Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da bi tu mogao da legne 40S2530, a mozda i njegova 46" varijanta, uglavnom moraces potraziti, jer nisam u toku sa lokalnom ponudom. Nije najlosiji model sigurno ("U" seriju izbjegavati u sirokom luku). Samo istestirati prije toga pozadinsko osvjetljenje (reci cikama da pogase sva svjetla, i dodji pred kraj radnog vremena kad se smrkne :mrgreen:), mrtve piksele i eventualno glasno APL zujanje (sto je svakako rijetkost kod LCD-a), a svakako ces morati kopati po servisnom meniju da napravis dobru sliku. Gledao sam nekoliko filmova na doticnom modelu i za tu lovu fakat ne moze bolje.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, hvala ti puno! Ako Bog da, javim sta smo uzeli ;)
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    update... kredit zatražen, idući tjedan vjerovatno sjedaju pare i onda slatki problemi kreću :)

    kako ostatak stoji? enis? baha?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ja ne mogu nista dok se ne rijesim ovog svog projekcionog tv-a. cim ode iz kuce ide se u kupovinu... :mrgreen:
     
  5. Esh

    Esh HWB

    ona plasma je i dalje opcija, pocetak oktobra vjerovatno.
    ko prvi uzme, dolazi ekipa na movie / gaming party 8)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ajde onda potegnite u hr, kad se već tamo nalazite ko kojekave curice i ogovarate me :D
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kod mene je jos uvijek PS50Q92H na prvom mjestu. cim se okaci na zid zove se ekipa na pivu i filmove... :mrgreen:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    iz danasnje stampe:
    samsung le-40f71bx - 1080p, 6000:1, 2600KM - tehnomarket
    samsung le-46s86BD - 720p, 7000:1, 3000KM - tehnomarket
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    F71 je krsh model u poredjenju sa M86 (jedan od prvih komercijalno prihvatljivih 1080p modela), tako da mu je i cijena skladno niska. S86 je solidan u 32" i 37" varijantama, sve preko je neisplativo.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ehh moralo se i to desiti nekada - da promjenim misljenje oko nabavke tv-a. :mrgreen:
    Uglavnom kako zbog faksa, tako i zbog kupovine novog monitora (a i stedi se za PS3), morao sam malo realisticnije da organizujem budzet. Ovo je novi kandidat i trebao bi stici za neke 2-3 sedmice:
    http://www.panasonic.co.uk/plasma-tv/th ... /index.htm
    Ovo je ekvivalent PV70EH modelu za lokalno trziste. Uglavnom u samom vrhu kvalitete za doticne novce.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    izgleda zanimljivo, samo nemoj zaboraviti da uracunas troskove dolaska ekipe na testiranje :) to ti je pdv+ =)
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    da, to je pv70p/eh samo sa dvb-t tunerom za uk i tu ekipu ako se ne varam.

    baha nisi ti trebao tamo negdje davno prije uzeti projektor? kakvo je stanje stvari u tom odjelu za ~1k€? naravno wide + hdmi je must.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PV70 (odn PX70) ima osjetno veci kontrast (20%), vise nivoa sivih gradacija (preko 1000 vise), dva hdmi-ja, i neke bolje procesore za smanjenje suma (svakako nekorisni i u mnogo skupljim modelima) od PV7P/PX7B, pa je ipak nesto bolja kupovina od tog entry modela, a i hvaljen je na sve strane, tako da ne moze toliko mnogo ljudi biti u krivu. Danas sam bio u prodavnici i rekose da mogu nabaviti PX70 za 2500KM, sto nije bas jeftino, ali svejedno skoro 700KM jeftinije od prvobitno planiranog Samsunga.
    Ja i projektor? Mozda sam spominjao projekcione televizore, ali u smislu da ih ne volim i da hocu da se ovog svog rijesim. No way osim ako je Sonyjev SXRD od 5K Eura u pitanju. :mrgreen: Ako mislis na projektor za 1000E, tu je ponuda poprilicno slaba, moze se naci neki Benq sa pristojnom slikom. Treba barem 1400 izdvojiti, a onda je Panasonic PT-AX100 jedan od najboljih modela u tom segmentu (1280x720, 6000:1 kontrast, hdmi, komponent, vga, 2000 ansi lumena).

    A sto se tice testiranja - moze no problem, ali kad se fosfor i psu "uhodaju" u rad nakon cca 210 sati, sto je obaveza za plasmu kad se kupi. Valja sve to vrijeme gledati tv na minimalnom kontrastu, osvjetljenju i bez anamorphic widescreen filmova i titlova. Nema gejmanja. Veselo. :eek:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ma daj kojih 210 sati, pa ima da to radi odmah na max. rezoluciji i osvjetljenju... neću da poštujem to :)

    vamo je 42pv70 nekih ~1200€
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hehe ma vrijedi se ispocetka malo pridrzavati, jer se stvari utiskuju u zaslon vec nakon 20 min. na max osvjetljenju i kontrastu. cca 3 sedmice nije mnogo. a max rezoluciju je preporucljivo "gurati" ispocetka ako imas mogucnosti. :mrgreen:
    ma to je izgleda neka standardna cijena. ovdje je eto oko 55E skuplji. kakva je garancija tu, ovdje je 2 god.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    e vamo je 1 godinu koliko sam ja vidio na sve panasonic ekrane, pioneer je 2 god svuda, fujitsu-siemens je 3 godine tu i tamo.

    si čitao možda mislim na avforums kako je čovek držao na g10 panelu jedno 8 sati desktop sa kompa? nakon toga ugasio plazmu upalio ponovo i nikome ništa.

    samo tu kod nas nema px modela, on bi mi bio i puno privlačniji zbog dvb-t tunera.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moze se ta finta s desktopom izvesti bez problema, ali ipak kad se fosfor malo prilagodi. nema sanse da bih se usudio sa tek otpakovanom plasmom to uraditi pa cak ni sa nekim Pioneerovim Kuro modelom. znaci fina situacija sa garancijom ovdje mada bih opet volio da je cijena samog televizora barem 100E manja.
    baj d vej englezi dobivaju redovite firmware updatee preko nekih dvb kanala. :|
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    da i ja bi trebao dobivat update za ovaj digitv, ali mislim da je to samo jedna usamljena opcija menija :)

    naravno da ne bi se usudio na novoj telki držat toliko dugo desktop, pa makar i crt bio.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    namjerno nisam stisnuo edit pošto ovaj komad hardvera zavrijeđuje poseban post... znači zaboravite sve kabele, nosače i slične gluposti kao dodatnu opremu za ekran, mislim da sam našao idealnog prijatelja za sobu.

    behold...

    http://www.candy.hr/www/?go=productcata ... 71&pid=210

    najbolje od svega je što košta samo 1300kn :wink:
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    znaci ide ti tv na ovo a komponente u hladnjak? :lol: