Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    pregledaj malo paypal mailove u novembru, ja sam nakon sto sam vidio ovo 180 dana maksuz sjeo i listao i svi prije 20. novembra su po 45 dispute, a iza 20. su 180 dana
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Da se pohvalim samo da i ja sad sa amazona mogu narucivati sve da se ima para samo :) , ali sve ce to da bude...
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Kako to? :)
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Preselio se blize suncu,heeeh. Sala mala, doso u bec na studije
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Buraz narucio jaknu neki dan sa amazon.fr stigla u Bec za 2 dana. Jos uzmes onaj prime account trial pa dodje i posta dzabice. :)
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    brza kina

    [​IMG]

    :smt005 :smt005
     
  7. kugla

    kugla Aktivista

    Ista stvar i kod mene mjesec dana paket stoji u Kini. Ako ne dode u martu ide fino na dispute. Posljednjih mjeseci sta god da se naruci iz kine cekam po 2 mjeseca.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Samo otvarati dispute. Nekad se desi da dobijem refund, a ono stigne paket nakon 2-3 mjeseca. Zaboli me iskreno...
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    isti sam ti, za sve narudjbe za koje nemam broj za pracenje ako se priblizi 40-tak dana kontaktiram prodavaca ili otvaram dispute, pa ako stigne nekad dobro i jest, ako ne stigne bar nisam na gubitku
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja prije heftu narucio dosta stvari sa JD Sports, bio clearance, jedva pohvatao, trenerke, patike, majice te nekakvi silni ostali dodaci. Uglavnom bilo je 200 GBP + shipping 7 GBP.

    Narucim sve, uredno PayPal-om platim. Javili da je order processed i to bi to. Nakon 2 dana javljaju da iskreno zale da su mi greskom cancel order, i da mi daju shipping promo-code koji koristim da dobijem besplatan shipping prilikom iduce kupovine. Ja u shop, 80% stvari vise nema. Pokupim ono sto ima, ubacim jos nekakvih gluposti, ne radi code.

    Kad dodje Partial Refund, oni vratili 160 GBP i poslali neke sitnice sto su bile in-stock. Ja direkt na PayPal i dispute, evo sad se gonimo, roba stigla oni 4 dana ne odgovaraju na dispute. Ne treba mi nista osim da mi refundaju shipping cost i da mi daju jedan legit free-shipping code, toliko sam im trazio tamo :D

    I zbog ovog apeliram, samo PayPal.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mali Update.

    JD Sports se nije oglasio, znaci stajalo je tamo i nisu poslali ni poruku, nikakavu komunijaciju ostvarili, pa je PayPal dodijelio meni full-amount. Vec je bilo 160 funti refundano i sad su mi jos refund ostatak, znaci besplatno dobio one stvari.

    Da li bi trebao nesto javiti im ili? Good Samaritan.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hehe dilema vjecita.

    Ja sutra otvaram case za 2 itema oko 30ak $. Ima bar 45 dana. Tracking kaze poslano odavno iz Cajne. Gdje mi zivimo u pm.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    U vukojebini, eto gdje. :D
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

    ma tracking iz cajne samo sjesti i plakati

    item 1: 30.1. krenulo -> onda od 05.2. stoji bejing aerodrom -> da bi haman 06.03 izbacilo poruku 08.03. 16:10 bugarska - sofija :mrgreen:

    item 2 jos gori: krenulo 24.1 -> pa onda 29.1. neki guongzhou izbacilo -> i tako stajalo do 27.02. kad je stiglo u bejing i kobajagi poslano, ako je suditi trackingu iz itema 1 tek ce 27.3. stici negdje u europu :mrgreen:

    a ako je tracking tacan vise zaglavi po kini nego kad krene iz kine
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    eni nikad nije dosao ventilator za 7850 kupljen na ebay a poslan iz kine. obratio se nasoj posti, poslao im tracking broj, i u odgovoru na ticket mi objasnili da je prema stanju koje vide na osnovu tracking broja, posiljka vracena iz frankfurta u kinu nazad. kontaktirao sam selera, rekao mi da su neki kineski praznici da ne rade i da ce provjeriti. danas sam mu se opet javio pa cemo vidjeti sta ce da bude :D
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma do nasih je smijem glavu na panj stavit ili carina ili posta. Meni obican case za mob od 2$ ne dodje. Nakon 3.5 mjeseca kontaktiram sellera jel poslo kaze odmah saljem ti drugi ili refund reko nemoj ziv bio sramota. Ali jasan dokaz da kinezi nisu cigani.
    Trebam jedan flet kabel za laptop samo 1 ima na ebayu ali kinez ne salje u BIH. Pitam ga ima li sanse da napravi iznimku odgovara radi losih iskustava i financijskih gubitaka ne salje ovdje. Kako je krenulo bit cemo na black listi kad smo rupa.
     
  17. sumeir

    sumeir Komšija

    Planiram uzeti neku obuću sa Amazona.uk

    Interesuje me za one koji nose 43 ako su nešto naručivali. Patike kada uzimam uvijek su 43

    Interesuje me to oko numeracije,ima nešto talijanski brojevi i sl. Samo da ne bude fula ako uzmem 9 UK

    Ovo sam naumio uzeti.

    http://www.amazon.co.uk/Hi-Tec-Sierra-M ... tec+sierra

    Hvala
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako ikako imas sansu da probas, onda probaj prije kupovine. Kod obuce je to veoma tesko pogoditi po brojevima. Npr. meni Nike 43 ali Adidas i ne bas, dok cipele neke 42 neke 43 a neke pak 44.

    Najbolje je gledati duzinu, odnosno cm (centimetre) a mislim da je to japanska numeracija.
     
  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Nemam gdje probati kad nisam našao nigdje ovaj model kod nas.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Prošlo je 4 mjeseca i kablići su došli , dobio sam novu karticu od banke par dana poslije , morao ići u MUP da prijavim prijevaru (trebala potvrda tj 10KM za taksu i to su troškovi) navodno za 4-5 dana vratit će mi ukradeni iznos 70$ singapurskih dollara (98,4KM) , znači samo 10KM je bio trošak. Čekanje 2 mjeseca ali ipak neide krađa tako lako ,naravno nikad više nikom (ni amazon.com) ne ostavljam podatke sa kartice i samo PayPal , škola se uvijek uči.

    p.s. kupiš u Kini a zavale te u Singapuru , svi smo u mreži ,LoL