Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Prica mi mati kako je išla da podigne novu vozačku te je službenica zadržala, ima problem pa da provjeri. Nakon toga slijedi cinična vika i smijanje službenice na racun moje mame kako toliko godina vozi (ima vozačku od 18 godine) a nikada ni jedan prekršaj nije napravila i kako je nemoguce da ima čist karton. I onda se krava okrece ljudima koji stoje u redu i cekaju dokumente i na sav glas proziva moju mater sugerišuci vjerovatno da potplacuje policajce. Na sav glas je saopštila i godište i koliko godina vozi i kada se slikala zadnji put za ličnu itd.. naravno, komentari iz publike nisu nedostajali.

    Ovda treba otici i zaboraviti gdje si se rodio. Dabogda ovdje nikada sunce ne ugrijalo.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Hahahhaaha, izvini al me nasmija :D, jebeni seljacki balkanski mentalitet
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ima li tu osnove za tuzbu? Al' majke mi treba za sve poceti tuziti.

    Neki dan (prekjucer) komsinica kupila novi frizider i sporet, uplatila kesh u radnji 10 dana prije i zamolila da joj to isporuce kad ih nazove. Sve oni rekli nema problema, mi cemo vam i unjet i nastimat, ma sve. Kad je dosao dan, doveze taj isti radnik sto je uzeo narudjbu, istovari te dvije stvari, ali samo do iz lifta. Kad mu je ona rekla pa zar se nismo dogovorili da mi unesete u stan (zena sama), odgovor "ja da vam unosim? ma vi niste normalni.". I onda se samo okrenu i ode. Ja nisam bio tu, ali i moji ukucani su culi sve to. Komsinica samo sto se nije zena rasplakala. Moji i komsiluk su joj pomogli onda da to smjesti sve. Naravno gazda te radnje je nazvan, sve mu ispricano, covjek se zgrozio. Rekao da mora provjeriti ko je bio, i da ce biti kaznjeni otkazom, ili disciplinski. Kako cujem kaznjen je sa 100KM od iduce plate. Eto kako se kod nas cijeni posao.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    To je isto prica iz apoteke, kada je gospodja trazila zoloft(antidepresiv), da bi joj prodavacica na sav glas ponovila "JE LI ZOLOFT".
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    @Patton2410 - Nije vrijedno novca i vremena kada bi se pravda i dobila. Treba se pomiriti u kojem primitivizmu živimo.

    Mislim da sam spomenuo kada jednom nisam u zemlju propao od stida sto nisam prijavio vozača gradskog autobusa koji mi je dao kartu staru deset minuta. Cijelom voznjom sam kontao da li da ga slikam, uzmeme podatke, zapamtim red vožnje i pošaljem neku prijavu.. ali ako sebe izložim samo sebi mogu napraviti belaj. On rizikuje posao radi karte koja košta jednu marku.

    Dok prijatelj koji se stalno voza kaze da vozacima putnici sami vracaju karte i on ih onako na "stajanju" lagano pegla dok neki vozaci vuku putnike za rukav da mu vrate kartu pri izlasku.

    Takve stvari jednostavno nemaju opravdanje, nemaju veze sa stanjem u drzavi, sa politikom i neimaštinom. To je čisti bezobrazluk i zaostalost.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kad (ne ako) odem odavde, od stida neću govoriti odakle sam.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Uvijek sa ponosom govorim odakle sam. Da nas ima svakakvih, ima. Ali radi drugih debila ja da se stidim svoje zemlje, nikad. Ja se uvijek trudim da nas predstavljam u najljepsem svjetlu. Kao i mnogi nasi koje znam vani.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema ništa od te ljubavi, sve je to nestalo od silnog bezakonja, apatije i malodušnosti. Kad država meni i mom djetetu ne želi bolje ne vidim zašto bih se ja njom ponosio...
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja se sramim odredjenih ljudi, ali ne i svoje zemlje. Svugdje gdje odes ima istih takvih debila, samo kod nas je to malo izrazenije.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da sam neki dijasporac koji nije vidio ni dana rata, vjerovatno bih drugačije (pozitivnije) razmišljao, ovako me za državu veže samo rodni list...
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    @neo: ma zavoljet ces ti nju kad dodjes ljeti ovdje trosit eure/dolare/franke ili sta sve budes zaradjivao tamo preko, i sve ces govoriti a ljepote, a jes vama ovdje lijepo :mrgreen: :mrgreen:
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I ja sam tu bio citav rat. Vidio i prezivio sve i svasta, ono sto jedno dijete ni u filmovima nebi trebalo da dozivi. Ali opet ne mrzim svoju rodnu grudu, nego ljude koji su je napravili ovakvom. I uvijek sam, i uvijek cu, sa ponosom govoriti odakle sam.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja se sramim svega ovdje. Ovo je sve veliko sranje, žao mi ovo malo normalnih ljudi koji su prisiljeni da žive ovdje.
    Ja državu nabijem na neku stvar, nisam ni trunke osjetio nekakav patritizam zadnjih godina, a svašta sam vidio i čuo.
    Ja ovdje neću djecu da planiram, da sutra žive sa debilima i zatucanim budalama. Što je najgore, kada na televiziji vidim ko to predstavlja ovaj narod, zgrozim se od pomisli šta će biti sutra sa mnom, indirektno radi istih tih budala.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Evo ja otisao prije nesto vise od 2 godine, i svako ljeto jedva cekam da se vratim dole, al' u mohunama. Ovo sto i idem na par dana idem da reda rada ili radi nekakvih obaveza, ja sam svoje dole prozivio, nisam do sad ni bio svjestan opcija gdje sve covjek moze putovati (naravno, odozdo ne moze).

    Svedi inace o Jugishima (Ex-Yu) imaju pozitivno misljenje jer su vrijedni radnici a i kulturan narod, kad ih natjeras da budu. Vjeruj mi da vecina nasih ovdje sad pljuje ove nove pridoslice koji kvare prosjek i kaljaju obraz "stranca", tipa somalija i sl., ali ce i to doci na svoje s vremenom, kad su nas ustrojili mogu i njih. :D
     
  15. wragg

    wragg Aktivista

    Nekako mi u jednu ruku bude drago kad vidim da se ovoliko inteligentnih mladih ljudi razocaralo u ovu drzavu, pa vidim da nisam lud i da ne umisljam. Oko mene sve vise ljudi ima koji zele otici, ali ima i par onih koji kazu "ma sta ti je, nigdje nije bolje nego ovde". Ovi drugi, naravno rade u drzavnim firmama i po cijeli dan mogu sjediti i piti kave po kaficima.
     
  16. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pa hajmo svi vani a nek SRB i HR podjele ovo imedju sebe da se ne sramimo vlastitog naroda i zemlje da tu bude kraj price zvana BOSNA
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nasekirah se na ovo zadnje... not...
     
  18. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Nemas se sta sekirati kad odes vani sve pet , sto nas manje ovdje to ce lakse biti za podjeliti al na dva djela
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jebo Bosnu koja narod nema.
     
  20. Ninja

    Ninja Komšija

    Državu čine ljudi, geografski elementi su bezlični. A kao ljudi smo govna.