Odlazak iz BiH {bez politickih analiza}

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Feb 8, 2015.

?

Da li ste otišli iz BiH i kada?

  1. Ne još!

    69.1%
  2. 2011

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 2012

    2.9%
  4. 2013

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 2014

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 2015

    4.4%
  7. 2016

    5.9%
  8. 2017

    1.5%
  9. 2018

    4.4%
  10. 2019+

    11.8%
Multiple votes are allowed.
  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jebo Bosnu kojoj je narod gladan a stopa nezaposlenosti najveća u regiji (a i šire). Ako domoljublje i patriotizam mogu platiti račune samo reci gdje da se prijavim.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisi ti mene skonto al nejse :D
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad ce ovih pola miliona nezaposlenih izaci na ulice i bice nam bolje. Cim se janje okrene.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je problem. Drzava se nece promijeniti ako se ljudi ne promijene. A ne vidim da ce se to desiti.

    Medjutim, kad smo i bili 'drzava'? Prije turaka mozda, srednji vijek. Slabo da se racuna. Kod turaka smo bili obicna kolonija, kolonija smo bili i za Austro-Ugarsku, u Jugoslaviji smo opet bili da ne kazem kolonija ali dio jednog loseg sistema, pa smo imali rat. Onda kapitalizam poslije rata bogacenje onih koji su se snasli, da i ne govorim kako je danas.

    Kad pogledas Njemacku, uvijek je bila veliki igrac u svijetu, isto vazi i za sve ostale razvijene zemlje. Jos prije 200 ili 300 godina su postojali razlozi za to - narod, ljudi.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Al' šta mogu u toj situaciji uraditi pošteni, čestiti ljudi: korektno glasati na izborima, uložiti vrijeme i trud u vlastiti razvoj i obrazovanje, i na kraju nadati se (u ovom slučaju bezuspješno) na korektan i adekvatan posao. I džabe mlaćenje prazne slame u fazonu "trebaju se ljudi promijeniti" i "ljudi su govna" jer ta ista govna vuku na dno sve za sobom, a ja ne želim da budem tu kada dotaknu dno.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ljudi se ne mogu mijenjati, problem je sto se vecina "normalnih" iselilo odavde u proteklih 20tak godina, a ostalo je sto je ostalo. Jebo Bosnu koja narod nema.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    U Turcima je spas. /s
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odvratni mi nesto :)
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    jesi to ih zamrzio zbog serija :mrgreen:

    @donjapa: nije moj post gore trebalo skunde shvatiti ozbiljno, valjda se to dalo zakljuciti po dva mala zelena na kraju, ti sto si predeverao svega i svacega si u istom kosu kao i neo sto bi otisao jer mu je preko glave ovog cirkusa od drzave (kao i svakom drugom normalnom covjeku koji ovdje pokusava prezivjeti na posten nacin), vise se odnosio na retne i poslijeratne dijasporce koji su duboko ubijedjeni da u bosni sve cvjeta jer je njima dobro onaj mjesec koji tokom ljeta provedu ovdje

    neko gore pomenu kako nas hoce dijeliti, vjeruj ako ce nas dijeliti a da nam sutra bude bolje nek nas parcaju na milion komada, nek svaki grad bude drzava samo da se u toj drzavi moze normalno zivjeti i da se kutarisemo ovakvog stanja, pa jbt za djete pocnes ganjati stele jos dok je u stomaku i onda tako nastavis dalje citav zivot, valjda nauceni, sta li :evil:
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    nope, imo sam bliskih susreta :D
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    ^ vjerujem, radio sam neko vrijeme u hotelu gdje su turci znali kojekakve seminare odganizovati (prije nego su i oni i arapi masovno nagrnuli u bosnu) i vjeruj od tad su mi drazi nasi romi nego oni, fuj koliko je to pogana nacija a kad tek dodju na seminar sve ko neka gospoda :mrgreen:
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Ovo isto ko klix forum.

    Na čemu ste vi ljudi zoloft. Inače prvi put čujem za zoloft.



    Inače gdje vi živite imali behera u vašem dijelu BiH
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sigurno te pogodilo ovo za Turke :D
     
  15. sumeir

    sumeir Komšija

    Govoriš o nekom "seljačkom balkanskom mentalitetu" a tvoj komentar baca na ovaj mentalitet koji kritikuješ.

    Bez uvrede...nije ništa lično ali su mi iritantni komentari kad neko pokušava da kopa po tuđoj duši.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja danas hodam i zapnem za kamen i polomim se.'bem ti ovakvu državu :D
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma šta vi znate, u državi za čovjeka je bitno da narod zna i da je u jedinstvu snaga.... Kraj priče. :D
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta ti je cudno, zoloft, lijek za depresiju i anxiozne poremecaje, zena je ponovila na glas da bih je ostali smatrali ludom, jer u ovoj vukojebini ako pijes psiho farmake ili ides psihijatru odmah te smatraju ludakom.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Standardno balkanski netolerantno :D a bas ti Turska toliko draga? :)
     
  20. anel007

    anel007 Komšija