Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odličan deal, eto odma' preporuke.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ovo je idealan TV za starije ljude,ako neko zeli roditeljima kupitit veliki tv a da nema milion nekih dzidza midza koje oni i ne znaju koristiti,ovo je taj
    ovo je klasicni FHD tv,niti je smart,niti ima kakve dodatke...ima samo velicinu i brandname je i takodjer ima garanciju
    idealan za gledanje kablovske,IPtva i tako to
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa to je vrh ponuda kome treba smart uzme neki jeftini box i opleti. Bolje ce to raditi nego webos od lg svakako.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Jedino sto nema ovo.
     
  5. sumeir

    sumeir Komšija

    Jeli može preporuka za model koji ispunjava zadate specifikacije.

    Hvala.

     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Top ponuda :D

    Cak jeftiniji od telefunkena kojeg vec dugo vremena imam u kuci :D

    Odakle toliki popust, u pola cijene. Koje li tek zarade onda imaju :O

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Šta mislite o H6400 50' za 1170 KM ?
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  9. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Koja bi bila onda bolja alternativa ?
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bilo sta novije od tv iz 2014, npr 55" serija 7 koja se prodaje za 1500 :smt003
     
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jel moguce da samo zvucnike bez muzicke linije prikljucim na TV.

    Npr sad spojim muzicku liniju na tv pa mi izlazi zvuk samo na zvucnike.

    Jel mogu nekako spojiti zvucnike "obicni zicani ulaz" na TV a da muzicku liniju izbacim.

    Edit:
    Mozda sam malo fulao sa temom al ova je poprilicno aktivna :D

    TV ima milion iza ulaza ali naravno da e posjeduje stari obici zicani ulaz za zvucnike.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba ti pojacalo. U tvom slucaju, muzicka linija je pojacalo tako da dodjes na isto.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Moze, i PC aktivne zvucnike, i rijesio se linije.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Hvala vam na odgovru za sada linija ostaje dok ne skontam nesto. Mozda o kupovini dobrog kucnog kina pa da imam player da mi sve formate preko stika ucitava.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo jedan mali osvrt na samsumg ks8000, 49 incna verzija.
    Vidim da se pljuje po samsungu uveliko, spominje se masovni clouding, bleeding i itd.
    Amyway, kod mog modela toga nema, primjetan je halo efekat, u mracnoj sobi oko bijelih stvari na centru, ali nista strasno.
    Reprodukcija boja, kontrast, i smart opcije su fenomenalne.
    Kalibriran je do kraja, sve sto se dalo podesit, podeseno je.
    Dalje 4K signal izgleda mindblowing, 1080P takodjer, nema sharpness artefakata, noise je minimalan. OS je veoma brz i responsivan.
    HDR game mode bug nije ispravljen, a i licno mi i ne treba, igram u movie modu gdje sve prebacuje kako treba, lag je oko 70ms, meni totalno,prihvatljivo, hell yeah igrao sam na 140ms, a igrao sam i na 20ms. Naravno za mp igrace je ovo puno, ali je ne doticem mp, samo sp. Stvarno ne znam kako netko moze uzeti neki ips tv pored ovoga ks 8000, ips mi se poceo gaditi jos dok sam imao pc, patetican kontrast, svukud probija, zuckasti clouding. Budimo realni, prosjecan user nece traziti delta greske, nego sto bolju crnu koja daje dubinu cijelome sadrzaju.
    Anyway, tv je odlican, za 2600 KM koliko sam ga u aprilu platio, nisam mogao naci bolji.
    Ima minus, a to je hdr, ne moze edge led prikazat pravilno hdr sadrzaj. Nije fazon nabit svjetlinu, to je najlakse, fazon je to znati raspodijeliti kako treba, precizno i tu oled ima prednost, ali da se razumijemo hdr sadrzaj i dalje izgleda veoma dobro za ovu cijenu i nekome ko nije cjepidlaka kao ja, ovo ni nije neki problem.
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Ne znam gdje si čitao da se pljuje nešto po Samsung modelima, posebno što je ovaj model bio na svim preporukama sajtovima za 2016. godinu kao najbolji TV sa aspekta cijene i performansi u 4k/HDR kategoriji :)
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Na ovom forumu.
    Meni je samo zao sto nisam 55 incnu verziju uzeo.
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Hm, čudno, nisam to primijetio. U svakom slučaju, vrhunski model i za 2017., ako ne ulazimo u raspravu oko OLED modela.
     
    Sena likes this.
  19. black

    black Komšija

    Sta Sony uradi, presli na IPS matricu na midrange modelima :/ Meni licno je IPS kriza.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    IPS je super u kombinaciji sa CCFL osvjetljenjem, ali to je sada prošlost. Ostaje LED + VA kao jedina prihvatljiva kombinacija.