odusevljen sam naravno kratko sam ubacio na dinamic boje su odlicne sve je perfektno. Slika na PS3 nevjerovatna kao kod WDTV LIVE, kucno kino panasonic pt550 koji ima izlaz 1080p je takodje povezan preko HDMI kabla, ali jedan mali problem je kod Dream box 500s nisam zadovoljan slikom gdje sam ocekivao isto neko pozitivno izenadjenje znaci program SKY Action koji mi je bio odlican na predhodnom tv-u je dosta los, nekako je dosta tamnija slika i ima male smetnje neke linije pa nekad se pojave i plave linije (mozda je do scarta ali cu i to promjeniti pa pokusati da ustanovim problem ) znam da mi je ovo najlosiji kabal za povezivanje jer svi ostali su HDMI ovo cu rijesiti kad zamjenim drem box 500 za 800hd to je sigurno.

    Tako ljudi nekome je ovo pomoglo nekome ne,znam sam po sebi kad sam sve forume u zadnjih 1mj procitao i nekim ljudima dosadan bio sa nekih lajickih pitanjima. ali eto mislim barem za sad, da je izbor bio dobar.Kad budem neki blue ray gledao moguce da cu mozda zaliti za full hd ali 1366x768 ce se dosta dobro nositi za tim velikim rezama (barem tako mislim )

    Dosta od mene ovom prilikom cu se zahvaliti naniju koji me je za nekih 75% "nagovorio" :) ostalo forumi naravno hvala kompletnom forumu koju su svi svoja misljenja kao i probleme ovdje iznjeli.

    LP
     
  18. stripiii

    stripiii Aktivista

    Gdje ima kupiti hdmi kabl u Sa duzine 10m (ako uopste ima) i koja bi cijena istog bila posto imam namjeru spojiti preko DVI/HDMI adaptera komp i 42x10y
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    najduzi sto sam vidio je 5 metara (Dvi-HDMI), na auto pijaci , 12 KM cini mi se. Pogledaj na ebayu jedino :(
     
  20. stripiii

    stripiii Aktivista

    Kupio u Electronic Centru na Marijin Dvoru (hdmi/hdmi) 33KM 10m

    [​IMG]

    Hvala Vedo u svakom slucaju